Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

Doudis19

Neméně zdařilé pokračování eskapád superdetektiva Franka Drebina, který zabil už 1000 drogových dealerů, i když poslední dva srazil při parkování, naštěstí se z nich vyklubali drogový dealeři :-). Jedna z co do kvality nejvyrovnanějších sérií, ve svém druhém dílu nezvtrácí humor, překvapivé zvraty a zdařile se drží vysoko nad pochybnou hladinou trapnosti, navíc co je nejdůležitější-neopakuje se. ()

filmmovier

Pro mě nejslabší díl série. A to si všimněte mého hodnocení. On totiž tenhle díl má všechno, co mají ostatní dvě Bláznivé střely a třeba i Drákuloviny, jen zápletka mi přijde trošičku slabší a stejné to je i s humorem. trojka mi přijde lepší. I tak je to naprosto skvělá komedie, která si právem zaslouží moje****. Opět tomu všemu vede Leslie Nielsen, bez kterého by tahle série vůbec nemohla existovat. ()

Mrkvič

Frank a spousta nezapomenutelných vtipů. Jeho kamená tvář ve spojení s někdy i trapnějším humorem nemá prostě chybu. ()

Lachtaan

Stejně zlaté jako první díl. Leslie Nielsen bude navždy v mém srdci jako jeden z nejupřímnějších filmových komiků. ()

BS

Pokud se nepletu tak v druhém dílu došlo k nezapomenutelnému deaktivivání atomové bomby :) ()

rudeboy

Trochu slabšie od jednotky, ale posledná polhodinka jednoznačne dvíha počet hviezdičiek v prospech Franka Drebina. ()

lennyd

Spojené státy stojí před jedním z největších rozhodnutím své historie - budou dále pokračovat ve spotřebě neobnovitelných zdrojů (ropa, uhlí, apod) nebo se budou ubírat směrem alternativních zdrojů. Prezident Bush již dopředu vzkazuje, že se bude bezmezně řídit doporučením doktora Mainheimera. Což je znamením pro kartel podnikatelů, kteří chtějí zachovat své zisky - nahradit doktora Mainheimra svým člověkem a vydat své doporučení. Naštěstí je zde Frank Drebin, který celé spiknutí může zastavit ... Dvojka (resp. dvou a půlka :) ) mi přišla o chlup horší než jednička (jen o velmi malý chloupek), a to možná jen svým černobílým pojetím celé tématiky (nevím jestli lze ze dne na den zastavit těžbu a jet na alternativních zdrojích), ale je pravda, že to nebylo až tak podstatné. To podstatné je, že Leslie Nielsen je stále ve formě, a stejně tak ZAZ (Zucker-Abrahams-Zucker), a že v počtu vtipů a gagů si tento díl s jedničkou nemá na co stěžovat (místo anglické královny to tady "bohužel" odnesla paní prezidentová)... ()

anli

Druhá"Bláznivá střela",tentokrát trochu více"bondovská",ale pořád v první řadě parodie a to pořádně praštěná.Vše tu celkem funguje,i když občas ztrácí dech a už není tak vtipná jako ta první.Je tu spoustu nových a originálních nápadů(kde je Zuckerové berou by mě opravdu zajímalo) a třeba milostná scéna je opravdu k popukání.Scénář místy trochu skřípe a Zucker to místy přežene,aby se potom zbytečně dlouho(na parodii)nic nedělo,ale pořád je to velmi slušná a nadprůměrná zábava,která pobaví a rozesměje.Tentokrát to Frank má u mě za 65% a spousta dnešních tvůrců parodií by se tady mohla učit. ()

JohnSmith

Výborná zábava,stejně jako první díl.Drabin je naprostej idiot a jeho kolegové nejsou o moc lepší a u všech platí,co slovo to perla. Spousta parodie,spousta vtipu a ikdyž to člověk vidí po několikáté,tak se směje jako blázen ()

Brain-D

Pokračování příhod Franka Drebina, kde se děj točí hlavě kolem chlápka na vozíčku. Je to malinko slabší než jednička, ale i tak je to nářez !! ()

dANo

Toto je jedna z najlepších paródií na akčné, resp. klasické filmy 80-tych rokov. Viaceré scénky patria medzi filmové klasiky a ja sa pri nich vždy dobre zasmejem. :o) ()

R1CH1E

Vzhledem k tomu, že existuje i první díl tohoto skvostu musím konstatovat, že to je druhá nejlepší parodie všech dob, protože oproti prvnímu dílu je přeci jen o trochu slabší, a že této parodii konkurují snad jen Žhavé výstřely. ()

ghatos

Oproti prvnímu dílu je tam vidět zřetelný sešup kvality, no i tak je to pořád velmi podařená komedie. 75%. ()

Autogram

Jedničke sa to v plnej miere vyrovná a stojí za to pozerať to aj po piaty krát. Neuveriteľné nápady tvorcov, ktorých fantázia na gagy je asi nevyčerpateľná a aj po tomto im zostalo dostatok nápadov na ďalšie skvelé pokračovanie. Americké politické narážky dokážeme pochopiť aj my a bodovala u mňa sexuálna scéna s raketou, ohňostrojom a ropnými vrtmi. –––– Láska je ako ozónová vrstva. Nechýba vám, kým ju nestratíte. ()

pfa

Další neskutečná plejáda parodií, hlášek, gegů a nijak zvlášť neztrácí na první střelu. :o) [9/1O] ()

P1tr

Laťka zůstala na svém místě a Franku Drebinovy se IQ neposunulo ani o bod. Dky bohu za to! Leslie Nielsen se pro tuto roli narodil a není divu že si jí tolik užívá. Díky výbornému scénáři je vidět, že vedle nás, spokojených diváků si snímek užívali i samotní tvůrci, což se na výsledku viditelně podepsalo. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely