Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

FFs

Velmi zvláštní snímek o velmi zvláštních lidech, který je vše, jen ne nudný a nezajímavý. Příběh začíná zkouškou dospělosti - maturitou. Dále už pak můžeme sledovat osudy dvou hlavních postav - Enid (skvěle hrající Thory Birch) a Seymoura (ještě lepšího Steva Buscemiho). Zajímavé nahlédnutí do mysli mladého člověka, který "by se měl" socializovat a prostě splynout z davem, tak jak to od něj společnost očekává (v podání Rebeccy) a naopak snaha zůstat sebou samým, i když zcela evidentně společensky nekonformním jako je postava Enid, která hledala až našla stejného podivína, jakým je ona sama, v postavě Seymoura. V závěru snímku, který je podbarven velmi zajímavou hudbou, pak Enid musí čelit následkům svého neuváženého chování, kterým když už nic jiného, tak alespoň na chvíli vyvedla z jistého druhu letargie a životního stereotypu Seymoura. ()

BadCough

Film je vizuálne veľmi invenčný. Páči sa mi množstvo farieb, ktoré paradoxne umocňujú izoláciu postáv - s tým súvisí fakt, že väčšina scén sa odohráva v interiéri. Potešili ma detaily, napríklad starý muž čakajúci na autobusovej zastávke. Časti príbehu do seba zapadajú bez toho, aby o tom človek musel sekundu rozmýšľať! Very well. ()

darkreider

Údajný humor tohoto filmu išiel mimo mňa a vďaka tomuto faktu a slabému deju bolo pre mňa 90 percent filmu utrpením. A ten lyrický koniec iba zavŕšil absurdum, takže áno, po odchode autobusu som sa celé záverečné titulky smial, čo za kravinu som to videl. Ale inak sa to zrejme páči (salva hviezd od iných), takže to asi bude chyba vo mne. Alebo nie? ;-) PS: Steve Buscemi sa mi ale moc páčil. Škoda, že celkový film je taký nudný. ()

dlouha_potvora

"You know what my number one fantasy used to be? I used to think about, one day, just not telling anyone and goin' off to some random place. And just disappear... And they'd never see me again." Od tohohle filmu čekejte cokoliv, jen ne happyend a klasickou pubertální mrdku o tom, jaký to je, když člověk odmaturuje. Je to smutný. ()

..Anya

Prostě si nedokážu představit, že takhle může někdo žít. Přechod ze střední školy do dospěláckýho života může bejt skutečně těžkej v případě že máte přespříliš liberální rodiče, kteří by Vás vykopaly z hnízda a donutili sehnat si práci. Je hodně zvláštní, že tenhle film nám onen přechod podává z pohledu rádoby intelektuálky/stoičky/flegmatičky, která by přeci, vzhledem k zajetým stereotypům, měla vědět, co se životem. Pěkné. ()

Orina

Vzhledem k tomu, že většinu svého života se cítím jako mimozemšťan na cizí planetě, je Přízračný svět vyloženě srdcová záležitost :) ()

phoenixer

Kolem komedie to pouze hodně obloukem prošlo. Poměrně divné drama, které mě nijak zvlášť nenatchlo. Děj je tak natahovaný a nudný, že by se bez problémů dal nacpat do krátkometrážního deseti minutového filmu. Thora mi už od začátku není bohužel nijak sympatická. Dokonce i přesto, že Scarlett zbožňuju, tak tomu filmu nemůžu dát lepší hodnocení. ()

Vabr

Jako překvapilo mě až jak moc to komediálně bylo pojaté, očekával jsem spíše drama a sem tam nějaký vtip. Jako drama mi to přišlo trochu o ničem, myšlenka mi jakože neunikla, ale stejně si myslím, že existují lepší dramata s lepší myšlenkou (viz dramata od Todda Solondze). Upřímně bych i vyměnil důležitost postav, třeba Seymour mě jako postava dost nudila, a ta tam právě byla většinu stopáže, zatímco Scarlett Johanson tam byla opravdu jen párkrát. Celkově to nějak šlo, ale žádná sláva. Vyhodnocení: Stejně o dost lepší než ten shit Devadesátky ()

Dovlatovka

krásný film o tom, že existuje stav, kdy člověka štve všechno a všichni, nic se mu nelíbí a nic ho nebaví. A může se to stát, i když zrovna není osmnáctiletý děvče. Rozhodně žádná nuda a Thora Birch je prostě skvělá! ()

*JIN

Z ničeho nic se vzbudím a říkám si jak se jenom jmenoval ten film se Stevem se Scarlett a tou hnědovlasou Dariou. Vzpomínám kdy jsem ho viděla. Byla to noční filmová palba léta 05, tenkrát zažívala ČT2 nějaký filmový absťák čico a pouštěla jednu pecku za druhou peckou. A já to léto úplně odložila knihy a zírala. To byly časy :) Snímek rozhodně stojí za 4 hvězdy a víc... ()

