Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

kajas

Jednohubka na jedno zhlédnutí, která mi nepřišla ani příliš vtipná. Týden od projekce už si pamatuju jenom Head and Shoulders... ()

GILLWANDER

Návrat v podobe Ghost Busters sa nepodaril. Zlátanina bez chrbtovej kosti. Sem tam vtipné momenty osviežia no hlúpe momenty aj tak prevyšujú. 50% ()

easaque

taková milá hloupoučká komedie-parodie, u které se režisér snažil navrátit ke slávě Krotitelů duchů. Pár dobrých vtipů, ale jinak nic výrazného. Něco mezi 2-3hvězdičkami, ale k lepší známce filmu něco chybí. ()

MartinNDL

A hele, ono to nebylo tak hrozné, jak jsem čekal. Film, který nic neřeší, ale taky si na nic nehraje. Je to komedie a já se smál, tak co. To přece stačí, ne? ()

rakovnik

Těšil jsem se na tento film, protože jsem očekával napětí a sci-fi příběh - jako od Muldera :-) Bohužel, napětí vystřídal smích. Vlastně ne bohužel, ona je to komedie. A celkem povedená, obzvláště ve scénách s Orlando Jonesem. Každopádně, jako celek je to celkem pitomina, opravdu spíše na vypnutí mozku a pobavení se. ()

Martin741

Hlupa a nelogicka komedia o invazii mimozemskeho zivota na zem ..... LOL. Cudujem sa, o com vsetkom sa dnes daju tocit komedie ...... 64 % ()

Rocky88

Ze začátku se to vyvíjí docela slibně. Dokud jsou mimozemské organismy obdařené zrychlenou evolucí ve stádiu larev a různých broučků, jedná se o velice svižnou a zábavnou sci-fi. Nicméně po přerodu v okřídlené, ozubené, onožené a dalšími způsoby zmutované vesmírné potvory se to Reitmanovi začíná vymykat z rukou a výsledkem je jednoznačný trapas. A nechutný ( to kvůli tomu konci, jež jeden z hrdinů prožívá v řitním otvoru ). ()

DruidKarel

Taková správná hovadina. Pokud máte rádi Stiflera a Foxe Muldera, tak si asi užijete, ale jinak je to hodně divnej mix. 3* ()

C0r0ner

Nejlepší reklama na Head and Shoulders vůbec. Záměrná brakovost součástí jako milý bonus. Tým retardů zachraňující svět proti super se vyvíjejícím emzákům pomocí šamponu povinností. Já mám Evoluci prostě strašně rád, protože je vidět, že se při natáčení tvůrci královsky bavili a spoustu té pozitivní energie předali i divákům. 95% ()

Andre3000

Docela sranda, na to, že tyhle typy filmů fakt moc nemusím. Julianne Moore je opravdu dobrá herečka a předčila zde všechny. ()

pufina

Sci-fi není můj šálek kávy, a ještě navíc ti vetřelci (brr). Evoluce v podání Jonese (!!), Moore a Duchovnyho byla pěkná podívaná. Tuhle reklamu na šampón stačí vidět jen jednou :-) ()

pakobylka

O tom, že evoluce není žádná legrace - a o podivuhodných účincích šamponu značky Head&Shoulders … Prvotřídní námět bohužel potápí přízemní zpracování, kterému ve druhé polovině pomalu, ale jistě dochází dech. Uvidíte tady VELICE zajímavá stvoření - škoda, že se nenechala angažovat jiným režisérem. ()

campix

Evoluce je překvapivě dobrým mixem komedie a fantasy. Duchovny objeví v jedné jeskyni podivuhodné živočichy, které se neustále více adaptují a evolují, aby nás postupem času vyhladili. Občas překvapivě vtipné, především Jones a William Scott. Navíc jsou zde velmi dobře vymyšlené typy kreatur. Nebýt velmi špatného závěru bavil bych se královsky. ()