Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Gimli

Nápaditá komedie, která se naštěstí nedrží zaběhaných kolejí a jde svou vlastní cestou. Spoustu klišé obrací naruby a i když je odlišná cesta často předvídatelná, velice potěší. ()

movie

Trošku jiná teenagerská komedie s občasnými dusnými psycho pasážemi. Při prvním shlédnutí mě to moc bavilo, po druhé už ale moc ne - ale i tak celkem respekt k tvůrcům ... ! ()

Marius

Na hollywoodsku romantickú produkciu skutočne pomerne originálny a vtipný film. Pri takomto námete by nebol problém aby skĺzol do prcičkovskej roviny, naštastie bol však obdarený pomerne inteligentným i keď tradične mierne naivným scenárom, preto sa nič také nekonalo. V podstate by som sa mohol podpísať pod komentár a hodnotenie kleopatry, keby si u mňa The girl next door nevys(ú)l(o)úžila dva bodíky naviac, jeden za Purple Haze od Groove Armady a druhý za Lucky Man od The Verve. 8/10 ()

Boss321

Skvělá romantická komedie s překrásnou Elishou Cuthbert. Narozdíl od jiných "teen" komedií si tahle nejede v zajetých kolejích a přisla s poměrně originálním nápadem. ()

Kulmon

Lehko uvěřitelný příběh, který by se mohl stát každému z vás. Jste školní premiant, týpek něco jako třeba tenhle http://www.youtube.com/watch?v=Njs5d6-wTiY Nezábavný, nepohledný, nepíchač, který usiluje o stipendium za morální přínos. K sousedce, který jela na nějakou náboženskou seanci, se přistěhuje její neteř, bývalá pornohvězda. Na první pohled se tahle kunda, která může mít kohokoliv zajímavějšího a prachatýho zamiluje právě do vás. Ta vás seznámí s pornoproducentem, kterému nějaká buchta dá 25000 dolarů, který jste jako prezident školy sehnal pro jakýhosi šikmookýho budoucího Einsteina. A protože to je vaše chyba, tak vás napadne natočit porno. Vaše holka vám ochotně sežene dvě kamarádky z pornoprůmyslu, který ochotně a zadarmo tuhle charitu natočej s vašima uhrákovitýma kamarádama, jak to tak chodívá. Když se o tom dozví rodiče, pochválí vás za dobrý úmysl. .... Slušná reklama na Elishu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem vlhká. Můžu dovnitř?" Tohle je vlhkej sen každýho mladýho intelektuála, kterej během zodpovědný přípravy na povolání prezidenta pochopil, proč na něj holky nestojí frontu. Taky jsem byl takovej, ale teď už je všechno jinak. Nestačím před holkama utíkat. Teď trochu kecám, protože jsem ve vynikající formě, takže mě nemají šanci dohonit. Ale zpět k filmu. Zaujal mě papoušek hlídající Zlatý péro, kupodivu se mi líbily pornohvězdy a dostal mě producent porna Kelly, protože to byl dokonalej kámoš, zmrd a sympaťák. Jeho koule bych chtěl mít. Ale mám jen svoje. A větší ... aspoň myslím. No to je jedno. ()

CheGuevara

Klasická teenagerovská komedie, která moc nepobaví a rozhodně nijak zvlášt nevystoupí z šedi podobných filmů. Mě osobně pobavili jen dva fórky. I ten Soundtrack rozhodně nefungoval, tak jak by měl. A tak nakonec všechno zbývá na dobrém scénáři, ale ten také překvapivě nepřichází s ničím novým. Jediným pozitivem tohoto filmu je snad ten "Kelly", který, kdyby ho nebrzdil přitroublý scénář, by si ukradl celý film pro sebe. Takže doufám, že přístě se dočkám rozhodně lepší komedie - Pornoproducent od vedle. ()

H34D

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10 ()

Shit

No je pravda, že mam tak trošku nepatrnou slabost pro Elishu Cuthbert, obzvlášť v tomhle filmu, takže kdybych dal Sexbombě od vedle míň než 5*, tak bych se musel praštit přes prsty a profackovat. Ale abych to trochu rozvedl, film určitě ani sám o sobě neni špatnej. Příběh neni okoukanej, je zábavnej a některý pasáže jsou vtipný. Herci hrajou dobře a Elisha Cuthbert s Hirshem se k sobě hodí, ale zase na druhou stranu nelze si nevšimnout, že ke konci už filmu výrazně dochází dech a na konci už jen šlape vodu, ale nedá se říct, že by nudil. Prostě pro mě by film sám o sobě byl tak za 4*, ale s Elishou... No prostě 5* a odmítám se o tom bavit ()

Djoker

Hodocení tohoto filmu: Elisha Cuthbert - 5 hvězdiček. Dál? Dál nic, protože už vyšší hodnocení stejně nejde. Elisha si z tohodle filmu udělala reklamu pro svoje dokonalý tělo, ale i ten příběh zaujme a pobaví. Na tom, že televizní svět je jiný než ten opravdový, se však asi shodneme všichni. ()

M.a.t.t.

