Od soumraku do úsvitu 2

• Česko Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (více)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiální text distributora)

Gilmour93

T-1000 zotavené z koupele v roztavené oceli, Maynard zotavený z Butchových výpadů samurajským mečem a možná i aktivit Afroameričanů pod vlivem drog, co byli vybaveni potřebou k letování a nástroji na principu oboustranné páky, mladší brácha Woodyho Harrelsona a věčný Mexikánec Raymond Cruz, který v erotických scénách zásadně kopuluje formou kliků. Sestava chystající se na zápas a následný přestup do Titty Twister Vampires možná vypadá na papíře dobře, ale celé je to zvětralé jak před dvěma dny natočené Chango. Záběry zpoza dásní a další rozličné experimenty s umístěním kamery vyznívají stejně rozpačitě, jako ty žluté kontaktní čočky řádících krvesajů. Nad Spiegelovým filmem vyšlo slunce a nezatmí jej ani surf rock Dicka Dalea.. ()

Kolssteyn

I přes co-produkci Rodriguez-Tarantino byl znát kvalitativní seskok do plochého rozměru po všech stránkách. Nejvýrazněji však v B-hercích, kteří zůstali naživu až téměř do konce filmu. Však také půldruhou hodinou trpce zkoušené diváctvo dalo znát svoje nadšení najevo v pouhé pětinové návratnosti rozpočtu. Kameraman svou neobytností neustále dokazoval, že ve srovnání s Rodriguezovým pojetím, když dva dělají totéž, není to totéž. ()

liuk

Když jsem čekal před televizí, až začne tento sequel, tak jsem čekal podle hodnocení něco opravdu hrozného, ale nakonec mě velmi překvapil, líbil se mi stejně jako díl první. Skvělý dialog o pornu, pár pěkných a originálních záběrů kamery, Danny Trejo, super camea na začátku, našlapané režie, která nenudí od začatku do konce. Vcelku výborná parodie upírských filmů, které se snaži strašně sofistikovaně a "seriózně" vyprávět upírskou mytologii, ale jsou spíše nechtěně k smíchu. Parodie, která se ale nesnaží být vtipná za každou nejtrapnější cenu. Holt stejně jako existují filmy, o kterých se musí říkat, že jsou super (Lost in Translation), tak tu máme i takové, které jsou za každou cenu jedny z nejhorších (vedle tohoto například Gigli). Nevěřím, že nikoho z vás odpadníků nerozesmála nezapometulná scéna s červeným křížem na ambulanci. Stejně jako misstake přidávám jednu hvězdičku, ať tady FTDT2 aspoň malinko vylepším reputaci. "Znal jsem jednoho mexikána, Carlose. Zjistil že jeho sestra točí porno v L.A. Takže si počkal, až jeho sestra bude na řadě a pak vlítnul na scénu s brokovnicí. Zastřelil režiséra. Zastřelil kameramana. A zastřelil chlápka, co mu šoustal sestru. A nakonec zastřelil chlápka.....co přinesl koblihy." ()

BlackTom

Zábavný úvod s neopakovateľným Bruceom Campbellom bol perfektný, no potom to šlo už dolu z kopca. Drsné postavy, drsné scény a drsné dialógy boli zo začiatku možno originálne, ale po čase ma už mimoriadne znechutili. Najhoršie však boli klišeovité zábery na bizónou lebku v púšti, cez ktorú striedavo cupká pavúk a prelieza had. Bŕŕ, takéto scénky patria do 80's, rovako ako smiešne netopiere. Ale aby som len nekritizoval, musím uznať, že Robert Patrick sa mi páčil, čo sa však nedá povedať o otrasnom militantnom kváziultradrsnom Raymondovi Cruzovi. Spočiatku som sa pobavil, potom som už len nechápavo krútil hlavou, ale nakoniec je to celkom slušné béčko. ()

Superpero

Ježiš to byla sračka. Uznávám že jsem se chvílema opravdu bavil (převážně u věcí ukradených z jedničky) a chvílema zase na účet tvůrců (scéna jak Robert Patrick jde zakouřenou místností a vždycky na něj někdo bafne ale jakmile uvidí kříž tak zas zmizí). Scéna jak si to jde anonymní chlápek vyříkat s pornoprůmyslem je fakt hustá, ale to je asi jedinej opravdu povedenej moment. Nechápu proč to Robert Patrick, Danny Trejo atd, přijali. A hlavně nechápu jak vůbec mohlo někoho napadnout natočit pokračování k takovému kultu jako je první díl, už jen ta myšlenka na to je rouhání. ()

• Natáčení probíhalo od 19. ledna do 8. března 1998 mimo jiné také v Jižní Africe. Zfilmován byl tak později než třetí pokračování série. Uveden byl přesto druhý v pořadí. (gogos)
  • Film vyhrál cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. (Terva)