Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

ajuska

Nic moc. Působilo to na mě dost nekonzistentně, příběh je poněkud nepřesvědčivý, o motivaci postav ani nemluvě. Chybí tomu něco, kvůli čemu by si divák tohle dílko zapamatoval, celé to jen tak propluje a nezanechá větší stopu v šedé kůře mozkové. Po některých nadšených ohlasech zde velké zklamání. ()

lamps

Z mého pohledu je Girl Next Door jen další tuctovou teen komedií, jakých jsme už viděli mnoho. Třeba zábavným, správně ujetým a svěžím Prcičkám se to nevyrovná ani náhodou, byť se oba filmy vydaly zcela odlišnou cestou. Elisha Cuthbert je tedy skutečně kočka, ovšem její zajímavé výstupy a několik vtipných scén z té uvolněnější a celkově povedenější první poloviny je to jediné, co mi na delší dobu utkví v paměti. Ale třeba dámy na to budou mít jistě docela jiný názor... ()

Pepinec

Můj milovaný Ježíšku. Celý rok jsem byl hodný, milý a počestný. Plnil jsem si své povinnosti, pomáhal druhým, chránil slabší. Nic jsem neukradl, nikoho nezabil a nejedu v hazardu. Mohl bys, prosím, na oplátku dopustit, aby se rozevřela nebesa a na naší vesnickou main street z nich vypadla přesně takováto sousedka? ()

Jacinda

Nemám ráda Elishu Cuthbert už od 24hodin. Zvlášt když ji dabuje Lucka. Nepamatuju se, jestli ji dabovala i zde, pamatuji se ale, že tento film byl příjemným překvapení asi v jednu hodinu večer, kdy mi ho pustil kamarád. Byla to zajímavá návštěva. (nestalo se nic z toho na co jste tedka mysleli že se stalo) Díky kódům jsem měla rychlokurz Warcraftu, tzn pročli jsme ho za 3hodiny. Pak jsme chvíli předělávali fotky ve fotoshopu, pak jsme hráli Dotu a pak nevím. A asi si taky pořídím zdravotnickou matraci, protože se na ní spí fakt dobře. Zkrátka podařený večer a podařený film, kde se mi líbil hlavně konec. ()

Nin

Vostrá komedie :) Na to, že je film o bývalé pornohvězdě, takže je vcelku jasné okolo čeho se bude film motat, je to komedie až neuvěřitelně příjemná, milá a vtipná. Elisha je sexy, hlavní klučičí hrdina je správně naivní a jeho kamarádi jsou správně šílení. Stopáž by možná mohla být o trochu kratší, ale jinak velmi dobrá teenagerovská komedie. (8/10) ()

Boogeyman

Emile Hirsch je neuvěřitelný sympaťák, Elisha Cuthbert je fakt kočka a Sexbomba od vedle je parádní, chytrá, jemná a přitom peprná komedie, navíc s vynikajícím písničkovým soundtrackem! ()

salahadin

Pohodovka, ale hlavně ne nechutná! 4* je asi moc, ale více méně si této romantické komedie cením, skončete s Prcičkama všeho druhu! Pornoherečky jsou sice nejodpadovější zboží, ale nějaký to zamilování (pracovní úraz) taky není špatný. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +Elisha a ostatní herci, výkon Emile Hirsche, hudba, krásné záběry, dramatický prvek -snad jen některé písničky mohly být vyraznější, celkově fakt jen pár drobností/// Vkusný, záživný a krásný film. Tváří se trošku jako romantická komedie o trošku více ale o to decentněj jako Teen komedie a rovněž zabrousí do lechtivých vod. Elishu jsem si už dávno zamiloval, stejně jako již desítky předemnou a několik dalších po mě. Jen bych rád viděl tu Populární mechaniku pro děti (nějak mě to tehdá ušlo). Příběh je precizní, snad jen škoda, že napodruhé se mi zdál méně uvěřitelný, no ale bylo by to krásné, nemyslíte? Navíc je děj originální (pokud neberu hlavní dějovou línii) a má několik kliček navíc. Zde, pokud bych chtěl najít nějaké nedostatky, tak bych opravdu musel hodně pátrat. Snad jen trošku křečovitá mi přišla postava Timothy Olyphanta který měnil svůj charakter z minuty na minutu, asi bych nechtěl být v jeho blískoti (zvlášť když se z něho v jiném filmu stane Hitman). Prostě už tady byl dost "charismatický". Zvažuji, přemýšlím, filmu nic zásadního nechybý, tohle je další snímek, který se zařadí do mé TOP. A Elisha už tam dávno je :-)/// Celkem 92%/// ()

GilEstel

Z filmu The Girl Next Door mám smíšené pocity. Má svoje části, které ho staví ve svém žánru výš a pak části, které ho strhávají do bahna. Začátek je v duchu tradičních teenagerovských romantických komedií, kdy se v kolektivu na střední škole vyskytuje jeden studijní premiant, který je zároveň společenským outsiderem. Do sousedství se přistěhuje pěkná holka, která má od základů změnit životní postoje tohohle borce. Z klasického schématu se dostáváme v momentě, kdy se náš studentík dozví, že dívka odvedle, o kterou projevuje zájem, je pornoherečka. To je dost nevšední zápletka, která přináší řadu nevšedních situací, jež oboustranně vznikají. Tahle část filmu je nejlepší. Trochu se to zvrtne v momentě, kdy chtějí uspořádat z „charitativních“ důvodů porno párty na maturitním večírku. To jde trochu proti proudu předchozího sdělení filmu. Samotný závěr je pak vrcholem sentimentálního kýče a happyendové trapnosti. Divákovi je nečekaně odhaleno, že nešlo o porno, ale sexuální výchovu mládeže a všechny postavy se vyprofilují kladně a všichni jsou spokojeni. Aby toho nebylo málo, stane se z tohoto amatérského videa nejprodávanější snímek v USA. I samotná motivace k natočení tohoto snímku je pochybná. Tomu, že nemohou sehnat 30000$ se nechce věřit. Taková pornoherečka, pokud nejela těžce v cracku, musí mít přeci něco našetřeno. Krom toho lze prodat auta atd. Logiku v tomto snímku určitě nehledejte. Rozporuplné pocity ve mně budí také nečekané vkládání scén představivosti. Přijde mi to jako nedostatek schopnosti sdělovat některé věci, a proto si režisér bere na pomoc tyto berličky. Ve výsledku je to místy spíš trapné podsouvání čehosi divákovi s účinkem více matoucím než vtipným. Mohla to být vcelku dobrá romantická komedie nebýt posledních 30ti minut, které film strhávají do těžkého průměru. Takhle domrvit potenciálně dobrý film snad umí jen v Americe. 50% ()

misterz

Všetkým sa splnili ich sny a žili šťastne až kým nepomreli... Amen. Typická pointa každej plnokrvnej teen komédie. Na druhú stranu však nemôžem uprieť istú dávku originality. Má v sebe niečo, čím sa líši od ostatných teen komédií, má svoj šarm a nadhľad. Navyše film sa veľmi dobre pozerá (hlavne na Elishu Cuthbert), dá sa pri ňom oddýchnuť a zrelaxovať. Čas stopáže uplynie ako voda, človek sa ani nenazdá a je koniec. Niektoré scénky pobavia, iné menej, ale v pozadí po celý čas ostáva to čaro jedinečnosti, čo v mojich očiach túto komédiu vyzdvihuje do nadpriemernosti. 70/100 ()

HAL

Laciný český název mě od filmu odradil když byl v mém tehdejším věku tak akorát relevantní, a to je škoda - ničím jiným tu záplavu tehdejších Prcičkovských napodobenin naštěstí nepřipomíná. Je na rozdíl od nich velice vkusnou teen romantickou komedií s parádně napsanými postavami. 8/10 ()

Satan

Film se krájí na 2 velké děje. První je takový ten typický, romantický a ten druhý plný drsných a mnohdy nechutných vtípků ala prcičky. To dejte dohromady ještě se sexy Elishou a "nevinným" Hirschem a vznikne zábavná komedie plná šílených scén. ()

Peytl

POZOR!!! POZOR!!! Nečtěte, jedná se o komentář pro mou jedinečnou Sůvičku, tedy ptáka pětislovného: Adolescentní, má svátost nedoporučuje, Houkadlo! ()

kingik

Neodolatelná komedie s neodolatelnou Elishou Cuthbert, která není vůbec tak sprostá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ústřední duo je výborné, pak se přidá arogantní Timothy Olyphant. Po celou dobu jsem se skvěle bavil. 80% ()

Jordan

Ako tak sumarizujem, prichádzam na dva fakty: 1. v poslednom čase sa akosi pričasto stretávam na potulkách filmovým svetom s romantickými komédiami a 2. našťastie vždy natrafím na kúsok, ktorý v tomto nechvalne slávnom hollywoodskom žánri niečim vyniká, takže môj vzťah k podobným filmom začína pomaly nadobúdať oveľa menej negatívne črty. Tak napríklad tento pozoruhodný film, ktorý ja osobne nepokladám za niečo veľmi extra nad rámec typickej romantickej a navyše teenage komédie s celkom jasne odčítateľnými žánrovými postupmi a scenáristickými obratmi, nejakým tým hollywoodskym posolstvom svetu realizovaným skrz záverečný štipendijný príhovor a večne prítomnú tému "morálneho prínosu", ma predsa len prekvapil a po zvažovaní donútil dať veľmi silné a statočné tri hviezdičky, a nielen (aj keĎ priznávam, že svoju nezanedbateľnú zásluhu na tom má) peknej (čo peknej - krásnej !!!) Elishi Cuthbert (ktorú som zbožňoval, keĎ ešte uvádzala také tie "vedecké" programy pre mládež v kanadskej televíyii). V nasledujúcich zopár postrehoch sa asi nevyhnem spoileru: Neklasickosť je zastúpená témou pornografie, ktorá je v deji večnou paralelou a má v podstate aj svoj iný, nie len "atraktívny" význam (vďaka nej sa realizuje aj zopár vtipných momentov a komediálnych scén, jej môžeme vďačiť aj za zaujímavú postavu Elishinho pornoproducenta), okrem toho sa do filmu dostáva aj, náznakmi, no predsa, temná stránka, romantická časť deja a zápletky ustupuje miestami iným partom, čo je celkom zaujímavé. Potom tu je Samnang, čo je celkom sranda, pre mňa osobne vtipná scéna v ELiho obývačke, tesne po tom, čo zistí, že jeho nová priateľka je pornohviezda a iné scénky (napr. jeho "extázová" jazda). Napokon musím povedať, že scéna Daniellinho a Matthewovho prvého milovania (samozrejme ako inak - na maturitnom plese - ako som spomínal, i vďaka plusom sa film miestami nevyhol klasickéu klyšé romantických odrhovačiek) je naozaj veľmi silná, možno prvoplánová a príliš tlačiaca na pílu svojou dĺžkou, aby to pochopil aj ten najnatvrdlejší divák, ale anjelská D., sic pornohviezda tu však prežívajúca okamih skutočnej lásky. vyzerá ako anjel, v tom okamihu som sa do nej zamiloval :) Ovenčil a obásnil som to hádam aj trošku viac, ako si to zaslúži, možno to bolo o 10 minút dlhšie ako malo byť (pri poslednom zvrate v deji som si povedal, že to má o jeden zvrat v deji naviac, ale nakoniec som sa s tým chtiac-nechtiac zmieril), na jedno zhliadnutie (pre fanúšikov Elishe a dobrého soundtracku aj viackrát) a doplnenie predstavy, ako sa v súčasnosti snažia tvorcovia posúvať a ozvláštňovať sprofanovaný žáner romantických komédií rozhodne stojí za to. Mňa osobne červená farba štvorčeka pri názve filmu tu na csfd.cz neprekvapila až tak veľmi. ()

Anderton

Moja najobľúbenejšia teenagerská komédia, vlastne jediná, ktorú mám rád. Zrejme preto, že tu netečú po filmovom páse rôzne telesné tekutiny, ale vtipne a chytro napísaný príbeh, ktorý je skvele vypointovaný. Teenagerský film o pornoherečke, ktorý nie je vulgárny, uf. Elisha Cuthbert je tu neuveriteľne krásna. Aha, to tu už niekto napísal. Bol som to schopný vidieť už dvakrát, čo je pri tomto žánri niečo nevídané. ()