Na prvý krát z najlepších teenagerských filmov, s opakovanými zhliadnutiami dokonca asi najlepšia teenagerská komédia vôbec. Pefektne vybalansovaná medzi humorom a ostatnými zložkami, v istých momentoch príjemne nepredvídateľná a naplno ťažiaca z R-kového ratingu bez toho aby skĺzla k zbytočným vulgárnostiam. Ako sa to vlastne Lukovi Greefieldovi podarilo, je mi pri pohľade na jeho zvyšné réžijné zárezy veľkou záhadou. A Elishi Cuthbert to snáď nikde inde neslušalo viac. ()

Morien

Je fakt, že v rámci žánru by asi mohlo být i mnohem, mnohem hůř. Hlavní postavy jsou mi celkem ukradené a ta love story je přesně tak tuctová, jak by to člověk u high school prom night flicku čekal, ale nejlepší kamarádi jsou dost zábavní na to, abych vydržela koukat až do konce a dokonce se snad i sem tam mírně bavila. Kromě toho jsem měla rozpracovanou teorii, že Chris Marquette a Paul Dano jsou prakticky stejný člověk, a tady se mi to potvrdilo. A aspoň že těm třem je sedmnáct a osmnáct, když hrají středoškoláky, a ne třicet, jak bývá ve filmech zvykem. Ale stejně si ti filmaři představují dospívání jako Hurvínek válku, řekla bych. ()

choze

Krásnější film o pornografii už nikdo nikdy nenatočí. Extrémně sympatická teenagerovská komedie se srdíčkem. ()

Psema

Po dlouhé době se objevil komediální romantický film, který se vyhýbá záchodovému humoru a vrací nás do doby uhlazených a příjemných snímků, které obsahují jemný humor, což jsem ani nečekal od filmu, kde je jedním z témat pornografická kariéra. Mladý Mathew je takový slušný šprt, ale co se objeví naprosto hot Danielle vše se obrátí vzhůru nohama. Film se dá rozdělit přesně na dvě části. Nejdříve je to celkem slušná romantika, která se zhruba v polovině přehoupne do porno světa, i když opravdu jen jemného. Žádný hardcore, na to je spousta jiných :))) Luke Greenfield mě tentokrát opravdu příjemně překvapil, stejně jako skoro vše. Herci jsou rozhodně talentovaní, což neříkám jenom kvůli tomu, že Elishe to fakt sluší, ale že i Emile Hirsch svoji roli zahrál výborně, stejně jako Timothy Olyphant. Vtipy jsou dobré až výborné, prostředí nádherně uhlazené, hudba taky pěkná. Celkově je to parádní příjemná komedie, která ani po několikátém shlédnutí u mě neztrácí. ()

Hal_Moore

Když jsem slédl trailer, moc jsem neočekával. O to více mě film překvapil, když jsem jej shlédl na DVD. Na to, že jde o teenage komedii zde nejsou k mému překvapení žádné nechutnosti. Tím více jsem se u sledování bavil. Elisha je zde fantastická a hraje v pohodě. Snímkem se krásně prolíná středoškolský humor s erotickým. Určitě se na to kouknu ještě jednou. ()

somnar

Když se lidé za ne-apatowských časů chtěli doopravdy pobavit u (teenagerovské) komedie, sáhli po Sexbombě od vedle... 75% ()

Lynn

Všude se dokola omílá, že v rámci žánru teenagerské komedie je tento snímek velmi dobrý. To je pravda. Kromě krásné Elishy Cuthbert (která je vlastně od druhé poloviny jen ozdobou na dortu) v něm hlavně exceluje nepříliš známý Emile Hirsch. Jeho postava je dobře napsaná, ale taky dobře zahraná. Rovněž ostatní figurky pomyslné filmové šachovnice jsou zajímavé (hlavně Mattův kamarád - pornokonzument a Daniellin "producent" - fakt záporák k sežrání). Scénář sice místy trochu dře (sexbomby se obvykle do šprtů nezamilovávají a pornobaroni s nimi neobchodují), ale jak sem napsala hned v úvodu, tak v rámci žánru teenagerské komedie je tento snímek velmi dobrý. ()

TeeAge

Výborné herecké výkony, nadpriemerný scenár, krásne čaje. A ešte ktomu pointy, ktoré fakt vyvolávajú decibelovo nepríjemné vývali smiechu. Možno nie som fajnšmekr na filmy a velediela, a proste mám rád ľahké žánre. A v našich energiuvycucávajúcich všedných dňoch života si určite potrebujem pustiť aj niečo takéto. V pohode aj viackrát. Na druhé shliadnutie 4ajpól. ()

genetique

Veľmi, veľmi príjemné prekvapenie, čo sa týka prekročenia hranice klasických romantických amerických sračiek s dopredu tušeným záverom. Síce rozprávočka, no v správnej chvíli a v správnej partii veľmi potešiteľná a milá. Ja som spokojný, určite aj iní, ako pozerám, keby sa podobný žáner držal podobných námetov s aspoň takým dobrým scenárom, nenahneval by som sa. 80%. ()