Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

Honza dAve

Je to pochopitelně ztřeštěná sranda, ale kombinace rychle se vyvíjejících organismů, Davida Duchovnyho a Seana Williama Scotta a jemu podobných herců z teenage komedií s pár vypitými pivy z minipivovarů amerického Severozápadu, a s několika novými americkými a dánskými přáteli, šla dohromady docela dobře =) . ()

Petrus1

Co si budeme nalhávat. Je to neskutečná kravina. Když jsem to ale viděla poprvé, docela jsem se bavila. Když to dávali teď, mrkla jsem na to znova, jestli se budu u zase smát. I když jsem teda u toho žehlila, musím přiznat, že jsem se zase bavila. A nejvíc v závěrečných minutách. Takovej fekální humor se hned tak nevidí! Nastříkat přerostlé hnusné příšeře do análu Head & Shoulders, aby ji zabily, je fakt síla pro otrlého diváka. A tím já naštěstí jsem. ()

Viperine

Jednu chvíli mně svrběly prsty, že to vypnu.. ale dá se to. Optimálně servírujte v případě, že je nálada na něco, u čeho se jeden moc nezapotí. Potvůrky jsou tam pěkný.. a o to přece šlo ;) ()

TrebleClef

Zlikvidovat mimozemšťany šamponem na vlasy?!? Že jsem nešla na režisérku... Varovat mě měl už Duchovny v hl.roli. Naopak pro Julianne Moore je to krok zpátky. Příště pudu mejt nádobí a pobavim se víc. ()

sirien

Super komedie / parodie, u níž je vidět, že si herci své role skutečně užívají. Hromada nadsázky i střelby do sebe sama... Silné 4*. Pátou přidávám za fakt, že ten film neomrzí - můžete ho po nějaké době klidně vidět znovu a znovu a pořád se bavíte prakticky stejně dobře jako poprvé. Julianne Moore opět velmi potěšila. ()

zdeny99

Vtipná směsice MUŽŮ V ČERNÉM, seriálu AKTA X a reklamy na head & shoulders. Podle mne není nejlepší rolí Davida Duchovnyho agent Mulder, ale právě vysokoškolský profesor přírodopisu. Do toho skvělými výkony přispěli i další herci včetně "Stiflera". Ten tradičně hraje jednoho velikého vola, jenž tentokrát trénuje na hasičské závody s nafukovací panou a v tom vedle něj přiletí meteor, zničí mu auto. Poté následuje jedna veliká vtipná šaškárna plná mírumilovných i nechutně se tvářících mimozemšťanů. Jejich evoluce na planetě Zemi je milionkrát rychlejší než ta naše. Tento film si musí každý zamilovat, a to už nejen díky mile se tvářícímu psovi-hrochovi-mimozemšťanovi, broukovi s velikým zadkem připomínající prdel Julianne Moore, penetrací kvůli přerostlému komárovi v černochově těle či té nechutné obludě na konci filmu. [9964. hodnocení, 312. komentář, 66%] ()

Dement

Ježiš to byla ale kravina a sračka a to doslova a do písmene - viz konec. Nechápu, jak se k tomu mohli ti herci propůjčit. Vlastně chápu - peníze - ale všechno má své meze. ()

Zalost

Tak takovéhle komedie se mi líbí. Dost kvalitní pointy, skvělí herci, solidní scénář. Žádný intelektuální zázrak, ale zábava skvělá. A nejlepší byl stejně (opět) Dan Aykroyd ve své miniroli. ()

Amplifier

Komedie na úrovni ruzné ty obludy a tak dále jsou vydařené. A 3 vtipné postavy ve filmu Julianne Moore Orlando Jones a Seann William Scott filmu dodavají zajímavý náboj a spád. ()

Rikky007

Konec mě docela zklamal. Jednak se film proměnil v jednu velkou reklamu, za druhé se vytratila i minimální úroveň logiky. Jinak velice povedené efekty (možná až na ten konec) a pár dost vtipných scén. Duchovny a Jones si padli do noty. Celkově - oddechová sci-fi komedie bez jakýchkoliv nároků na přemýšlení. ()

Octane

Asi taky jedna z komedií, která mě jen tak neomrzí. Zábavná, svižná a vtipná oddechovka, která si na nic jiného nehraje, já se bavil, a to pokaždé, když jsem se na to koukal. ()

helloween93

Mnou zapomenutý film, který jsem někdy kolem roku 2002 viděl hodněkrát na HBO. Film vůbec nezestárnul a námět a scénář jsou pořád kvalitní. Vůbec jsem netušil, že to natočil Reitman. Zároveň nechápu ten divácký nezájem v kinech. Super sci-fi komedie. 4* ()

Rathalos

Tuto sci-fi komediu mam velmi rad,je to sice taka kravina,ale dost zabavna a az na Davida Duchovneho ma skvele herecke obsadenie,bavil som sa ako sa patri...:-) ()

Besyn

Rozhodně slabší kousek od Reitmana.Příběh je celkem jednoduchý,což u takového filmu nevadí,ale triky jsou prostě...,prostě jsou moc trikaté a ta digitálnost je tam příliš okatá.A navíc ten závěrečný "aliendestructor" schampoon si mohli autoři odpustit.Zcela průměrná zábava,která ničím neurazí,ale ani nijak ničím nepřekvapí a nenadchne. ()

Hovado

Vcelku závbavná komedie u které se můžete poučit i o bilogii a dokonce Vám řeknou co je to mitóza!Opravdu dobrá komedie!Ale je nejlepší! ()

Pingu

Výborné. Tedy skoro.... Mohlo tam být více dinosaurů, brontosaurů, atd. Ale i tak. Sladká Julianne Moore, perfektní evoluce... Zejména první polovina, možná 2/3 filmu pro mě byla vynikající - takřka na 5*, ale ten závěr mě nudil. Škoda ho. Určitě 3 a 1/2 * ()