Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

wooozie

Upřímně tomuto filmu bych odpustil asi úplně všechno a že je toho docela hodně. Příběh víceméně o ničem a herecké výkony (až na Bridgese) podprůměrné. Jenže to všechno přebíjí hudba, ale hlavně ta grafika(!), protože ta působí po těch 30 letech na tu dobu fantasticky a vidět ji v té době, kdy film vznikl, byly by to hotové orgie. Převratný film v dějinách filmového průmyslu! ()

iXtr3m3

Predchodca Matrixu z doby, kedy PC stálo toľko, čo... si ani nedovolím trúfnuť tipnúť? Na svoju dobe tak prelomové ale zároveň podcenené ako o 27 rokov mladší Avatar, ktoré po technickej stránke doteraz nikto nepredbehol, maximálne skúsil na chvíľu zrovnať krok a hádajte, komu sa to takto aspoň trošku podarilo? No predsa Tron Legacy. :) ()

Wally

Hrozně mne to bavilo....udělal jsem tu chybu, že jsem prvně viděl digitálně vymazlené Legacy a až tam jsem zjistil, že bylo ´něco´ předtím...a tak jsem s velkými obavami šel po prvním Tronovi. V té době muselo jít o dost průkopnické dílo a umím si představit, že i dost divné :-) Ale zvládli to perfektně... Trošku mi to připomnělo Minecrafta a grafikou filmy K. Zemana a taky mne udivilo, že Matrix nebyl první, ale vlastně kopíroval... ()

Han22

Tron je sci-fi, které šlo vždycky trošku mimo mě. Ať už v *nácti v době nočních sci-fi nedělí na Nově, nebo o x let později při pirátském shánění starých sci-fi klasik. Nebylo to holt postapo, dystopie, vesmír, mimozemšťani, cestování časem. Cesta do nitra počítače by na mě i jako sci-fi fandu příliš abstraktní a neuvěřitelná. Ani po letech mě to ze začátku moc nechytlo - nijak zajímavé postavy či zmatený příběh o krádeži videoher matlající dohromady prvotní hackery, hry, válečné programy i AI (a příšerný dabing). Nicméně když se děj přesune do počítače, výtky padají. Originalita, umělecké a barevné zpracování i kvalita efektů jsou neuvěřitelné... tohle dokázali v roce 1982? Jak proboha? Dokreslovačky? Všechny ty energo disky, tanky, lodě, motorkové závody, vznášedla, ladění světa jsou prostě úžasné, děj má najednou spád, postavy uvnitř jsou sympatické a nechybí i trošku tajemna. Zkrátka za zpracování a originalitu (kolik podobných sci-fi vzniklo?) si to 4* zaslouží. ()

Hopper

Sci-fi a počítačová klasika, ktorá z dnešného hľadiska pôsobí smiešne, ale pred 20-imi rokmi som na nej úplne ulietal. Zrejme naozaj to nebude až taký zlý film, ak sa dočkáme aj obživenia tejto legendy. ()

BlueZero

Prenesenie človeka do vnútra počítača a boj proti centrálnej jednotke za nadvládu užívateľa. Vo svojej dobe určite geniálny film. Vtedy vyznieval určite futuristicky. Škoda, že som nemohol vidiet v tých dobách (bol som v plienkach). Zaujímavý námet s dobrým spracovaním. Až na pár detailov (zamilované programy??) bol dej vcelku dobrý. End of Line ;-) ()

Slimak

Když jsem asi v první třídě viděl tenhle film bylo to jako zjevení...něco tak celkově nepřirozeného jsem ještě neviděl...pak jsem na to úplně zapoměl a před pár roky znovu zastihl na satelitu...teprve tehdy jsem si vzpoměl že jsem to již viděl a jak se mi to líbilo a jak se to vlastně jmenuje...příjemná podívaná...nostalgie ()

Milan25

Na rok 1982 opravdu zajímavý grafický počin. Škoda zmateného děje, nepřehledných postav a divné hudby (8-bitové zvuky z DOSu by tam sedly určitě líp). ()

