V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

Mikino00

Bál jsem se, že to bude slátanina, o to víc jsem byl potěšen, že se na to dalo dívat a celé se to neslo v duchu předchozích dílů. Na druhou stranu jsem rád že už to skončilo a další díl mě nečeká. ()

Ollie235

Můj nejoblíbenější díl série a to hlavně díky zajímavé době i konci, který ponechává prostor pro představivost a případné pokračování. Celá trojice se tak nesmazatelně řadí k nejlepším filmovým sériím vůbec. ()

H4ku11

Ako už mnohí predo mnou písali, myslím, že jedna z naj filmových trilógií aké kedy vznikli. A mne sa náhodou veľmi páčil aj tento posledný diel. Všetky 3 diela budú pre mňa navždy nezabudnuteľným článkom Sci-Fi, kde príbeh a herci sú ťahúňmi úspechu. ()

filipvrbik

Nejslabší díl trilogie, i tak je tu sposta vtipu a zajímavá zápletka (Doktor Brown se nám zamiluje na stará kolena) ...90% ()

TwoFace

Třetímu dílu jsem tolik nevěřil, hlavně kvůli zasazení na Divoký západ. Ale dopadlo to skvěle a trojka se směle vyrovná svým dvěma předchůdcům. Jde o skvělé završení úžasné trilogie. ()

kamigava

Stejná, kvalitní a zábavná sci-fi komedie, která zakončila tuto suprovou trilogii. Tentokrát se nám ale doktor Emmett zamiloval a Marty si s chutí hraje na Clinta Eastwooda. Snad natočí čtyřku, ale pochybuji, že to bude mít stejný feeling jako před 30 lety. ()

Marys

Trojka je mnou podobne nepochopená ako dvojka a ďalšie mínus jej ešte pridáva zasadenie na Divoký Západ. Ďakujem, ale nie, ďakujem. Popri totálnom bizári tu máme ešte praprapredkov, ktorí sa ponášajú na Martyho mamu a jeho samotného, čo by pri 5-generačnom (či koľkoto) krížení bol úplný nonsens, keďže sa na Martyho odvtedy nalepili gény pätnástich ďalších rodov. To je však len jedna z úchylností, ktorých sa dá vo filme zbadať množstvo. ()

Oralfabet

Většinu času trojka působí spíš jako samostatné dobrodružství, než plnohodnotné uzavření trilogie, navíc už to není tak vtipné, nápadité ani odsýpající jako předchozí dva díly a prostředí divokého Západu mě také nechává chladným. Třeba taková scéna s lokomotivou ke konci je ale zase pravděpodobně tím nejnapínavějším, co celá série může nabídnout a ani úplný závěr nebyl špatný, i když by se mi líbil víc, kdyby se Doc už nevrátil. No... pořád slušná oddechovka s několika super momenty a stále stejně skvělou hlavní dvojkou. 7/10 ()

rsimonyi

Poslední dobrodružství Martyho a Doktora je trochu jiné, ale proč ne. Z důstojností uzavřelo tuhle perfektní trilogii. Jen mě mrzí, že u nás nakonec nevyšla zamýšlená DVD edice se všemi díly v češtině. Škoda ()

newt17

Pokud jde o nepsaná pravidla série, třetí díl se od nich vychyluje nejvíc ze všech. Patřím do skupiny, kterým se líbil nejméně, přesto je to fantastická podívaná. ()

memoman

I tředí díl,kterému už trochu došel dech,pořád spolehlivě pobaví. Trampoty si tentokrát Marty s dr. Brownem užívá v roce 1885 a pokouší atmosféru divokého západu se svými hláškami a fígly ("KDE JSTE SE TO NAUČIL?" "U SEDMI STATEČNÝCH"). Naprosto skvělá záverečná scéna s lokomotivou. Jedna z nejlepších trilogií,ve které režisér Zemeckis ukázal,že je mistr hollywoodské zábavy. ()

Emzet

Trojka si bere na paškál westerny. A je stejně dobrá jako předchozí díly. I když Calvina Kleina nahradil Clint Eastwood. A Claytonská rokle. Důstojné završení celé trilogie. ()

cinci

Důstojné zakončení vynikající trilogie. Opět dobrý scénář i režie. Christopher Lloyd zase válí. 5* ()

ursinko

O trošku menej zábavné ako predhádzajúce diely, ale stále na veľmi vysokej úrovni. Som rád že sa nenatočilo ďalšie pokračovanie a čaro dokonalej zábavy pretrvalo bez ujmy. ()

JK-Stinger

Poslední díl dost možná nejlepší trilogie všech dob nás zavede na divoký západ, kde si se strojem času užijeme zase spoustu vtipných i napínavých situací. Všichni staří známi se v příběhu opět objevují i když hrají předky svých postav ze současnosti, což snímku také dodává vtipné ražení. Jelikož trilogii budou koneckonců znát téměř všichni, nemá cenu se zdlouhavě rozepisovat o všech pozitivech a geniálních nápadech. Vyzdvihl bych ještě akorát parádní soundtrack Alana Silvestriho se skvěle upravenou úvodní znělkou do westernového rytmu a účinkování ZZ Top se svou napsanou písní pro tento díl trilogie. ()

Pitrsss

Důstojné završení největší filmové jízdy 90. let. Divokej Západ tomu dává nový náboj. A ten ultra popcorn happy end, který divák prostě očekává ještě před začátkem filmu naprosto miluju. Fox, Lloyd, Zemeckis, díky pánové, vzali jste mi několik desítek hodin života, ale stálo to za to. 90% ()

Rondell

Skvělý uzavření famozní serie a zároveň jedinej díl, kterej má ode mě jasnejch 5*. Dlouho se mi nějakou nešťastnou náhodou dařilo Návrat přehlížet a i přes ten "věkovej rozdíl" mě to dostalo nedřív do kolen, pak standing ovation. M. J. Fox je samozřejmě božsky cute a zároveň týpek. ()

Hepy13

Takže i trojka co do kvality není vůbec pozadu. Já u filmových pokračováních vždy oceňuju to, když zůstanou stejní herci a stejní lidé u kormidla - Zemeckis - Spielberg, Většinou to dopadá velmi dobře. Když se k tomu přidá dobrý scénář, jako v předchozích dílech je jasné že to musí fungovat. ()