Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

Tares

Pohádka pro dospělé. Škoda, že je až překvapivě málo vtipná. Jednu hvězdičku přidávám za Adama Sandlera, který tu předvádí svůj klasický výkon. Winona tuto roli vyloženě odflákla a tak vše zachraňuje dobře hrající John Turturro. Jako film na propršené nedělní odpoledne je to však ideální. ()

cookman

Toto je jeden z pravých Sandlerovských filmů,vtipná komedie,kde Sandler hraje prosťáčka a diváci z toho šílí,skutečně sem se bavila ()

spike.sg

Když jsem si pouštěl tenhle film doufal jsem, že by to mohl být jeden z mála povedených kousků Adama Sandlera. A bohužel jsem byl zklamán . Pokud nejste vyloženě jeho fanda nebo milovník romantických komedií, tak od toho moc nečkejte. 50% filmu jsem se nudil, sem tam se zasmál a to je tak asi všechno. Do Trestný lavice to má hodně daleko i přesto, že je to trošku jinej soudek. 35% ()

Lukmignon

Typicky hollywoodská komedie o nic netušícím týpkovi, kterej zdědí miliony (nebo vlastně miliardy) dolarů. A i když to může působit lacině, zábava je zde na prvním místě. Tohle je přesně role, v který je mi Adam Sandler absolutně nejsympatičtější. Winona a John Turturro jsou takovou třešinkou na dortu. Nenudil jsem se ani minutu a rád se k tomuto snímku vracím ()

Moczlej

Winona Ryder a Adam Sandler v hlavní roli na romantický žánr , jsem překvapený úžasnej film u kterého sem se pobavil i tá romantika byla promyšlená dojemnost byla taky pěkná :) jediné proč nedávám 5 hvězdiček je to že jsou tam sebemenší prvky béčkové komedie :( U mě 85% !! ()

CelleDino

Milá pohádka o hodném zahradníkovi a pyšné princezně . Parkrát jsem se na to povídal a hledal nějaký ten další skrytý fórek , ale .. stačilo . Doporučuji na podzimní večery s tetou a strejdou , štrůdl , horkou čokoládu a připravit si na dorážku ještě jeden film jiného žánru . Tohle je takový předkrm pod Vetřelce (již bez tetičky a strýčka) . ()

Profík

Mírně to kazí závěr, který tak nějak postrádá logiku, ale jinak je to fajn komedie, která občas příjemně překvapí dobrými fórky a snesitelným Sanlerem, celkem sexy Winonou a výborným Turturrem. 75%. ()

Onanista

Par opravdu povedenych scen ... Ze zacatku je vsechno tak nejak hezky optimisticke a Turturrovy vtipky jsou uplne nejlesi. Sandlerova takrka bezna role hodneho ale naivniho dobraka neprekvapi. A ke vsemu krasna Ryder. Ovsem ke konci uz se to vlece. ()

Rathe

Průměrná komedie s ohranou tématikou, ale se spoustou nových vtípků. Jo, Sandler nezklamal - a to myslím v dobrém. ()

Jirkacek

Snímek Mr. Deeds - Náhodný milionář jsem měl připravený doma, neboť jsem na chtěl podívat na slušnou komedii, kterou mi představitel hlavní role Adam Sandler vždy dokázal poskytnout prostřednictvím TV obrazovky. Než se tak stalo, uběhlo několik měsíců, jelikož vždy dostal přednost nějaký film, nicméně i náhodný milionář se jednoho večera dočkal. Očekával jsem bláznivou komedii, ve kterých se tak často Sandler objevoval, s přibývajícími minutami jsem si však uvědomoval, že Mr. Deeds přinesl do našeho obýváku i něco víc. Bylo to lidské ohleduplné jednání bez myšlenek na peněžní zisk, slušné chování obyčejného chlapa z vesnice v ulicích New Yorku mezi snoby a boháči v jedněch osobách. Tahle v dnešních časech těžko dohledatelná lidská vlastnost mne opravdu zahřála u srdce, zatímco těsně vedle důležitého svalu se rozhýbávala bránice mezi žebry při komediálních scénách. Vše začalo smrtí miliardáře Prestona Blakea (Harve Presnell), který umrzl při zdolávání nejvyšší hory světa, jenž neměl žádné legitimní děti a tak nebylo jasné, kdo majetek v hodnotě 40 miliard dolarů zdědí. To se pochopitelně neobešlo bez pozornosti tisku a televize, která událost pečlivě sledovala. Zanedlouho bylo zjištěno, že oním dědicem bude synovec Longfellow Deeds (Adam Sandler), který provozoval malou pizzerii v Mandrake Falls ve státě New Hampshire, kde byl oblíbeným členem místní komunity kvůli svému dobráckému jednání. Majitel pizzerie také psal rýmovaný text na pohlednice v naději, že některou z nich vytiskne vydavatelství Hallmark. Tyhle skutečnosti zjistil majitel poloviny akcií Blakeových firem Chuck Cedar (Peter Gallagher) se svým asistentem a dalším akcionářem Cecilem Andersonem (Erick Avari), kteří do malého městečka přiletěli z New Yorku za dědicem. Chtěli od něj jeho podíl koupit a stát se majoritním vlastníkem firmy, aby si s ní mohli dělat co se jim zlíbí. S oběma muži Deeds letěl do New Yorku soukromým vrtulníkem a cestou se zastavili v restauraci Wendy's na oběd. Jakmile Deeds dorazil do New Yorku, chtěl po něm Cedar, aby prodal své podíly ve společnosti a vrátil se domů o 40 miliard dolarů bohatší, ale musel zůstat v New Yorku několik dní, zatímco budou vypracovány všechny právní podrobnosti.Po přistání v New Yorku ho sledoval asistent moderátora bulvárního televizního pořadu Marty (Allen Covert), který chtěl o dědici natočit skandální pořad Mac McGrath (Jared Harris). Pověřil tak svou asistentku Babe Bennettovou (Winona Ryder), aby se vetřela do přízně novopečeného miliardáře a v jeho blízkosti získala skrytou kamerou exkluzívní záběry. Nachystala s Martym fingované přepadení, ze kterého ji naivní Deeds zachránil a na první pohled se do ní zamiloval. Ona mu zalhala tím, že mu tvrdila že se jmenuje Pam Dawsonová a že pracuje jako školní zdravotní sestra ve městě zvaném Winchestertonfieldville. S radostí a vlastní bezprostředností ji pozval ji na večeři do luxusní restaurace, kde později přijal pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopil, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátil je a pak vyrazil na tah se slavným tenistou Johnem McEnroem, kde dělali pěkný binec na ulici a přitom je nadšená reportérka Pam natáčela. Moderátor McGrath to zveřejnil druhý den ve svém pořadu. Následující den byl Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachránil několik koček i jejich majitelku (Aloma Wright). McGrath jeho zásah sestříhal tak, že v reportáži vypadal jako sexuální deviant a Babe alias Pam, které se dobrácký mladík začínal líbit, se proto se šéfem pohádala. Vinou zrádného ředitele, který chtěl od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistil pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítl. Ráno podepsal prodej akcií a odjel zpátky domů. Když se dozvěděl o úmyslu ředitele firmy celou společnost prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátil se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusil prodej překazit. Jak to celé dopadlo už prozrazovat nebudu, ale sám jsem byl zvědav na celé rozuzlení. Celkově se mi film moc líbil nejen jako komedie, ale taky jako pěkný lidský příběh o lásce a porozumění. Z dalších rolí nemohu zapomenout na osobního sluhu pana Prestona a poté také Deedse, který se jmenoval Emilio Lopez (John Turturro) a nakonec v příběhu sehrál velmi důležitou úlohu. Zaujal mne také šilhavý Deedsův kamarád Pidloočko (Steve Buscemi) nebo rozvažeč jídla Nazo (Rob Schneider), který zde měl opravdu pěkný štěk. Sum sumárum, Mr. Deeds - Náhodný milionář ode mne získal tři miliónové hvězdy ***. () (méně) (více)

Natt

Omylom som to videl druhy krat a musim znizit * . Keby to bol rok okolo 1985 tak este prizmurim oko. Ale 2002 , Sandler??!! Hlavne zaverecnych <15 minut bolo ozaj zlych. ()