Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

filmmovier

TRON je originální. Má skvělou vizi, zajímavou zápletku, hromadu vydařených nápadů a samozřejmě špičkový vizuál, který sice poměrně dost zestárl, nicméně na působivosti mu to rozhodně nijak neubírá. Kam se hrabe Matrix, tohle je lepší! Bridges je frajer, herci z Babylonu 5 jsou super a námět je skutečně využitý na maximum. Tohle jsem si fakt užil. 80%. ()

Komprimus

Film jako takový na mě až tak silný dopad neměl, ale za originální efekty a zpracování musím dát nadprůměrné hodnocení. ()

Wall-E

Jak už tady zaznělo, Matrix nebyl první... ani druhý a ani třetí :-) Ale první byl TRON. První film, kde se živí herci promenádují v počítačem vytvořeném světě a to velkou část filmu! Vynikající podívaná... Tak málo hodnocení? Na tenhle přelomový kult se nějak pozapomělo. Příští rok nás čeká pokračování, tak se to snad změní... Uvidíme v něm opět Jeffa Bridgese.... Trailer slibuje hodně http://www.youtube.com/watch?v=5y-7-Mt6uYk ()

ecceHOMMO

Po úžasnom zážitku z Trona 2 ( Dedičstvo) som neodolal a vyhľadal si aj túto odosť staršiu časť. Páni....a to bol, ale skok v čase: pokrok v technike ( v druhej časti) bol badateľný aj pre neznalých. A ikeď film pôsobil zastaralo, mal v sebe iskru ktorá pretrvala až dodnes. ()

Maki89

ak to mam hodnotit z pohladu roku 2010, tak nic moc, ak sa skusim vzit do roku 1982, tak uplna pecka... slusny pribeh, vyborne spracovanie, dobra animacia/grafika... ak sa odosobnim od rokov uplne tak mozno trosku naivny pribeh, ale celkovo to bolo velmi fajn... pre fanusika sci-fi imho nutnost, nechapem ako som to mohol odkladat az doteraz - 8/10 ()

Raven0

Správná béčková ujetost, jenž na hrozbu ze strany techniky jde z trošku jiného úhlu než Terminátor :-) Je to vtipné, má to nápad a hodně se tam bojuje s frisbee. Mě to ke štěstí stačí. ()

noriaki

Pradědeček všech filmů o virtuální realitě. TRON byl odvážný experiment, skok do neznáma a jak se později ukázalo, slepá ulička vývoje kinematografie. Snímky stavící formu vysoko nad obsah mají tendenci rychle zastarávat a o sci-fi příbězích postavených na efektech to platí dvojnásobně. Ale toto barevné dobrodružství z počítačového světa působí díky své jedinečnosti stále svěže a zajímavě. Škoda že příběh je tuctový. Kopíruje jednoduché schéma exotického hrdiny zachraňujícího lidem nepřístupnou, ale přesto existující realitu. Tedy něco, co je k vidění u o dva roky staršího Flashe Gordona a nebo u o dva roky mladšího Nekonečného příběhu. To sice zábavnosti neubližuje, přesto zamrzí že TRON neměl větší ambice, než ohromit pomocí skvělého vizuálu. ()

lennyd

Programátor Flynn (Jeff Bridges) kdysi dávno naprogramoval veleúspěšné hry, jenže než je stihl pod svým jménem publikovat, provedl to Ed Dillinger (David Warner), který tím získal nehynoucí slávu a taktéž neomezený přísun financí. Díky těmto financím vytvořil další program, jehož cílem je ovládnout všechny ostatní programy. A jelikož se mu nelíbí Flynnovo pátrání, rozhodně se jej přenést do nitra počítače, a tam se s ním vypořádat jako s ostatními programy... Pokud by se někdy dělala anketa o nejoriginálnější filmový počin, předpokládám, že TRON by byl velmi nadějným kandidátem na vítězství. My všichni, co si dennodenně užíváme výdobytků softwarového vybavení vůbec netušíme, co se v útrobách našich počítačů děje, a jak to s námi (uživateli, programátory) mají ty programy těžké :). Každopádně stvořit před třiceti lety snímem v kompletně digitálním prostředí byl odvážný pokus, který se stoprocentně vyplatil. A už jen to, že mu letos byla vzdána pocta v podobě pokračování ukazuje, jak skvělý film to byl... ()