B4TM4N

Pokud je v něčem TRON kultovní, tak je to bombastické zpracování vyfluslé přímo z kalkulačky hracího automatu. Vizuální stránka zadupává do země i mnohé současné tituly, pokoušející se o digitální prezentaci nějaké parareality. Při pohledu na rok vzniku megabytový klobouk dolů. S obrazovým pojetím také souvisel můj občasný problém nerozeznat tři dobré chlapíky ve stejnokrojích: při sledování jejich scén jsem měl často pocit špatného čínského kung-fu filmu: "A tohle je kerý?" Naštěstí děj je stejně osmibitový jako grafika, evokující pro jeho popis slovní spojení jako "hipícká gameska" či "Insert a coin to see more robots". Ale v téhle polévce to funguje. PS: Neinspirovali se tvůrci South Parku Centrální jednotkou při tvorbě Mojžíše? ()

Eraserhead

Nevim, jak je to možný, ale Matrix mi přišel srozumitelnější a Speed Racer přehlednější. Z Trona jsem měl v hlavě takovej bordel, že se až bojim, co mi nachystá Tron: Legacy. Jinak na svou dobu je to určitě technicky revoluční kousek. ()

cab

Vizualni basta, ktere se tezko veri rok vyroby, viditelne prevysuje lacine podany pribeh programatora, jez se ocitne v tezce prostupnych klestich hlavniho programu a cesta ven vede pres tuhy boj o holy zivot v podobe vytvorenych simulaci pocitacovych her. Zapoleni i pres kratkou casovou stopaz nema potrebny naboj a zahy se ohraje, i pres snahu o nejakou gradaci smerujici k finalovemu souboji. 60% ()

Locksmith

Působivý film s velice osobitým grafickým stylem, který sice vypadá dost zastarale, ovšem je nutno vzít v potaz stáří filmu. K filmu jsem se dostal oklikou přes trailer na Tron: Legacy a jsem zvědavý, jak toto pokračování dopadne. ()

SphereF

škoda těch hloupých dialogů a docela trapného počínání postav v reálném světě...jinak by to byl mnohem lepší film-skvělý nápad, dobré efekty:) ()

FARGO

To kouzlo tam je i po těch 28 letech, hlavně když si to člověk pustí natěšením kvůli ukázce na vycházející Tron Legacy. ()

Hyb_rid

Tron se mi v hlavě pojí s jedním slovem - originální. Vizuální orgie na ntou, prostředí a kostýmy tak jednoduché a přitom nádherné, tématika do které se pustí někdo jednou za uherský rok, spousta skvělých nápadů a Jeff Bridges s výrazem lišáckého frajírka. On the other side of the screen, it all looks so easy. ()

jasiska

Parádna záležitosť. Úplne geniálny nápad. Taký trochu menej elegantný starší brat Matrixu:-) Absolútne chápem, prečo to bol taký kult svojho času. Dnes už to vyzerá trochu smiešne, ale film je to stále výborný. ()

_ksilt

Je az s podivem co tenkrat dokazali s techniologiemi jake byly v te dobe k dispozici ! Dnes vecer se chystam na pokracovani skoro po triceti letech a samozrejme v IMAXu. ()

Ezekiel1

Nepamatuju se, kdy naposledy se mi stalo, že jsem nebyl schopnej dokoukat film. Nezáživné, staré, absurdní, směšné...pardon. Chápu, že ve své době tohle dílo muselo být převratné, ale sci-fi pasáže ve světě TRONu jsou absolutně nestravitelné. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale po čtvrtém pokusu a konečném shlédnutí musím konstatovat, že TRON LEGACY je jednoznačně lepší...4/10 ()

Bafo

Po kolika letech sem to mohl videt? Tak po 15ti? No, i kdyz sem o nekolik stovek procent starsi, tak nemenim nic na starym uzaslym nazoru toho malyho caparta. Ten film je vybornej. Po esteticky strance, po strance scenare (jako to ma spad jak blazen!), po strance efektu (dejme tomu), ale hlavne co se napadu tyce! Jasny, hodne z toho je vybrany z kyberpunkovy literatury - Gibsonuv Matrix v Neuromancerovi si predstavite presne takhle, je to taky trosku "zpohadkovately", ale jezis ma to proste grady! Ne nadarmo se Tron stal kultem! ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi