Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

F.W.Colqhoun

Druhý díl hrdé oslavy filmové pitomosti a memento toho, čemu jsme se smáli v devadesátých letech. Dvaaosmdesátiminutový proud významuplných nesmyslů, škodolibých marginálií k žánrovým klišé a hlášek Franka Drebina, policisty, jenž zabíjí zbraní a absurdní blbostí. Přestože série stárne, práchniví pomalu / rozhodně pomaleji, než jiné parodie, neboť hloupost žánrových filmů se mění bohužel jen pomalu (a spíš k horšímu), některé z fórů odrovnávají spolehlivě dodnes: Do you realize that because of you this city is being overrun by baboons? / Well, isn't that the fault of the voters? Jestliže jednička ve druhém plánu tepala korupci na úrovni regionální politiky, dvojka a její bigger-than-life záporák Quentin Hapsburg reprezentují neprůstřelonost lobby dodavatelů fosilních paliv. Budeme se u Vůně strachu smát i za padesát let? Snad ano. Doklad naprosté anarchie: Nelítostné zesměšnění vlastního filmu [Duch; režie: Jerry Zucker, 1990]. ()

Arach.No

Můj jasně nejoblíbenější díl. Spousta scén a hlášek za tu dobu zkultovněla. A hlavně tady je moje nejoblibenější scéna celé série - přestřelka na střeše při které si Norberg z obyčejné devítky postupně smontuje lehký dělo. Tohle prostě nemá chybu. Můžu to vidět klidně po 33. ale stejně se budu smát jako napoprvé. ()

Schuldiner

Prostě už klasika a trochu nostalgie.. U některých scének sem se smál jak cvok. Parodie mě baví. Pokud jsou trefné a tudíš vtipné. Každopádně na jedničku to určitě nemá!!! 72% ()

Teabag

Je pravda, že Naked Gun 2 1/2 je o trochu slabší než jednička, ale stále si drží velmi kvalitní úroveň šílené komedie. Leslie Nielsen je naprosto odzbrojující vůči jakékoli kritice. ()

Prochy38

F. Drebin pokračuje a jako by spíše ani nepřestal... Dvojka jede ve stejném stylu a síle jako první díl a fakt baví. L. Nielsen nezapomenutelný. ()

Paldiny

Rovnako uletené, vtipné a nezastaviteľné ako prvý diel. Frank tentokrát v mene záchrany životného prostredia vyvádza kúsky, že by sa z toho nejeden dostal do druhého stavu. Minimálne, keď to rozbalí Frankovo mexické kvarteto "Mucho Macho Muchachos" som chytal záchvat nekontrolovaných rozmerov. Asi rovnako krásna pozvánka do radov policajného zboru ako v prípade Policajnej akadémie. Séria drží kvalitu a v prípade Posledného trapasu tomu nebude inak. ()

Rozjimatel

"Then, I want the pleasure of killing you myself." "The pleasure is all mine."     Pokračovanie strelenej kriminálnej komédie od majstrovskej parodickej trojice (Jim Abrahams, David Zucker a Jerry Zucker), ktoré je rovnako vydarené, ako jeho predchodca. Ide doslova o nepretržitý tok (či priam prietrž) vtipných gagov, pričom si ten drzý a drsný humor rozhodne neberie servítku pred ústa. Poriadne tvrdo sa vysmieva z politikov, hlavne z amerického prezidenta (a to ešte v Amerike netušili, že príde na rad aj jeho syn, popri ktorom jeho otec pôsobí priam ako Einstein), dosť drsné sú i všetky tie sexuálne narážky. Inak chudery prvej dámy mi bolo až ľúto, tá to tu riadne schytáva. Tak, ako v prvej časti, si film potom strieľa hlavne z klasických noir filmov a z bondoviek. Vrcholnou scénou filmu je pre mňa scéna v kúpeľni (Jane sa sprchuje, duet, ...).   "Do you realize that because of you this city is being overrun by baboons?" "Well, isn't that the fault of the voters?" ()

Yardie

Stále vynikají parodie/komedie. Sice o něco málo slabší než první díl, nicméně stále vtipné scénky a gagy dovedené do naprosté absurdity. Výborná podívaná! Howgh! ()

spiritus

Hodně moc povedená Crazy komedie.I po mnoha letech jsem se u ní po*ral smíchy, stejně jako když jsem jí viděl poprvé.A to je co říct.V porovnaní s dnešní produkcí "crazy komedií " jednoznačně vítězí Bláznivé střely - 85 %. ()

Zombi

Geniální crazy komedie, která mě kdysi v kině málem odrovnala, například scéna s humrem je nezapomenutelná, naprosto ulítlé a funkční gagy, výborná mimika Leslie Nielsena, krásná Priscilla a současně smysluplný děj, ne jen kaleidoskop rádoby vtipných parodických scének z jiných filmů, jak je to dnes, bohužel, zvykem. Vůbec celá série Bláznivých střel a Žhavých výstřelů představuje to nejlepší v tomto žánru, veškerá konkurence se jim otírá maximálně o kolena, třetí díl je sice slabší než první dva, přesto je to pořád výborná zábava. ()

D3VIL

90% - Ač slabší než první díl, stále má Naked Gun 2 1/2 co nabídnout, a to i po vícerém zhlédnutí. Leslie Nielsen jakoby se pro roli bláznivého Franka Drebina narodil - háže jednu legendární hlášku za druhou, a přestože tempo ke konci lehce upadá, společně se sympatickou Priscillou vše (aniž by diváka nudili) zmáknou a velmi dobře pobaví... Škoda jen, že povedenou sérii zakončil nepříliš vydařený třetí díl... ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely