Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

Hrabka

Oddychová sci-fi komedie s přeborníkem na sci-fi tématiku, Davidem Duchovnym a mistrem komedií S.W.Scottem. Zajímavý příběh na odreagování, nesmíte film brát moc vážně a určitě se vám bude líbit. 65% ()

juta

Já tenhle film mám rád, sice je to velká reklama na head&shoulders, ale přesto dokáže dobře vylepšit vaší náladu a pobaví vás a to je přeci to hlavní ne? ()

Fiftis

Pre mňa nejak extra tento snímok nezapôsobil. Režisér Ivan Reitman zručne využíva ako situačnú komiku, vyplývajúcu najviac z ľudských reakcii na stretnutie s rôznorodými (a bizarným spôsobom nebezpečnými) formami života, tak na komediálny "cit" a vzájomnú súhru hereckých predstaviteľov; predovšetkým David Duchovny si s chuťou zahral neuznaného vedca, jemne parodujúceho hercovu životnú postavu agenta Muldera z TV seriálu Akty X. Tvorcovia prirodzene parodujú tiež novodobé klišé súdobých sci-fi prehliadok. Snímka síce príliš neobstojí v porovnaní s Reitmanovou predchádzajúcou, žánrovo rýdzou dobrodružno-romantickou tvorbou, avšak svoj cieľ nepochybné splní. ()

ajuska

Solidní ujetá komedie s parodickými prvky. Vcelku originální nápad s rychlou evolucí, příjemně odsýpající děj a sem tam dobrý fórek. Je to sice víceméně kravina, ale nenudí, tak proč ne? ()

Jacinda

Ač by se to mohlo zdát trapné, nakonec se tento film ukázal jako příjemná a vtipná! oddechovka. Největší zásluhu na tom má určitě Seann William Scott. Asi nejlepší je scéna v obchodním domě a "Koko" ()

Big Bear

,, Na lubrikant je vždycky čas! '' Tak tohle teda šlo. Z očekávání bezduché komedie se vyklubala celkem svižná komediálně laděná sci-fi. Hlavní roli si střihl Mulder a Scullyovou mu tentokrát dělala Julianne. Pokud máte rádi Men in Black, tak tohle je něco na podobný způsob. Film zároveň paroduje všechny ty katastrofické filmy, kdy se něco někam šíří přes celé Státy... Neříkám, že jsem se celou dobu válel na zemi v křeči, ale pár míst tam bylo opravdu dobrých např. když mimozeské cosi leze Orlando Jonesovi pod kůží stehna směrem k varlatům :-))) !!!! Tři meteority! * * * ()

JohnnyD

Reitmanov návrat vo veľkom štýle. Silný soundtrack, množstvo humoru, gagov, hlášiek, skvelí herci ... tak ako tomu bolo mnoho rokov dozadu, za vrcholnej Reitmanovej formy. Triu Scott-Jones-Duchovny to ide skutočne skvele a výborne im sekunduje aj božský Dan Aykroyd s pár nezabudnuteľnými hláškami ("Táto stolička je tu pre mňa?"). Zaručená zábava. ()

Satan

Scénka s tím malým zvířátkem jak najednou vyplázne hrozitánský jazyk a poté se svalí mě uchvátila k smíchu stejně jako létající ještěr v obchoďáku nebo moucha uvnitř Orlanda Jonese. Skvěle tu zahrály všechny hlavní postavy v čele s Davidem Duchovnym. Jediná výtka je tak trochu přiblbý příběh, ve kterém nejde o invazi mimozemšťanů, ale o to, aby se v kině všichni pobavili. Vydařená sci-fi komedie. ()

mzss1

Tak je to celkem zábavná komedie. Je sice dost střeštěná, příběh mohl být lepší, ale nápady jsou dobré - humorně až šíleně pojaté, což ani tak nevadí. Herecké obsazení je na tom dobře, nejvíc mě bavil herec Seann William Scott. Film nemohl dopadnout hůře. Lepší nadprůměr. Takže to vidím tak na 69% = *** ()

