Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

Kothy

Skvělá sci-fi komedie plná fórů s Davidem Duchovnym, Julianne Moore a Seann William Scottem. Nakonec mimozemšťany porazí pomocí Head & Shoulders. "Kokó" :D ()

swamp

Ve své době to byla klasika (už kvůli Duchovnymu). :) Jen mě překvapilo, že to režíroval někdo jako Reitman. :P ()

nash.

Komedie, která působí jako emzácká variace na Ghostbusters, s několika zábavnými momenty, mnoha recyklovanými vtípky, nečekaně zábavnou Juliane Moorovou a hlavně Duchovnym, který se baví různými "mulderovskými" narážkami. I když se Reitman viditelně snažil, a občas už to skoro měl, nedokázal nakonec znovu vytvořit onu okouzlující lehkost, nadhled a nevázanost, které dodaly šmrnc prvním Ghostbusters. Zůstala tak jen průměrná a vcelku zapomenutelná žánrová zábava na jeden večer. ()

Vitason

Největší a nejuznávanější kritici z Ameriky se každý pátek scházejí v hospodě U rozbitého objektivu a řeší otázky typu: na premiéře jakého filmu byly nejlepší chlebíčky, která herečka má největší číslo bot a dokáže se David Duchovny zbavit agenta Muldera, bez kterých by se filmový průmysl neobešel. No a jak to dopadlo? Nejlepší chlebíčky byli na premiéře Armageddonu, největší nohy má Jodie Foster a David Duchovny má prý jít k čertu... Pevně věřím tomu, že by Duchovny velice rád setřásl Foxe Muldera ze svých ramen, ale když to nejde, tak by ho měl využít jako v Evoluci, kde si ze své nejslavnější role utahuje. Evoluce je slušná komedie se dobrým hereckým obsazením, dobrými triky a několika výbornými scénami, která ovšem veliký kráter nezpůsobí. ()

klerik

Fakt divná variácia na Krotiteľov so zaujímavou výtvarnou stránkou. Film sám seba neberie moc vážne, takže je to príjemné sledovanie. Dan Aykroyd je nezabudnuteľný. Škoda, že komediálnosť ostatným hercom až tak nejde... ()

LaciLC

Mimoriadne vydarená sci:fi komédia, možno aj paródia Ivana Reitmana. Rozhodne ešte nepatrí do starého železa, aj keď Evolúciou zrejme nenadviazal na niekdajší úspech Krotiteľov duchov ja som sa pri nej bavil kráľovsky. Herci boli celkom v pohode, atmosféra veľmi príjemná, film bol veľmi svižný. Po Krotiteľoch mám od rodáka Reitmana najradšej asi toto. ()

Chrustyn

Slušná komedie o mimozemské invazi od dřívějšího mistra komedií. Jedná se o zábavnou ptákovinu se sympatickým obsazením, která v sobě skrývá pár opravdu úžasných scén a nápadů. Ale po celou dobu jsem si říkal, že to mohlo být o dost lepší a zábavnější. ()

korbitch22

parádní komedie,se solidním humorem,což se u americkej komedií teď moc nenosí.david duchovny je fakt celkem sympaťák.......nehledejte v tom nic teplýho :-) ()

Stanislaus

Evoluce je pohodová "klasika" se sympatickým obsazením, množstvím malých i přerostlých příšer a se spoustou scén, které jsou sice klišé, ale i tak pobaví. Věčně padající Allison (J. Moore) a lehce trapný Wayne (S. W. Scott) jsou postavy, které mi nejvíce utkvěly v paměti. Zkrátka nenáročná oddychovka, která se nesmí brát moc vážně (ona samotná se tak též nebere). P. S. Super reklama na Head & Shoulders! ()

honajz

Tak nějak chápu, že si tvůrci chtěli dělat legraci z podobných scifáren, ale kromě pár hlášek a momentů se jim to nepovedlo, hlavně konec je zklamáním. ()

MM11

Zábavná komedie Ivana Reitmana. Jejím problémem je, že s původně skvělého námětu vykřesala pouze zlomek svých možností. Slovenským rodákem Reitmanem to nebude, scénář je ten, kdo neobstál. Několik opravdu stupidních polo-narážek a polo-gagů celou tuhle neškodnou taškařici dost ničí. Je škoda, že i přes roztomilou Julianne Moore a pohodového Davida Duchovnyho nakonec skončí Evolution v nemilém prostředí - v zapomenutí. ()

ad-k

Absolutně nenáročná podívaná plná havěti a emzáků cizopasných. Spásou budiž nejen šampón, ale i David Duchovny, kterého mám od dob Twin Peaks a Akt X velmi rád. Škoda, že nehraje v lepších projektech. 60% ()

Hurley

Napsal bych komentář, ale právě teď mám děsný nutkání si jít koupit šampón proti lupům Head and Shoulders. ()

SOLOM.

Průměrná komedie, která určitě dokáže pobavit a alespoň u mne tomu tak bylo. Seann William Scott je pro podobné role prostě stvořený a přestože Stifler se prostě překonat nedá, tak i zde patřil k tomu nejlepšímu, co nám bylo nabídnuto. Duchovny tu hrál až třetí housle, protože ho válcoval i Orlando Jones. Některé fáze „mimozemské evoluce“ byly dokonalost sama (viz scéna z „draky“). ()