Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

Lacike

Dalsi citovo vydieracsky film v ktorom zomrie pes alebo jeho pan? Nie, nebojte sa. Je to skôr taky poucny film v ktorom zistime aky narocny vycvik musia absolvovat psi a ich psovodi, ktori sluzia v armade pri vyhladavani bômb. Cele to sledujeme z pohladu mladej hrdinky Megan, ktora ma uz po krk zivota v zapadakove a tak vstupi do armady, kde ju zaujme prave praca so psami. Prva polovica filmu venujuca sa vycviku a naslednej misii v Iraku je velmi zaujimava. Potom ale dôjde k rozdeleniu Megan, ktora odide z armady a jej psa Rexa a tak sledujeme o dost menej zaujimavu jej liniu v ktorej najprv hlada, co bude robit dalej a nakoniec zacne bojovat za to, aby jej armada dala Rexa po jeho vyradeni z armady. To prekvapivo vo mne ziadne velke emocie a dojatie nespôsobilo, takze po skvelej prvej polovici ta druha vo mne vyvolala vlazne pocity. Ale ako celok je to zaujimavy film, ktory sa oplati vidiet nielen psickarom, ale snad nebudu trpiet ani milovnici odpornych kocurov a podobnych hnusnych domacich zvierat. 7/10. ()

Fr

,,NĚKDY SI NEUVĚDOMUJEME, ŽE, JAK MOC JSOU RODINA ONI PRO NÁS, MY JSME RODINA I PRO NĚ...“ /// Je třeba se vyrovnat s holčičkovským úvodem (takže vlastně lákadlo pro holky). Pak námořní pěchota a Irák. Taky vás zajímá, jak moc tvrdej chleba psovod má? To už je vyprávění pro dospělý a Megan dokáže, že je velká holka. Pak je to zase takovej hočičkovsko-psovskej příběh, u kterýho bude stačit, že máte rádi psy. Nebo že máte (jakýkoliv) válečný trauma. Ale úplně nejlepší je bejt holka. Vemte k tomu svýho psa a držte společně palečky (tlapičky)… Americkej patriotismus, vojenská povinnost a zvířecí láska vtěstnaná do jednoho filmu o vojákovi a psovi. Na mě tam toho bylo zbytečně moc! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Nerozumím si s lidmi. 3.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Malarkey

Když se Kate Mara se svým psem dostala do Iráku, tak jsem si úplně říkal, že tento film natočili jak Smrt čeká všude, akorát s ženskou a psem v hlavní roli místo pyrotechnika. Jenže v tom nejakčnějším momentu se všechno utne a celý příběh se vrátí zpátky do Ameriky, což není úplně na škodu. I tak bylo na co koukat. ()

Mirokukii

Megan Leavey, ztracená dívka jež útěkem vnese do svého života řád a smysl. Což však nenalézá ve vojenské službě, ale v blízkém přátelství a poutu, ke svému vojenskému čtyřnohému příteli. Byl jsem velmi mile překvapen, jak zde vše funguje. Civilními pasážemi počínaje, těmi vojenskými, akčnějšími a dramatičtějšími, konče, přičemž se neopomíná vztah dvou ústředních figur. A dojemný konec též odpustím, protože já dojat vskutku byl. ()

anatheman

No do prdele! Jak to byl ze začátku hezký film, tak se změnil v hrůzostrašný amerikanistický výplach. To jako né... Mám rád sentimentální filmy, ale čeho je moc, toho je příliš. Opět zde máme zdeptanou Američanku, která po nabytí sebevědomí je schopna ovlivnit celý národ a za "standing ovation" všech zúčastněných dosáhne svého cíle. Chce se mi blejt...Fuj! Nakonec ale ty tři hvězdičky dávám. Svým způsobem je film natočený dobře a rozhodně nenudí. Pasáže z výcviku a z Iráku jsou excelentní. Ale ten závěr... no, to už jsem zmínil výše. Co se týče herců, Katamarán mám od Ironcladu celkem rád a patrně ona byla hlavním důvodem, proč jsem film nakonec zhlédl. Rozhodně ale nezklamala. ()

• Megan Lavey (Kate Mara) sa po prvej rotácii vrátila domov v čase Vianoc, pričom na zemi aj bolo trochu snehu (umelého), no vegetácia na záberoch bola v rozkvete. (De Large)
  • Herečka Kate Mara (Megan Leavey) a skutočná Megan Leavey sa obe narodili v roku 1983 v New Yorku. (pkno)