kingik

No, zpočátku tenhle film ještě ujde, ale problém je, že zde není moc scén, o kterých bych mohl prohlásit, že opravdu stály za to. Jednoznačně nejlepší je scéna v obchoďáku s létajícím pterodaktylem, nebo co to bylo, ale v okamžiku, kdy naši hrdinové objeví, že jedinou účinnou zbraní na mimozemské potvory je selen obsažený v šamponu Head&Shoulders, se film totálně položí a také scéna s primáty je velmi nepovedená. Na hororovou komedii je i těch obětí málo a David Duchovny se po celou dobu tváří provinile jako by si říkal, v čem to proboha hraji a divákovi se na dálku omlouval. Seann William Scott už je tradičně trapný s tou svou otevřenou pusou a divením, ale i tak jsem se mu zasmál, a Orlando Jones je slušný komik. Finále bylo dost fádní, takové odfláknuté a laciné. Měl jsem pocit, že tvůrcům došel rozpočet. Od režiséra Ivana Reitmana jsem čekal větší smršť, ale místo toho sotva zafoukal větříček. ()

Šakal

Tenhle snímek značnou část své stopáže osciluje mezi dvěma polohami, přičemž na komedii (parodii) je to málo vtipné a k seriózně se tvářícímu kousku to má ještě mnohem dále. Kouknout a zapomenout, což po pravdě není zase takový problém. To ale neplatí o posledních cca 20-ti minutách, kdy si tvůrci konečně uvědomili, na kterou stranu se přiklonit a já si (ve světle faktů a trojlístku Duchovny-Moore-Scott), musím přiznat jedno: bavil jsem se víc, než bych čekal. Jedno se musí ovšem nechat a nezbývá než souhlasit se S.W.Scottem. Na kur domácí (možná) zabírá „napipipipina“ popř. "kokokoko", ale na „pořádné samice, co stojí za to“, už od nepaměti pouze a jedině „You are so beutiful“. To ví každej správnej chlap. P.s. další věcí hodnou souhlasu a zapamatování,….že sehnat Se v 1.30 am je daleko snažší, než sehnat dobré pití… Nechť žije Head and shoulders, („tak trochu“ jiný Biolit) aneb z tohohle klystýru by měl radost i Dobrý voják Švejk. P.p.s. nekoukal jsem na jméno distributora, ale HODNĚ bych se divil, kdyby v tom (alespoň částečně) neměl prsty vlasový koncern Head and Shoulders. Takovouhle reklamu (k nezaplacení), aby člověk pohledal. 65% ()

Sobis87

Od Davea z roku 1993 konečně další vydařený film od Reitmana s příjemným hereckým ansámblem (Duchovnyho příomnost pobavila), nadprůměrným technickým zpracováním a poměrně vyváženým scénářem, ve kterém je dostatečné množství vtipů, aby se divák nestačil nudit. Nic míň, nic víc. 65% ()

Jordan

sci fi komedie sú taký čudný mutant, že je až podivné, aký majú úspech. každopádne, tento film sa do pamăte nijako nevryje, nie je ani ničím extra výnimočný, ale zasa nie je ani nijak zlý, skrátka, taká . . . sci-fi komédia ()

Anderton

Keďže to nie je tak nabubrelé ako Muži v čiernom, tak je to sympatickejšie. Super námet je zrežírovaný fajn, obsahuje aj zopár scenáristických nápadov, len tomu zúfalo chýbajú šťavnatejšie a vtipnejšie dialógy. Čo je skutočne dosť prekvapujúce, keď tie fóriky vymýšľajú hneď traja scenáristi, ale možno práve v tom bol ten problém. Selén príjemne prekvapil, nakoniec celé dielko posunul aspoň k tomu priemeru. ()