Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (277)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Není to tak chytré jak mohlo být a vůbec by bylo fajn, kdyby to buď mělo dotažené vše, co to rozehraje nebo kdyby toho ten film rozehrál míň, protože takhle si ukrojil až moc velké sousto. Naštěstí to ale drží pohromadě natolik, že se to pořád řadí mezi ty zajímavější a chytřejší animáky, hlavně co se týče myšlenky o důležitosti vlastní jedinečnosti a zároveň i důležitosti určité spolupráce, když to situace nutně vyžaduje. Hezky to spolu koexistuje, nevyvrací se to navzájem a je zde dobře ukázáno, že potřeba je obojí. A samozřejmě s tím souvisí i myšlenka o hledání sebe samotného a že není nutné vyloženě zapadat mezi ostatní atd., dokonce tam je i pořádně protiválečná sekvence, kde se nešetří mrtvolami a která o válce řekne přesně to, co si o ní myslím i já. Jen to teda opravdu není tak chytré, jak by se ze zdejších komentářů mohlo zdát, přičemž to zároveň ani není potřeba, ale když už to chce být tak chytré, tak bych od toho očekával víc. Ono se to totiž v pár chvílích staví k určitým tezím, které jsou naivní nebo nesmyslné a pak se k nim už vůbec nevrací a snaží se je zamést pod koberec, aby se to mohlo tvářit, že to nic takového ani nenaznačovalo. Ale to už se v tom asi moc pitvám... Jinak jako dítěti se mi to vůbec nelíbilo, teďka už ano (zase jsem potřeboval dospět k docenění nějakého animáku, se mnou je asi fakt něco špatně...), dokonce i v originále a i když tu mravence Zet dabuje Woody Allen, který mi není moc sympatický, tak musím uznat, že tady si sice svoji mluvu i humor zachoval, ale jak mu scénář i dialogy psal někdo jiný, tak naštěstí nepůsobil nabubřele a vůbec jsem s ním tak neměl problém. Takže ho asi ještě dlouho budu mít radši jako animovaného mravence, než jako komika a režiséra vlastních filmů... Slabé 4* ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Trošku mě překvapují ta nadšená hodnocení zde, v mých očích Mravenec Z nesahá většině Pixarovkám ani po kotníky. Přesto jde o jeden z těch lepších animáků a vždy se na něj rád podívám, navíc jsem ho zatím vídal pouze s dabingem, což vzhledem k originálnímu superhvězdnému obsazení v čele s Woodym Allenem může filmu sebrat velkou část kouzla! ()

Reklama

LeoH 

všechny recenze uživatele

Několik důležitých informací, které mi před lety proklouzly pod radarem kvůli tomu, že jsem si s dětmi pustil začátek v dabované verzi a po pár minutách Pragerova nevtipného kňourání znechuceně odkráčel dělat něco užitečnějšího, nechávaje u toho nebohé děti sedět samotné: 1) Toto není dětský film. Odkazy na Pulp Fiction jsou ještě poměrně neškodné (tanečky, „Zee is dead“), horší je, že výjevy z mravenčího bojiště připomínají ze všeho nejvíc Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu. Už vím, proč byl ten mladší po zbytek dětství takový zaražený. 2) Dialogy si sice Woody podle všeho nenapsal, ale humor originálu je regulérně allenovský, samá lepší kvalita a velkorysé porce. 3) A vůbec, jedná se pravděpodobně o nejchytřejší 3D animák ever. Původní znění je ovšem nutností: obě dnes už notně odrostlé děti to se mnou před pár dny víděly poprvé v originále a shodly se, že „nevěděly, že je to tak dobrý“. Tož tak. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Příběhově se nejedná o nic extra objevného (vše už bylo mnohokrát variováno), ale "allenovský" hlavní hrdina se svými mindráky stále představuje svěží závan na animovaném poli, nepodbízivý k dětskému publiku (scénář je dospělejší, než by se řeklo); a hlasové obsazení či výborná hudba nestárnou. Akorát po technické stránce dosahuje počítačová grafika dnešním pohledem ledva úrovně seriálových doplňků (např. Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Krásne spomienky na rok 1998 a návštevu kina v starom komplexe Charlies v starom meste, kedy sa ešte architekti nezaoberali podobnými "nezmyslami", ako je krivka viditeľnosti. Po rokoch v telke to už nebola taká bomba, ale tento film prekvapivo vôbec nezostarol, ako niektorí jeho digitálne animovaní následovníci. Áno, a v tom kine to bolo v originále, takže som rád, že som ho stihol vidieť v tejto omnoho zaujímavejšej forme. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (19)

  • Pesnička, na ktorú v bare tancujú mravce, sa volá "Guantanamera". (rador)
  • Při záběru na "obří" kelímek hraje hudba z původní Války světů (1953). (ČSFD)
  • Ve stejném roce spolupracoval Danny Glover (Bradáč) se studiem DreamWorks i na dalším animovaném filmu, kterým byl Princ Egyptský (1998). (KucC)

Reklama

Reklama