Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

tommy187

Tento film je legendou paródie. To doslova. Keď ho pozeráte s dobrou náladou (to je základ úspechu) tak sa neprestanete smiať. Leslie Nielsen bol skvelý a spracovanie filmu ešte lepšie. Neviem čo sa dá viac napísať k skvelej komédii, ktorá je legenda legiend paródií. ()

giovanni3

I druhé pokračování o Frankovi pokračuje ve stejných kolejích, které jsou mnohdy zábavné a mnohdy trapné. Prostě taková klasika těch 90-tých let alá Policejní akademie, či Žhavé výstřely. Já stále preferuji právě Žhavé výstřely, ale i tento film stojí za občasné shlédnutí. 3z5 ()

Rousse

Duo Zucker a Nielsen by si mělo pořídit zbrojní pas a v úvodních titulcích neznalého diváka dostatečně jasně varovat - používají totiž jednu z nejnebezpečnějších biologických zbraní: nekonečný smích. No prostě to, co se během těch 85 minut děje na obrazovce, to je neskutečné: hláška za hláškou, gag za gagem a divák nemá příležitost oddychu! :-) ()

SG-1

"Sejmout čtyřiadvacítkou podezřelého, který někam prchá, znamenalo pro mě všechno." -Frank Drebin- ()

herr_carter

"Arthur Dunwell: Co je to za puch?Frank Drebin: To bude nejspíš ze mě. Koupal jsem se ve sračkách. Miluju to.", "Frank Drebin: Je to skvělej den pro naši akci. Tahle mlha nás bude krýt celou cestu k Hapsburgovu skladišti...kapitán Ed Hocken: To není mlha, Franku. Zavařil se nám už druhej motor. Chlapci se to snaží hasit.", "Frank Drebin: Ten člověk je špinavý jako podvlíkačky horníka v lednu.", "Frank Drebin: Fuj. Tenhle je pěkně zřízenej...kapitán Ed Hocken: Pojďte všichni sem. Frank našel další trosku.", "Que sera sera poručíku, umíte franouzsky?no mluvit moc ne, ale zato líbat jak ďábel", "Frank Drebin: Zajímalo by mne, co tam Savage táhne...Ed Hocken: Sex, Franku?..Frank Drebin: Teď radši ne, Ede...", "Frank Drebin: Jsem svobodný! Zbožňuju svůj stav! Mám více sexu, než když jsem vedl kursy ve skautu!.................... moje hodnocení = 10 z 10. ()

Melios

Bláznivá strela sa nesie v podobne humornom duchu ako jej predchodca, ktorému v gagoch môže naplno konkurovať no nedokáže ho prekonať. Narozdiel od väčšiny pokračovaní slávnych paródii je Bláznivá Strela 2 a pol obstojné pokračovanie, ktoré si užijú noví fanúšikovia, ktorí nikdy v živote o tejto geniálnej komédii nepočuli tak i skalní fanúšikovia tria Zucker-Abrahams-Zucker. Lieslie Nielsen hrá brilantne tak ako vždy, no ani on nedokáže oddialiť film od tendencie klesania kvality pokračovaní. Stále si to, ale drží svoj štýl i gagy, a preto je to stále i po toľkých rokoch výborná komédia. ()

velkyvezir

Druhý díl mám snad z celé trilogie nejraději. Frankův kolega zde perlí, ať už jde o slinění v kavárně pro opuštěné, nebo kulometorobertek v sexshopu. ()

Zagros

Jak už to tak bývá, je to o něco horší než díl první. Přesto je to pořád velmi dobrá zábava. Tvůrci dokázali vymyslet spoustu scén, u který se budete smát nahlas a za to jim patří díky. Dokonce mě to ani neodradilo od třetího dílu, ten jsem prozatím neviděl, ale někdy bych to mohl napravit. ()

DocBrown

Lepsi nez jednicka ? To snad ani neni mozne, ale horsi urcite neni. Drebin zlikviduje bombu, kdyz prekopne zasuvku, proste James Bond hadr. ()

Paity

Stále velice dobré a stále velice vtipné. Je to sice dvojka, ale je to hlavně pořád skvělý Leslie Nielsen, tak jak ho všichni chceme vidět. Dělá střštěnosti, dělá blbosti, ale nedělá je jako vrchol trapnosti jako Edie Murphy. To je asi ten základ úspěchu. Rozhodně velkmi pohodová oddychovka. ()

Hanys_

Po hodně letech jsem si zase užil nějakou ze "střel" od začátku do konce a .. tohle prostě nestárne. Neodvažuju se říct, který z dílů je horší nebo lepší, protože mi to tak nějak všechno splývá do jednoho filmu, ale Vůně strachu si se současnými parodiemi může vytírat zadek. 8/10 ()

Stružák

Lehce lepší, než první díl, ale ve světě komedií je i "dvojka" Bláznivé střely pořád podprůměr. Infantilní hlášky a scény a splácaný děj na tři hvězdy stačit nemůžou. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely