V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

minno

LEGENDA zostane legendou. K filmu som sa dostal až teraz, skoro 30 rokov neskôr, ale stále môžem s čistým svedomí povedať, že takéto kúsky v dnešnej dobe chýbajú ako soľ. Celá trilógia u mňa zanechala príjemný pocit a thank god že sa neplánuje nejaký peňazo žrútsky remake, ktorý by to všetko domrvil. ()

Elanornegra

Celé je to ako jeden komplexný film, ktorý dáva neuveriteľný zmysel. Clint Eastwood a veľa dalších gangov. Nechápem ako mohli cely čas udržať takú úroveň. Divoký západ, zaujímavý aj keď najmenej z trilogy aj keď stále nechápem, ako má ten scenár vedel zakaždým dostať, za opäť skvelý záver si zaslúži 5* aj Christopher Lloyd, ktorý tu mal vďaka romance, väčšiu váhu... 90% ()

Duffman 97

Back to the Future part 3 je za mě nejslabší kousek z trilogie.Podle mě nebyl naplno využitý potenciál Divokého západu.Ovšem stále jde o silně nadprůměrnou zábavu s vtipnými narážkami na slavné westerny (Tenkrát na západě,Clint Eastwood).A finální závod s vlakem je jak vtipný tak napínavý.Pro fanoušky sci-fi povinnost. ()

drkaldj

Všechny tři díly jsou super a celkově dávají úžasný příběh. Westernové pojetí posledního dílu je skvělé. ()

Johny203

Záver jednej fantastickej trilógie! A aj keď sa dej presunul z mojich milovaných 50s ešte viac do minulosti, nijako to filmu neubralo, práveže naopak, westernová atmosféra je totiž kúzelná. Z tohto sveta sa mi len veľmi ťažko odchádzalo, len škoda že som tieto dobrodružstvá neobjavil v detstve. ()

Foltest

Zakončení trilogie, které je výjimečné tím, jak komplexně všechno uzavírá; zároveň divákovi předává hned několik důležitých morálních ponaučení. Zaprvé je to především celé sdělení okolo cestování česem; doktorova promluva na konci o tom, že si každý píšeme svou vlastní budoucnost je jednoduše skvělá. Zadruhé pak uzavření Martyho příběhu s jeho milou, kdy konečně dokáže překonat svou pýchu projektovanou do označení srab a sám se stane lepším. V kombinaci s tím, že tím vlastně začíná příběh jich dvou jako nepopsaný list, to celé působí velmi dobře a je radost to sledovat. Westernová atmosféra je další super věc; i doktorova romance je moc povedeně zpracována. Diváka potěší i vtipné popkulturní odkazy. Závěrečný Martyho soubouj se Vzteklým psem jsem si vážně užil; po dramatické stránce byl precizně vybudován; skoro jsem nedutal. Návrat do budoucnosti III je stejně jako celá trilogie takřka perfektní dílo, které definitivně stojí za zhlédnutí. ()

gggggg

Z môjho pohľadu najlepší diel série. Či ide len o sentiment, alebo o objektívne hodnotenie neviem posúdiť. Jednoznačne ide o jednu z najlepších filmových trilógií vôbec, ktorej zlatý klinec v podobe tohto filmu ani nemohol byť viac nablýskaný. Precízne vymyslený záver filmu, skvelo zasadený dej s akurátnou dávkou humoru, akcie, drámy a za prispenia skvelej hudby. ()

jindrak

Tak tohle je fakt něco! Zpátky do Budoucnosti 3 je prostě povedený film! Vtipy letí jak Petr Čtvrtníček na pódiu a ta mixáž sci-fi a westernu funguje, jak když ti tvůj strejda z Písku zahraje klasiku od Káji Maříka na foukací harmoniku :D. Ve filmu rozhodně nechybí létající auto DeLorean - ikona této kultovní trilogie. Je to trošku jiný než první dva díly, ale je to tím, že je to zakomponováno ve starém západě. Přemisťování v čase nikdy nebylo víc zábavné a kulisáci odvedli opravdu dobrou práci. Film sice není úplně bez chyb, ale kdo by se v tom všem zmatku vůbec chtěl hrabat? Celkově to dává solidní 4,5 z 5. Za mě rozhodně nejlepší díl trilogie a doporučuju všem, kteří mají rádi vtipné sci-fi, westerny, nebo blbosti :). ()