MishKonn

Paráda. Tenhle snímek jsem měl v hledáčku už dlouhou dobu, vlastně od té doby, co mě potkala počítačová hra TRON, která oplývala originalitou. Po shlédnutí úžasného traileru na TRON: Legacy už nebylo na co čekat, a tak jsem si jeho původní verzi konečně pustil. Skvělé nápady, originální stylizace a boje s disky jsou tak našláplý, že mají koule i dnes. Perfektní podívaná. Jediná výtka - hlavní záporák mohl bejt vymyšlenej trošku víc...temně a děsivě, tenhle byl spíš trapnej, a nemá to nic do činění s rokem výroby filmu. ()

Brain-D

Velmi zajímává vizuální show, na kterou jsem se podíval těsně před vzniknutím pokračování z roku 2010. Abych řekl pravdu v těchto filmech jde hl. o efektní stránku, takže se radši těším na novinku a tohle utopím někde v průměru. ()

hroubek

Nevěděl jsem do čeho jdu, ale na konci jsem byl nadšený vizuálními orgiemi,originálním příběh a výborným Jeff Bridges a už teď se těším na dvojku, která bude zajímavá. ()

Timak

na svou dobu jistě nevídané a revoluční. ale nějak mě to neuchvátilo. Nejvíc jsem si oblíbil základní jednotku informace (Bit) - to byl bourák =) ()

drake31

Keďže sa vo veľmi blízkej dobe chystám do kina na TRON: Legacy, prišlo mi vhodné pozrieť si film ktorým to začalo. V dobe v ktorej to vzniklo sa určite jednalo o nevídaný zážitok, nad ktorým by som aj ja vtedy otváral ústa, ale v dobe terajšej je to príjemné ohliadnutie sa za tou dobou minulou a čo je hlavné nestráca na kráse ani teraz. Je to roztomilé, je to hravé, je to originálne a ako celok to pôsobí veľmi sympatickým dojmom. Objektívne by som tento film hodnotil ako priemerný (3*), ale ten svet mi svojim spôsobom učaroval a oživil mi spomienky na moje staré videohry. Slabšie 4* ()

sochy.zirafka

Jo! Jeff Bridges byl skvělý již v době dávno minulé. Tron je sice z příběhového hlediska na nějaké neotřelé, inovativní nápady poměrně skoupým dílem (na rovinu - je to docela nuda), ale vynahrazuje si to úžasně legračními počítačovými...no...řekněme efekty, a k tomu plaveckými skafandry s ručně malovaným osvětlením, do kterých byly oděny programy. Na druhou stranu bych film neoznačil jako průkopníka v oblasti trikových technologií. Byla tu přeci jen Epizoda IV ze ságy Star Wars - kdy - v roce 77? Ne, revoluce se nekonala. 70% ()

Mishqo

musím povedať že vizuálne spracovanie sa mi moc neľúbilo (tak ale predsa len v '82 bola ešte trochu iná technika ako dnes)...ale inak nápad veľmi originálny, herci slušní, dej sa mi zdal niekedy až príliš priamočiarý ale celkový dojem je dobrý :) ()

JohnSmith

Když pominu na dnešní dobu směšné triky, které ovšem v roce 1982 musely být pecka, tak filmu musím přiznat originalitu a fakt zajimavý nápad. ()

lykan9

Tron má smůlu, že se věnoval tématu, na které se nejvíce podepsal čas tím jak rychle se technologie vyvíjí. Přesto ve své době patřil určitě k tomu lepšímu. ()

bierce

po stránce příběhu je to nic moc, chvílema i nuda, ale musim ohodnotit výtvarný zpracování..takže za čtyři (mimojiný zamilovaný programy mi přijdou dost divný) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi