Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

Emzet

Přijde mi, že dvojka v označení "bláznivá komedie" klade ještě větší důraz na slovo "bláznivá", než její předchůdce (Nordberg pod autobusem, Frank a tank...). Gagů je zde více a nejsou tak uzemňující, jako v jedničce (nebo mi to tak alespoň přijde), ale i tak mám Vůni strachu docela dost rád. ()

Raimok

Pochybuju, že by se našel někdo lepší pro hlavní roli než Leslie Nielsen. Byl to jeden z nejsympatičtějších herců, co znám. I když tenhle díl neměl potenciál jako první, díky němu zase patří na špičku parodií a komedií vůbec. 86 % ()

IvcaSammet

I přes to, že je Bláznivá střela 2 o trošičku slabší než její první díl, můj komentář se od komentáře u první Bláznivé střely moc lišit nebude. Celkově se kvalitativně i humorem drží na stejné lince jako první Bláznivá střela. Snad jediné, co bych filmu mohla vytknout, byl závěr. Scéna s bombou byla úžasná a vlastně vystihuje naprosto všechny akční filmy, které byly do dnes natočeny. Trošku mě ale zklamal až moc dlouhý "konečný" proslov, který se až moc podobal těmto "typickým" akčním filmům a i přes to, že sem tam přece jen nějaký vtípek letěl, tvůrci si mohli dát větší snahu s tím, aby bylo i v této scéně pořádně poznat, že se stále jedná o parodii. Jinak ale filmu opravdu nic jiného vytknout nejde, divák se skvěle baví už od první scény, a to i po několika shlédnutích. Už jako dítě jsem Bláznivou střelu milovala a pokaždé, když běžela v televizi, jsem ji musela vidět. Je pravda, že jsem některé vtipy nebo narážky úplně stoprocentně pochopila až "v dospělejším věku", ale i tak to prostě byl, je a bude film mého mládí. ()

Standic1

Díky jednomu vtípku můžu tehle film vidět dokola... "Ty koukej.... no jo pěkný hodiny... nechápu, že je někdo vyhodil... ale jo, podívej jdou špatně o 4 minuty" :DDDDDD. Jinak souhlas, na jedničku to nemá, ale i tak se od srdce zasmějete a řeknete si jakej je to ale Leslie Nielsen vocas ("Byl to běloch... mmm a měl knírek... asi metr devadesát", Frank: "Hmm, to je zatraceně velkej knírek"). ()

El-Barto

"Je to běloch, světlá pleť, knírek, asi metr devadesát - to už je pořádný kňour." U mě asi tak srovnatelné s prvním dílem. Počáteční Zuckerovi & Nielsenovi parodie považuji za nejlepší, co jsem doposud viděl (samozřejmě + Hot Shots I, II). Leslie Nielsen je naprosto bezkonkurenční a jeho Frank Drebin (postava z parodie!!!) poprávu patří mezi moje nejoblíbenější filmové postavy. ()

Luqi

Dvojka tak isto dobrá ako jednotka, možno ešte o kúsok lepšia. A to sa často nestáva, zvlášť keď jednotka patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v danom žánri kedy natočilo............. Ja som mal po dlhej dobre záchvat smiechu. Platí to, čo som povedal o jednotke - že na toto sa dá pozerať aj 10 krát a stále je to vtipné............... ()

RedHot

Na filmu jsem si asi nejvíc zamiloval skelný, jakoby věčně vyděšený pohled Leslieho Nielsena, který všem scénám dodával ohromný komediální nádech, jemuž Růžový panter nikdy nesahal ani po kotníky. Snímek hýří konverzační komikou, ztřeštěnými nápady a na každém kroku je z něj cítit odvaha, s jakou si Zucker počínal, když se v počinu nezdráhal upustit uzdu komice čistě genitální. Bez takových perel, jako je sáňkařská dráha do Detroitu, scéna s hrnčířským kruhem či poloha 69 na mechanickém vozíčku, by se nedalo mluvit o zábavě. ()

zdeny99

Pokračování blbé komedie s nesmyslným dějem, kde se vše točí kolem jednoho necharizmatického debila. [16268. hodnocení, 285. komentář, 83%, 747. nejlepší film] ()

peetrejr

Toto je ešte viac absurdné než jednotka. Vlastne je to asi jeden z najabsurdnejších filmov v histórii kinematografie. Celý film som sa smial. Tento snímok je plný úchylných a divných scénok, ktoré vám v mozgu robia divné veci.... Vlastne sa pýtate: prečo? Lebo. ()

warrenur

Nielsen a Priscilla Presley si rovnako ako v jednotke "taneckuju" okolo seba a popri tom Leslie stiha zachranovat Ameriku pred zlocincami, tentokrat zo zlocineckych ropnych, ci uholnych spolocnosti. :) Legendarna bitka s vrahom v kupelni, ci uvodna brutalna recepcia v Bielom dome, ci milostna parodia na Ducha s Patrickom a Demi, ci ta o predierani put o regal, z ktoreho"padaju" vecicky priamo na hlavu spoluvazna. :) A ano, je to o cosi menej napadite ako jednotka. Odporucam. 70% ()

GOREGASM

Humor z prvního dílu si drží stále stejně bláznivou úroveň, a i když je zde několik méně povedených vtípků, tak drtivá převaha těch uzemňujících drží Zuckerovu klasiku s přehledem v komediálním nebi. Leslieho Frank Drebin je navíc tak bezprostřední zvíře, že se prostě nejde skrz tu necelou hodinu a půl neprosmát. Opět jeden za všechny: Frank - Proč by se tam Savage potloukal? - Ed - Sex, Franku? - Frank - Hmmm, ne, díky Ede, teď ne. Máme napilno... Hehehehe. 90% ()

Heroine

Zase nic moc. Pár vtípků pobaví, ale opět převládá strach z totální trapnosti. Který je, naneštěstí, zcela oprávněný. ()

domirovec

Frank Drebin - polda jak má být. Nepříčetný, šílený, ale pořád úspěšný. A tak stejně nepříčetný, šílený, ale zato naprosto úžasný a u fanoušků komedií a filmových parodií úspěšný je i tenhle skvělý humorný počin. Jedna extrémně povedená a vtipná situace za druhou, plus hromada dalších skvělých hlášek. Bomba. A že tam na bombu také dojde! 5/5 ()

Besyn

Pro mě slabší než jednička,ale pořád stoprocentní mazec.Úvodní scéna v Bílém domě mě naprosto odrovnala. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely