Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

Pythonator

Mohlo to být mnohem lepší, ale mohlo to být i mnohem horší. Zlatou malinu si tento film nezaslouží. Je to tak pitomé, až to pobaví. Já se teda bavil a Salma byla k nakousnutí. ()

Rain odpad!

Ak tento film preklasifikuju z Akční / Western / Dobrodružný / Komedie na Horor po ktorom budete mat nocne mory, tak mu dam najvyssie hodnotenie. Jedna z najhorsich veci, ktore som mal tu moznost vidiet. A tentokrat to nezachrani ani Will Smith, lebo proste nema ako... ()

mentos.

Vždycky jsem si myslel, že to může být docela dobrý snímek... Will Smith v komediálním westernu. Tohle téma je v poslední době docela oblíbené, i když já osobně ho moc nemusím. V podstatě mají filmy jako Tenkrát na východě, Rytíř ze Šanghaje nebo Cesta kolem světa za 80 dní téměř stejné motivy, tady se akorát místo asiata objeví černoch. Jen abych dokončil první větu. Myslel jsem, že to může být dobrý snímek a jak říká můj táta- dobrý je za 3. Tak teda tři hvězdy. Je to prostě takový dost průměrný film. Ještě bych zmínil co mě poslední dobou dost irituje. To, že se ve filmech z období asi dvě až tři století zpět nebo v animácích objevují "supervynálezy" (tedy vynálezy z 21.století, které se objevují ve filmech z období, kdy ještě nemohly být vynalezeny). Tady je to jimi teda úplně zahlceno. Říkal jsem si, že motorka, neprůstřelní vesta proč ne, ale tank? A dokonce obří železný chodící pavouk? Are you fucking kidding me? Má to asi stejný efekt jako, když hlavní postava ve filmu Asterix a vikingové používá ptáka jako "esemesku" nebo když se Shrekovi kamarádi dívají na televizi. U těch animáků to ještě pochopím, protože jsou to pohádky, ale v normální filmu za období občanské války? To je už i na mě moc. ()

kubixix

Zajímavý sci-fi western na mrazivý nedělní večer. Will Smith zde působí jako skoro ve všech jiných filmech - vtipně, výstižně, lehce. Celkový dojem je, že pokud nic nečekáte, dobře se pobavíte. Záporák je jako vyšitý a obklopen mnoha ženami a nechutnými poskoky dodává filmu neskutečnou auru. Nakonec si říkáte k čemu vlastně chová takovou lásku. Zabíjení, pavoukům, ženám nebo nechutný kovbojům? Nejlepší je, že to není důležité. Divoký západ tak, jak ještě nebyl. ()

DannyBurino

Tohle je definitivně jeden z nejdivnějších filmů co jsem viděl. Film není hrozný akce je dobrá, některé vtipy ujdou, intro je stylové a pár dalších plusů by se našlo. Ale taky se mi tu zdálo, že film vůbec nevěděl čim chce být, jestli chce být komedie nebo dobrodružný film nebo drama. Nemluvě o tom že záporák byl totální vtip, příběh chvilkama nedával smysl, efekty nebyly moc dobré ( a to říkám já ) a většina humoru nefunguje. Jde se u toho pobavit, ale mohlo to být mnohem lepší. ()

karmvill

Průměrná komedie s úžasným ztvárněním steampunkového westernu. Soutěživost mezi dvěma hlavními postavami je nenásilně vtipná a není přehnaná. Will Smith v tomhle filmu rozhodně nezářil tak, jak jsem zvyklý. Ale jako velký fanda steampunkového žánru dávám lepší hodnocení, než u podobné komedie. 75% ()

futislav

Kdo se u toho dokáže nudit, měl by navštívit psychologickou poradnu pro předčasně zestárlá a nudným rádobyintelektuálním syndromem postižená sucharská individua. Rozhodně parodie, na kterou nezapomenu. ()

Kolárek

Naprosto neškodná, velice zábavná Kokotinka a to narozdíl od podobných Kokotinek novějších bez přehnaných fekálností a trapností. ()

Miroslav.Zac

Pro mě, jako pro fanouška steampunku, je WWW téměř dokonalým příkladem toho, jak by měl žánrový film vypadat. Navíc poukazuje na to, že blackwashing je fenoménem jen poslední doby, protože původní James West je blonďatý běloch, a nějak si nepamatuju, že by se kolem toho tenkrát dělal vítr. ()

ZelenyPaul

Verneovský divoký západ nemá chybu, bohužel dějově film poněkud zaostává. Velká škoda - něco takového tu dlouho nebude. ()

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)