Milionář Drew Latham je úspěšným manažerem velké reklamní společnosti v Chicagu, má krásnou přítelkyni, luxusní byt a zajištěnou budoucnost. Jeho osobní život je však povrchní a prázdný. Obzvláště těžce to na něj dopadne poté, co jeho krásná přítelkyně Missy odmítne nápad strávit s ním vánoční svátky na Fidži a odjede domů. Když Drew projde svůj adresář, ale nikde nepochodí, navštíví v záchvatu deprese psychoterapeuta, který mu poradí, aby se jel podívat někam, kde mu to připomene šťastné vánoční vzpomínky. A tak se Drew vypraví tam, kde prožil dětství. Dům je stále stejný, dokonce na schodišti stále vrže stejný schod, ale jinak se všechno změnilo. Jeho rodina už tu nebydlí a rodina Toma Valcoa není nečekanou návštěvou, která se jim potlouká kolem domu, příliš nadšena. Drew je však posedlý myšlenkou prožít šťastné Vánoce v kruhu rodiny, a tak majitelům domu nabídne dvě stě padesát tisíc dolarů za možnost zůstat přes Vánoce s nimi jako jejich syn. Tom okamžitě obrátí a přivítá muže jako svého syna, jeho žena Christine a jejich syn Brian po krátkém váhání na hru také přistoupí. Drew chce svátky se všemi tradičními zvyky. Situace se vyhrotí, když se domů vrátí dospělá dcera Alicia, bez servítků všem řekne, co si o nich myslí, a odmítne s ostatními hru na bratra hrát. (TV Nova)

lili6

I přes horší herecké výkony a nezapadnutelnost Bena do tohoto snímku, se mi tento film líbil :) V čas vánoční jde na mě asi trošku sentimentálnost, takže skoro všechny filmy s vánoční tématikou se mi prostě líbí :) ()

IvcaSammet

Na Přežít Vánoce jsem se podívala jenom proto, že jsem věřila, že do traileru nedali všechny vtipné scény, které se ve filmu nacházely ... Věděla jsem, že od filmu nemůžu nic čekat, protože mě už od začátku bylo jasné, že je to další americká rádoby slaďárna se závěrem, který se dal odhadnout už jen z názvu, ale pořád jsem doufala, že se aspoň pobavím ... Bohužel ... Všechny vtipné scény se opravdu v traileru objevili, takže jsem se u filmu nezasmála ani jednou. Co jsem ale čekala ještě míň, byl až odporně přeslazený konec, který mě tak neuvěřitelně znechutil, že jsem dokonce přemýšlela i o odpadu. Nakonec jsem ale přece jenom hodně přivřela oči a film ohodnotila dvěma hvězdičkama ... Protože kdybych neviděla trailer, u pár scén bych se zasmála ... A protože námět nebyl úplně nejhorší ... I když jeho zpracování bylo dost mizerné ... ()

Hepy13

Jako vánoční atmosféra tam je..písničky, sníh, světýlka atd. Ale příběhově a herecky je to fakt špatný. ()

Zeek

Čekal jsem, že dám 3*, ale Ben Affleck opět zklamal. Od něho se asi už ničeho kvalitního nedočkáme, zatím to tak alespoň vypadá. Opravdu se jedná o stupidní americkou kravinu. ()

allebra

Typicky americký film s příjemnou vánoční atmosférou. Zanechal ve mně hezký pocit, proto si ho docela ráda zase příští rok při balení dárků pustím! ()

sandis

Podle mě ne až tak špatný film. Sice se jedná o přitroublý příběh, který ovšem oplývá i několika bizarními momenty, které dokáži ocenit hvězdičkou navíc. ()

Mary19

Hloupý námět a scénář a podprůměrné herecké výkony, které přecházely až k očividnému přehrávání... Od mého horšího hodnocení film zachraňuje pouze fakt, že jsem se aspoň párkrát pousmál. Rozhodně existuje mnoho lepších vánočních komedií. Tuto raději ignorujte... 40% ()

atmen

Myslíte si, že milionáři jsou blázni? Tak v tomto filmu budeme přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Nereálnou taškařici vyzvedávají o třidu výše známý herci.... Ale jo, pobavil jsem se, a zase tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení to není...Nejvíce mě pobavily "incestní narážky", které samozřejmě nejsou až tak doslovné. Jedná se přece o americký vánoční film... ()

Olík

Chcete přežít vánoce a nebýt osamělí? Najměte si rodinu stejně jako znuděný boháč v podání Bena Afflecka. Kombinace komedie & vánoce je vždy ošemetná věc. Ztracení Santa Clausové, vánočním kouzlem změněné lidské povahy a spousta dalších stokrát použitých klišé. Ačkoliv se jim v této romantické komedii také nevyhneme a přes nepříliš lichotivé zámořské kritiky, má v sobě Přežít vánoce něco originálního a určitě na předvánoční dopoledne neurazí. ()

Rathalos

Tuto vianocnu komediu s Benom Affleckom zboznujem,je to vtipne,mile,hrejive,prijemne na sledovanie a k tomu vsetkemu aj fajnove herecke obsadenie,za mna plny pocet...:-) ()

MickeyStuma

Osamělý, nepříjemný mladý milionář zaplatí rodině, bydlící v domku kde vyrůstal, aby s ním strávila Vánoce. Ti samozřejmě nejsou nadšení, ale kdo by se pro vysoký obnos nakonec neobětoval. Námět sice vypadá na bláznivou komedii, ale není tomu tak. I když v plné vánoční atmosféře nějaké ty úsměvné situace samozřejmě jsou, dokonce i výrazně cílené trapnosti a to vše okořeněné kouskem romantiky. Jako celek to však není nic jiného, než malý roztomilý sváteční film v televizním kabátě velmi se hodící k televiznímu odpočinku po náročném předvánočním shonu. Každá postava divácké sympatie hodně těžko získává, z nichž největší smůlu má Ben Affleck, kterému to všestranné nadšení prostě nějak nelze uvěřit. Christina Applegate snad jako jediná ve své roli charakterově zpočátku vypadá zcela normálně, avšak každou další minutou po jejím příchodu na scénu jakoby se tento fakt nějak začínal zhoršovat. Zkrátka a dobře, snímek shlédnutelný je, pokud se na to člověk dívá znaven a naprosto s prázdnou hlavou. A je cílený snad jen pro dámskou část diváků. ()

chrispe

No já nevím. Čekala jsem to mnohem, mnohem horší a nakonec jsem se při dělání těst na vánoční cukroví docela pobavila. Je to další tzv. vánoční kulisa, kterou si pusťte pouze v případě, že máte alespoň trochu rádi (nebo je vám přinejmenším volnej tak jako mně) Afflecka, protože jinak se budete tlouct hlavou do zdi - a vezměte tu jeho postavu stejně jako Christina Applegate... prostě takovou, jaká je. Je to někde mezi dvouma a třema hvězdičkama. ()

Hpatrik

Celkem zábavná komedie s příjemnou vánoční atmosférou, docela originální zápletkou v podání klasického hollywoodu. ()