Dramatický víkend hlídkového vozu v ulicích pražského centra. Poručík VB Josef Kabát (J. Vinklář) denně s kolegy projíždí v hlídkovém voze centrem Prahy. Svůj rajón nade vše miluje a nevyměnil by jej ani za pohodlnější život v kanceláři či na dispečinku. Poté, co někdo z občanů zavolá na tísňovou linku 158, vyjíždí Kabát k různým případům, ať už nehodám, krádežím, výtržnostem či přepadením. V jednom vykradeném bytě najde po pachatelích rozbité dioptrické brýle a utržený kus kožené bundy. Přesně takové věci nosí jeho osmnáctiletý syn Pavel (M. Dlouhý), který shodou okolností ve stejnou dobu zmizel, údajně s kamarády na chatu. Kabát však nemá čas řešit své rodinné problémy: po ulicích Prahy se totiž potlouká příliš mnoho zlodějů a pochybných existencí. Nejhorší z nich je dvojice mladíků, kteří právě znásilnili a zavraždili nevinnou dívku... (oficiální text distributora)

karmalat

Mně se film líbil, má svoje kouzlo a je lepší asi tak než 80 procent současné produkce. A to k němu mám výhrady, protože je to slepenina atp. atd. Ale pro milovníky starších podivných filmů doporučuji. ()

ToddB

No nasmál sem se ... co vám mám povídat. Tak jak si si normalizační komouští filmaři představovali zpovykanou mládež ... prostě idioti neskuteční .... jestli je smích zdravej, tak mi prodloužili život o 10 let :-D ()

PavelKral

Neskutečný škvár... Scénář je tak slabý a režie ještě slabší, že ani mimický minimalista Pepík Vinklář to nezachrání... Extrémně trapný pohled do nočního života zlaté mládeže v ČSSR. Akční scény řídil asi mjr. Jirsák z ČST. Zvuk a střih je na zlatou malinu. Venca Konopník v jedné z vedlejších rolí příslušníka SNB... ()

jarod13

Tento film ukazuje realitu ulice, tak jak se toam v té době probíhalo, bez nějakých příkras a jsou tam i nezajímavé scény, ale to k tomu patří. Není to "Sedm", nebo různé jiné kriminálky, ale je to reálný obraz a zároveň ukazuje, že i policajti mají své rodiny, své pocity, svá podezření a strach a závěr? Ten je dokonalý, žádná rvačka, žádné přestřelny, ale surová ukázka života a jak málo dělí člověka od života smrt. Film má své mouchy, ale dávám pět za obraz doby bez obalu a skvělý herecký výkon Josefa Vinkláře a Jiřího Štěpničky. ()

milos.bradik

Není to v žádném případě krimi, i když ji tak popisují, je to spíš pokus o psychologickou sondu do pražského podsvětí. Vinklář jako policajt, nebo tedy příslušník VB, je docela dobrý a budí spíš sympatie, ovšem já jsem se za komunistů setkával s poněkud jiným přístupem příslušníků VB, ale přesto si film 50 % zaslouží. ()

Pimburger

Jako jo, není to buhví co a samotný zásahy jsou fakt směšný, ale zase to je hezkej vhled do práce hlídkový. Chápu, že pro někoho je to nudný, ale taková je holt policejní realita. Mně se na tom líbí, že se tam nesoudruhuje a taky trošku ten generační spor. Věřím, že takhle se museli na konci osmdesátek všichni otcové, když jim doma vyrůstala nová generace v úplně jinejch podmínkách s úplně jiným náhledem na svět. Zase tak hrozný to nebylo a tak trošku nadsadím. ()