Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

iXtr3m3

Viac ako len slušne nadpriemerná komédia so skvelým castingom, na svoju dobu viac ako len kvalitným technickým spracovaním a krásnym nadhľadom voči ikone doby Aktom X. ()

Theraphosa

No,spíše sci-fi než komedie.Možná to chtělo více hororovou atmosféru(zvlášť,když už je tam David Duchovny) a necrcat se s nějakým pokusem o komedii:o) ()

dopita

Evoluce je film vyloženě oddechovej. A co se mě týče, baví mě náramně a kdykoli se na něj rád podívám. A to i přesto, že Orlando Jones není pokaždý vtipnej tak ji si asi myslel, i přesto, že pády a nárazy do dveří Julianne Mooreové taky nevyvolávají salvy smíchu a závěr je i v rámci žánru těžko k uvěření. Já se u toho prostě vždycky dobře bavím. ()

pavlikv

Taková průměrná komedie která čas od času pobaví ale pak vyšumí. Možná by víc pomohlo víc gagů nebo hlášek. 65% ()

kery-

Právě jsem vylezl z vany..Nevím proč, ale vzpoměl jsem si na selen a hned jsem o něm hledal zmínku na šamponu proti lupům :D O selenu ani zmínka :( Ale k věci..Už je to nějaký pátek co jsem film naposled viděl, ale pokud ve mě zanechá vzpomínku na takovouhle ptákovinu, tak asi za něco stál :) Nebojím se ty 4 dát. ()

Corpsegrinder

Milá sci-fi komedie která se ze začátku díky Duchovnymu tváří jak Akta X až se z ní vlastně stane monster movie. Masivní reklama na Head & Shoulders a tahání brouka z prdele se nezapomíná. ()

Paity

Skutečně jen velmi málo vtipných věcí se uděje v tomto fimu. Bohužel David Duchovny vám bude připadat jako totální mimoň, na což není nikdo jako já kdo měl rád Akta X vůbec zvyklý. Celkově ale scénář bezdůchý až nesmyslný. ()

Arach.No

Kam se hrabou krotitelé duchů. Tohle je opravdu nadprůměr. Davida Duchovnyho mám rád a opět nezklamal. Po úvaze dávám 4*, protože tohle je ta nejlepší reklama na jistý šampon, jakou jste kdy viděli. ()

melkor323

Zábavná krávovina, celkom vydarené príšerky mi celkom vynahradzujú logické príbehové diery veľke ako po dopade meteoritu (ale inak vážne, preboha však mu nemohol toho komára pod kožou vytiahnut skrz prdel....je mi to jasné aj ako tretiakovi na strednej škole nelekárskeho zamerania :) ). ()

Haymar

Proč tak vlažná hodnocení? Reitmanův nezávadný, dobře-stravitelný humor, funguje dobře a rozhodně neurazí a vůdčí kvartet hrdinů - Caine/Block/Wayne/Allison byl trefou do černého (nehledejte v tom žádný dvojsmysl). Navíc, David Duchovny - parodující zde sám sebe (a svou nejslavnější postavu), je prostě k popukání. No dá se tomu odolat? Já se teda bavil parádně od začátku do konce! Mé hodnocení - lepší 4*, ale provokativně to zaokrouhluju hore... ()

venom14

Mě se to líbilo.Efekty byly dobré a pár vtipů taky.Moje velmi oblíbená (dá se říct) parodie na sci-fi filmy. ()

Prochy38

Velmi svižná akční sci-fi komedie. Kombinace D. Duchovnyho a J. Moore klapala více, než jsem sám očekával. Dobrá, moc dobrá komedie! ()

Yardie

No, že bych se vyloženě zasmál, to ani moc ne. Zajímavý nápad s tou rychlou evolucí. Myslím si, že do nějakého hororu či sci-fi by to bylo vynikající. Musím ale přiznat, že zde jsem se ke konci už krapet nudil. Komedií bych to tedy rozhodně nenazýval, spíše takovým rodinným filmem, kde i spousta mimozemských tvorečků je krásně barevně laděna, takže pro děti ideální. Ale první 3/4 filmu celkem svižně utekly, takže se na to koukat dalo. Howgh! ()

Cement73

Úplne "odjetá" komédia, ktorá tou svojou nezvyčajnou myšlienkou o zrýchlenej evolúcií ma veľmi zaujala. Samozrejme, že triky s tým spojené boli výborné. Mne sa páčilo. ()