Ing. Karel Bartoš spáchá sebevraždu. Vyšetřovatel se snaží vystopovat důvody, které jej k činu vedly. Bartoš patřil k nejlepším pracovníkům podniku. Jeho manželství však kazily napjaté vztahy s tchyní, která s manželi bydlela. Bartoš marně žádal od podniku nový byt. Rozhodl se proto dát výpověď a odejít do jiného závodu, ale posléze se do podniku vrátil. Marně však přesvědčoval svou ženu Jiřinu, aby se odstěhovali od její matky. Po další hádce s manželkou Bartoš z bytu odešel, ubytoval se na chatě svého kamaráda, začal pít, sblížil se s kolegyní, zanedbával práci. Po rozvodu se situace ještě zhoršila… (Česká televize)

javlapippi

Staré dobré viacgeneračné spolužitie, ako len dokáže obohatiť naše životy. Konkrétne hlavný hrdina tejto inscenácie vďaka svokre v spoločnej domácnosti viac cestuje, spoznáva nových ľudí a ochutnáva veľa nápojov. Nakoniec od samej radosti volí veľmi radikálne riešenie. Ďalšia podarená psychologická inscenácia ponúka veľmi dobrého Petra Pelzra v hlavnej úlohe, zaujímavý formát s výpoveďami z výsluchov a pripomenutie, ako to chodilo ohľadom bytovej otázky. ()

GrooteLulu

..je to docela smutné.. prvně bych mu to vyčetl, že neměl rád maminku své ženy, ale proč? stejně už chlastal i před maminkou své ženy až se uchlastal jako socan na smyčce kolem krku, jenom co se dozvěděl o novém manželovy své ženy a že má rád maminku své ženy.. Kotrbová je tady nejlepší, tahle role ji sedne... a nebo výpovědi "svědků", jinak nuda .. na Dnes naposledy to nemá ()

Hombre8

Výborně napsané. Tohle by měla být "povinná četba" pro každého zamilovaného (mladého) muže vstupujícího do manželství a začínajícího pracovní kariéru. Aby věděl, kudy běží zajíc a že ten, kdo druhého miluje víc, je vždy v nevýhodě. ()