Na život lze nahlížet mnoha různými způsoby. Na pravdě nezáleží, tu si každý vytváří sám. Možná, že většina štěstí každého z nás vzniká ještě před naší vlastní existencí. Spousta lidí se pak nezamýšlí nad tím, že jsou pouze objekty v onom všeobecně uznávaném modelu pevně stanovených hodnot, morálky a hranic dnešní společnosti. Však teprve za touto hranicí myšlenky dostávají skutečně praktický rozměr. Každý se jednou může ocitnout v situaci, kdy je třeba minulost vymazat a vydat se zcela novou cestou. Tento příběh jednoho pařížského řezníka ji poznal nejednou…
V dětství ho opustila matka, otec byl zabit v koncentračním táboře. Poté, co se mu narodila dcera, opustila jej manželka. Přesto se měli dlouho dobře. Za bránění němé dcery se ale ocitl za mřížemi a byl nucen vzdát se bytu i vlastního obchodu, na který šetřil přes patnáct let. Nyní je opět na svobodě, ale nemá nic. Pracuje za barem a po čase odjíždí se svou těhotnou partnerkou na sever Francie, aby si otevřel nový obchod a začal nový život… (Richie666)

srncek

Úvod bol výborný,dokonca ma neraz rozosmial,ale postupom času to už začalo tápať a cítil som sa tak trochu podvedený,lebo som čakal skrz úvod že sa film ubere inými smermi..depresia ale slušná. 60% ()

Pitryx

Po hodině filmu, kdy hlavní "hrdina" přemýšlí nad sebevraždou, jsem si říkal, že by to nebylo od věci a byl by konečně konec. Noé bezesporu umí, ale tady tomu sáhodlouhému monologu tak trošku chyběly drápky. Velké plus za výběr herců (neherců??) v čele s Philipem Nahonem. Celkově se film hodnotí velmi nesnadno, oslovil mne tak "napůl" a chvílemi jsem se i drobátko nudil. Některé myšlenky byly ovšem velmi pozoruhodné. Mínus za dokonale zprasený závěr. Mělo to zůstat bez "dodatku". Slušná hudba na začátku i konci. 201204218528/8841 ()

Luuzyka

Skvělé intro vás vtáhne do děje a nepřestane vás to bavit až do konce. Vysoká koncentrace nesympatických postav přesně vystihuje tento snímek. Hlavní hrdina si celou dobu drží svůj "poker face" a s xichtem masového vraha se rozhodne mstít. Nenávidí všechny a všechno kolem sebe, jediná postava na které mu asi i záleží je jeho dcera .... v posledních minutách jsem si naivně myslela, že v něm přece jen kousek citu je. Incest s dcerou ale tuhle domněnku definitivně pohřbil. Agresivní, zvrácený a svým zpracováním originální počin. ()

Hjuud

Upřímně, tešil jsem se na pomalé, tiché, existenciální drama, dostal jsem monolog a násilí. Ale jako jo, nebylo to špatné, nakonec si to moji pozornost získalo. 2,9* ()

kubilov

Voiceover hlavní postavy je po čase dost otravný, Gaspar Noé každopádně ve svém debutu předznamenal mimořádné provokatérství, syrovost a odvrácenou stranu Francie. Jen málokdy je ve filmu vidět hlavní postava, která by byla větším píčusem. ()

principessa

Hnusnej, nechutnej, páchnoucí příběh, z jehož hlavního hrdiny je mi totálně na zvracení. Po shlédnutí nějak nedokážu překonat pocit, že se musím jít bezpodmínečně osprchhovat, cítím se tím filmem tak nějak znásilněná. Ještě nikdy francouzština nezněla tak oplzle, i já jsem měla chvílemi co dělat, abych rozuměla (nebo jsem možná jen nechtěla rozumět?). S teoriemi a názory hlavního hrdiny bytostně nesouhlasím, několikrát jsem díky skvěle umístěným "výstřelům", které to celé doprovázely málem dostala infarkt, i přesto zpracování a režie Gaspara Noé mě zaujala, né-li dokonce nadchla a já vydržela tu hodinu a půl přikovaná na obrazovce!7/10 ()

Carnosaurus

Hlavní hrdina je nasraný na celý svět, sype vzteklé vnitřní monology a chová se jako vůl, ale i přesto si dokáže získat divákovy sympatie. Na rozdíl od jiných Noeho filmů, je tenhle docela vtipný. I když je zde humor černější než soumrak v krtčí noře, není snímek ani zdaleka tak zdrcující, násilný a grafický jako jeho ostatní opusy. Jestli je to klad nebo zápor, to už si musí každý rozhodnout sám, ale rozhodně je to jeho nepřístupnější film. Taková malá odysea jednoho týpka, kterej sám sebe pohřbí do sraček a život ho splachuje pořád a pořád dokola. ()

Magnus87

Nenávistná úvaha starého zdutého idiota...90 minút ušlo ako "voda", ja som šedivý, moje deti bradaté a Gaspar Noé má aj lepšie filmy...ale nie o veľa. ()

WUTEN

Já bych se ani nedivil kdyby tohle bylo natočené podle skutečné události, protože takových podobných lidí jako je on, běhá mraky. Obzvlášť v dnešní konzumní, egoistické, pokrytecké době. Místy jsem to vnímal jako černou komedii, některé scény které jsou jako vystřižené ze života mě opravdu pobavili. K tomu ty jeho průpovídky, kdy filozofuje o smyslu života, společnosti, vztazích, rodině a nespravedlnosti k chudým, ve většině jeho vyprávění to dávalo smysl a bylo bez příkras a pravdivě, opravdu si to stojí za to pustit. Příběh v jeho konci mi přišel nedokončený, čekal jsem něco více, pro mě je tohle za poctivé 4*. ()

bvlrm

Bohatí sú bohatí, chudobní sú chudobní, zabime sa. Pseudo-intelektuálne nekonečné monológy o všetkom a ničom zároveň nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Prázdne slová do vetra. Presne taký prázdny bol aj tento film. ()

sibskyn

Máte 30 sekund na opuštění sálů. Po těhlech titulkách se rozjede peklo za 5 hvězd. Upřímně ani nevím co si mám o filmu myslet. Je to celkem hnus a depresivní film, ale dalo mi to nezapomenutelný zážitek ze sledování, na který zase jen tak nezapomenu, takže s klidným svědomím mohu tohle dílo doporučit dál. ()

jauahaoas

Vynikající zpověď kriminálníka, který asi nemohl ovlivnit svůj život a osud. Je to o řezníkovi, kteří žil ve špatnou dobu na špatném místě a kriminál mu určitě nepomohl, spíš naopak. Do toho osud rodičů a manželky, válka, emigranti, sex, komunisti, nacismus, alkohol, nenávist, labilita, zbraň, vzpomínky, vždy na to špatné, protože dobrého nic nebylo. Smutné, dobře zahrané a zrežírované. Za mě 4,5*. ()

rado3105

film ktory sa na nic nehra, clovek ktory sa na nic nehra, zije zivot ako ho ma prirodzeny clovek zit, mysli, neboji sa mysliet, neznasa, ma uchylky, ma chut zabijat, ma city, ma potreby, je zviera, to je clovek a len clovek ()

L.o.ll.a

Tak trochu jiný výlet do duše psychopata. Připravte se na drsný vnitřní svět člověka, který nemá co ztratit.... ()

mdf

Vymletý sociopat a pohled,do jeho nitra.Ani nevím,co si o tomhle mám myslet,jednou bohatě stačilo. ()