Nepřemožitelný (2006)

Pozor! Provádí se konkurz do týmu philadelphských Eagles. Příběh o obyčejném učiteli, fanouškovi Orlů, který se dopracuje až k profesionálnímu hráči amerického fotbalu. Netradiční způsob podání sportovního motivu, který se neubírá pouze jedním směrem, nýbrž hned do dvou dějových linií. Vince Papale tak musí konfrontovat nejen s hráči Eagles, aby dokázal, že do týmu patří a získal jejich respekt, ale také působí i na poli coby kamaráda. Pěkné ztvárnění, které se vydává jiným směrem a nabízí tak pěkné strávení 99 minutek.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Pořádnej výplach, který jsem od tohoto filmu očekával. Děj je vlastně velmi jednoduchý a drží se osmdesátkového schématu obohacen o pěkné barvičky a šťavnaté detaily. Právě akční bojovky jsou největší devizou filmu a je nutno dodat, že jsou zpracovány opravdu precizně. Never back down je zkrátka film plný svalů, koček a sveřepých obličejů bojovníků vrcholící vzájemnou bitkou mezi dvěma hlavními aktéry.

Vítězové a poražení (1999)

Sportovní film z prostředí amerického fotbalu, který se neupírá na klišé "z nuly až na vrchol". Také po technické stránce není co vytknout. Je zde výborná práce s kamerou, střihem i vybranou hudbou a dokonale je i vykreslený obrázek o zákulisí této sportovní atrakce. Problém je však předlouhá stopáž, která mi dělal problémy, abych i přes pěkné vizuální zápasy snímek dokoukal. Ze sportovního průmyslu se jedná o hezký průměr.

Oko dravce (2008)

Kombinování již viděného, nicméně to dobře vypadá. Příběh o mladíkovi, který je zasazen do shonu událostí, jež mnohonásobně přesahují rámec jeho chápání. Z úvodní expozice se příběh rozeběhne do zběsilého tempa, kde stále něco vybuchuje a náznak zpomalení je v nedohlednu. Má to spád, který prudce pádí vpřed, napěchován efekty a dynamickými scénami. Dobře to sice vypadá, jenže děj je moc přímočarý a vzhledem k tomu, že se téměř nezastaví, uniká zde mnoho souvislostí ve zmatku. Čím víc ale vypnete mozek, tím to bude příjemnější podívaná.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Zkombinování dvou nejlepších sci-fi monster mohlo přinést velkou porci zábavy, nicméně dojíždí na zápletku o ničem. Ano, vizuální stránka je perfektní a syrové rvačky mezi Vetřelcem a Predátorem jsou jednoznačně vrcholem filmu, ale ostatní je velkej průšvih. A tak musíme vzít za vděk dostatečnou porcí akce, které na těch 87 minut zabaví.

Ďáblova dílna (2007)

Válečné drama o uzavřené skupince lidí, ve kterém se líčí konflikt mezi idealismem a pragmatismem. Sugestivní, autentická podívaná zabývající se především studiem charakterů v mezních situací. Soudržně vystavěný scénář, dělá z Ďáblovi dílny zajímavý opus, leč s několika nepříliš zajímavými momenty. Co je ale potřeba vyzdvihnout je úctyhodný výkon Karla Markovicse. Další filmovou hodnotou je i samotný vnitřní boj mezi vězni. Škoda snad jen velmi pomalého tempa, které se sice snaží zachytit vše podstatné, nicméně občasné sterilní vyprávění celkový dojem lehce znehodnocuje.

Cecilie (2007)

Průměrná duchařina z Dánska. Filmů natočených na toto téma je už spousty, avšak Cecilie je natočená jinou formou. Příběh působí celistvě, dokonce do sebe vše bez náznaku dilatace zapadá. Není to sice nic nového, ale po celou dobu filmu jsem se ani na okamžik nenudil.

Sirotčinec (2007)

Sirotčinec je typickým příkladem starých hororových kořenů. Klasická duchařina, která děsí neznámem, i když ve své podstatě nepřichází s ničím, co jsme již dříve neviděli. Nicméně má dobrou atmosféru a párkrát se určitě leknete. Už i proto, že je to pěkně natočené.

Motel smrti (2007)

Vacancy je typický tuctový thriller, který si na nic nehraje a má příjemné herecké obsazení. Jedná se o změť nejstarších filmových klišé. Na druhou stranu si však dokáže udržet napětí a díky dynamickému podání lze odpustit i několik dějových přešlapů. Kvalitativně je Vacancy určitě podprůměr, ale za Kate zkrátka musím tu hvězdu přihodit.

Rozsudek smrti (2007)

Typická žánrová formule, které se daří udržet béčkovou zápletku v rámci snesitelnosti. Expozice je krátká a bez zbytečného odbočování jdoucí přímou cestou vytvořenou spíše pro efekt. Ona stylizace a akčnost je tady hlavním stavebním kamenem. Je přehledná a přímočará s cool momentkami (kamerový průlet zdí). Zkrátka jde o čistokrevný akční výplach, bez jakéhokoliv hlubokomyslného dumání.