Petulka88

Vcelku příjemně ulítlá komedie, zabydlená spoustou mimoidních postav. Ať je to ulítlá Thora Birch, podivín Steve Buscemi nebo skvělý Bob Balaban ve vedlejší roli otce jedné z hlavních hrdinek. Bohužel, v momentě, kdy se film snaží hrát na trošku vážnější notu, už to taková zábava není... ()

junxi91

Odpočinkový film o dvou znuděných, nevyřáděných (ale odpaněných), krásných holkách, které právě dokončily střední školu a nyní si musí nají práci a zapadnout do dospěláckého života. Enid a Rebecca jsou nejlepší kamarádky, které nemají po škole žádné plány do budoucna, kromě hledání práce a společného bydlení. Obě jsou cynické, dělají si srandu z lidí okolo, a Enid je navíc židovka, což jí jeden známý vždy rád připomene. Enid musí navštěvovat doučovací kurzy výtvarného umění, a její učitelka Roberta není s Enidinými skicami spokojená a považuje je jen za „lehkou zábavu“. Další postavou je jejich společný kamarád Josh, který pracuje v obchodě u jednoho přísného Řeka. Holky jej rády otravují v práci a doma a tam mu také nechají pěkný vzkaz, že s ním chtěly šukat, ale on nebyl doma, a tak je teplej. Pak je tu osamělý muž ve středním věku jménem Seymour, který v novinovém inzerátu hledá ženu, kterou nedávno potkal. Enid mu zavolá, že je tou ženou a sejdou se v restauraci, kam ovšem žádná žena nedorazí a trojice Enid, Rebecca a Josh jej zpovzdálí pobaveně sledují. Během garážového výprodeje desek se Enid spřátelí se Seymourem, který je vášnivým sběratelem, a chce mu pomoc s randěním a hledáním ženy. Díky Seymourovi, který pracuje jako zástupce ředitele ve franšíze Cook’s Chicken, přinese Enid do kurzu výtvarné výchovy původní rasistický plakát Coon Chicken, který Robertu velice ohromí a nabídne Enid stipendium na vysokou uměleckou školu. Seymour si začne budovat vztah s Danou, a Enid začíná žárlit. Rebecca začne pracovat v kavárně, Enid v kině, ale díky své prostořekosti a cynické upřímnosti vůči návštěvníkům ji šéf vyhodí. Přátelství mezi dívkami začíná povážlivě skřípat. Enidín plakát nemá na umělecké přehlídce úspěch, Enid vyhledá útěchu u Seymoura a ti dva se spolu vyspí – Seymour si užil sex s krásnou mladou židovkou, a tak se rozvede s Danou. Navíc má problémy kvůli tomu rasistickému plakátu, který se objeví v novinách a nelíbí se jeho nadřízeným v práci. Seymour je znepokojen z toho, že se mu Enid vyhýbá, a tak se staví k Rebecce, která mu ukáže skici, na kterých je osamělý Seymour v restauraci, zatímco trojice mladých ho zpovzdálí pobaveně sleduje. Následuje humorná scéna v obchodě, kde nasraný Seymour navštíví Joshe, naštěstí je zde drsňák Doug, který ho trochu zpacifikuje, než ho majitel vyhodí. Ten starý Řek prostě nemá poblázněného Douga s jeho mulletem a brýlemi moc rád. Jinak toho ve filmu moc komediálního není, jelikož konec je úplně jiný, než by se dalo očekávat…Příjemný a odpočinkový film o těžkostech dospívání, o střetu s realitou a o jednom osamělém muži, který zažije dvě milostná vzplanutí, která ovšem velice rychle vyhasnou. ()

KillerZeli

Cely film se zaklada na tom ze pusobi na nasi polovinu ktera chce opustit vse co ho stve - ja si cely film pripadal jako Steve . . . ()

Tanner

Co si se sebou počít, když vaše představa o životě neodpovídá té celospolečenské a očekávané? Když vás i nejlepší kamarád(ka) v sice nevyřčeném, ale přesto slibu, zradí? Buď se přemoci, nebo si počkat na ten svůj autobus. Nenápadný, ale hluboký a závažný film o dilematu, které řeší většina lidí na prahu dospelosti. ()

JamesLeon

Mám rád tyhle "malé" filmy, které mi kolikrát udělají větší radost než některé americké blockbustery. Navíc téma filmu, kde se dvě kamarádky brání každodenímu stereotypu a snaží se jít "proti proudu", je mi velmi blízké. A tak jsem si tenhle filmeček moc užil. Navíc ještě nutí k zamyšlení a to vždycky u filmu ocením... ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína