Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

Zombi

Film bohužel nenaplnil má očekávání, přesto jde o celkem zábavnou scifi komedii se sympatickým Duchovnym i J. Moore a spoustou digitálních potvor. ()

dobso

B-čkovosť filmu mi nevadila, mal som pocit, že bol celý film tak spracovaný naschvál. Film nesie so sebou zaujímavý nápad a myšlienku. ()

mira007

Debilní téma, mí ne úplně nejoblíbenější herci, ale co naplat - já se hrozně nasmál, ikdyž to je úplná blbina na entou. ()

El Loco

Komédia plná kozmickej hávede, Davida Duchovneho a nekomplexnosti. Ivan Reitman natočil už aj lepšie filmy...Celkovo snímok pôsobí ako keby „nenadväzujúce“ pokračovanie Krotiteľov duchov (k čomu prispieva aj účinkovanie Dana Aykroyda). Postráda však jeho ľahkosť a situačnosť. Reitman potvrdzuje, že nie je režisérom modernej doby. Jeho práca už nedokáže osloviť ľudí tak, ako tomu bolo v 80-tych rokoch. ()

Emzet

Celkem průměrná komedie, kterou bych hodnotil i lépe, ale sráží jí nohy megalomanská snaha tvůrců udělat ten mimozemský..."svět" co největší a nejbombastičtější a mnoho hluchých míst. Na druhou stanu, že bude Seann William Scott zpívat obří létající bestii ohrožující obchodní centrum Joe Cockera bych nečekal. Ve výsledku jde nakonec o docela slušný film na zabití odpoledne. ()

JM87

Hele, tohle není zas tak špatný, je to roztomilý a na sobotní večer u TV Nova možná i nadprůměrnej film. Jinak bych si to už asi nestáhl. ()

Vitaminy

David Duchovny v žádném filmu nezklame. Když zrovna neklátí baby v Kalifornii, tak může být i středoškolský profesor co zachrání město před "mimozemským osídlením" a poté teprv může klátiti Jualiann Moore. ()

Brylin

Dobrý nápad, ale chabé provedení. Snímek je zbytečně překlaunovaný, jeho patetická snaha bavit většinu času vyznívá na prázdno. Ivan Reitman chtěl mermomocí natočit sci-fi film pro celou rodinu, ale tím, že se chce zalíbit všem, se nakonec nelíbí nikomu. Nepodrželi ho příliš ani herci, takže po delším váhání nakonec nedávám tři, nýbrž jen dvě hvězdičky. ()

Dejvi21

David Duchovny kvůli tomuto filmu údajně odmítl roli ve Star Wars II. Pokud je to pravda, tak buď nesnáší Hvězdné války, nebo dodnes mlátí hlavou o zeď (a to považuji SW 2 za nejslabší díl ságy). Evoluce sice není vyloženě špatný film, ale že bych ho musel vidět vícekrát, to asi ne. Nejvíc zapamatovatelná je podle mě titulní fotka/plakát/dvd cover, protože ten tříoký smajlík je prostě geniální. ()

Blueeyes

Evoluce mě prostě moc baví. Ano, je to sice lehce pitomoučké či místy přittroublé však je to taky sci-fi komedie. Ale ten námět je víc než zdařilý, průřez evolučním vývojem je zábavný a působivý a sem tam se i dobrý vtip najde. Roztomile zmatkující Julianne Moore je moc sympatická a David Duchovny v komediální poloze překvapivě věrný. Není to žádná velká věda nebo světobornost, ale s miskou oříšků po ruce a kopcem zmrzliny poskytne Evoluce docela slušnou zábavu na víkendové odpoledne. Záležitost, která se mi pořád líbí a to i na vícero shlédnutí. ()

husokachna

Oddychová cypovina, kterou nad průměr tahá sympaťák Duchovny. Na deštivý sobotní odpoledne, kdy má člověk po opici a pořád neví, jestli chce usnout a nebo se jenom tak válet, je to jeden z nej filmů. A za to mu dávám čtyři slabší ibalginy. ()

mirliflore

Průměrné americké béčko. Co člověka pobaví asi nejvíc, je Orlando Jones a jeho hlášky. Ale jinak hnusná reklama na jistý vlasový produkt... ()

Fuckmaker

Potrhlá komedie o invazi z vesmíru. Trojice Duchovny, Jones, Scott je více než zábavná a tak mi sledování Evoluce rychle a vtipně uteklo. Teď si jdu koupit Head & shoulders ať mám krásné, lesklé vlasy bez lupů... ()