Kdo přežije - Nikaragua

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2010

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Alina Wilson

Poznejte krásu Jižní Ameriky a Karibského moře. Tvrdá soutěž, kde každý doslova bojuje o místo v kmeni, vodu a pití. Překvapení a zvraty jsou na denním pořádku, ten kdo nezíská nebo nevyhraje imunitu, bude vyloučen. 39 dní, dvacet soutěžících a pouze jeden z nich obdrží titul posledním přeživší, díky kterému vyhraje jeden milion dolarů. Toto všechno vám přináší jednadvacátá řada Survivor: Nicaragua. (reich)

Pan_Dom

Po prvních dílech této série jsem začal chápat, proč Nicaragua je často špatně hodnocena. Medailon moci či co, který dával značnou výhodu jednomu kmeni v soutěži o imunitu.. to byla pěkná degradace. A rozdělení na mladší a starší kmeny bylo taky nešťastné. Avšak po sloučení se hra rozjela, a já se začal bavit. Několik skvělých a napínavých soubojů o individuální imunitu, taktizování, neustálé měnění aliancí, a nakonec perfektní vítěz, který se za 39 dní proměnil ze šaška v krále. Nicaragua navíc asi nastartovala novou éru v naprosto šílených a otevřených kmenových radách, a to hlavně díky jedné z nejbláznivějších hráček, která se nechovala jako učitelka, ale jako žačka ze zvláštní školy. Zaujme příběh hráčky, která působila dojmem hysterky a která chtěla odejít 5. den, a nakonec došla tak daleko... Nebo hráčky, která ve svém věku dokázala porážet fyzicky zdatné muže. Oblíbení hráči: Jimmy Johnson ( sympatický bývalý kouč a hráč NFL), Marty ( stratég) , Brenda ( jedna z nejchytřejších a zároveň nejkrásnější hráčka Survivoru ever, a nakonec Fabio, který dokázal zabrat, když potřeboval, aby nakonec usedl na trůn :) ()

Jocker94

Prvních asi osm, devět dílů bylo celkem utrpení, ale závěr mě i díky vítězství mého oblíbence dostal :-) Nejotravnější a podle mě nejhloupější hráč na celou historii Survivor: NaOnka ... Oblíbenci: Marty, Fabio ()

longercz

Spoiler Alert!! Nemůžu si pomoct, ale já prostě neberu, že vítěz hrál pomocí promyšlené strategie a nesouhlasím s tím, že by cíleně věděl, co dělá. Základem Survivoru je dobře vycházet s lidmi, a to mu šlo dobře, ne ale z důvodu promyšlené strategie, ale proto, že je to nekonfliktní typ a takovej kamarád pro každého. S lidmi mu to šlo dobře, to uznávám, u vítěze chci ale rozhodně vidět, že ví, co dělá. Vyhrávání výzev ke konci bylo vcelku působivé, celkově mi ale přijde, že Fabio měl skrz celou hru jednoduše brutální štěstí, díky čemuž se dostal na konec bez toho, aby si ostatní znepřátelil. Navíc je potřeba si uvědomit, že je rozdíl mezi cíleným nejednáním a neschopností jednat. Na druhou stranu, komu byste to tady chtěli dát? Sash sice byl zodpovědný za vyřazení spousty lidí, ti to ale moc dobře věděli a u takovéto neschopné skupiny hráčů nemůžete očekávat, že budou respektovat strategicky promyšlenou hru. Ani nevím proč, ale Chase byl pro mě jednoduše nesympatický a tomu bych to taky nedal. Možná postarším dámám, u kterých i já musím uznat, že se držely, hlavně fyzicky, neuvěřitelně dobře, na druhou stranu mi ale přišly neuvěřitelně otravný a to je dost problém v soutěži jako je tato. I když oproti Naonce se o otravnosti nedá ani mluvit, v téhle disciplíně se jí daří stanovit nové rekordy. Abych to shrnul tak je Naonka jeden z těch lidí, kteří jsou namyšlení, přitom nemají na co, je to otravný tvor neschopný vycházet s ostatními lidmi, očividně je to naprosto nevyrovnaná osobnost a ještě k tomu vzdá hru s imunitou v kapse. Prototyp člověka, kterého producent do soutěže vítá (tedy až na tu část se vzdáním soutěže), protože jednoduše svou neschopností hrát Survivor baví diváky, jako fanoušek hry (a troufnu si taky tvrdit ne úplně idiot) ale nemůžu dát někomu takovému horší hodnocení a řadím ji mezi nejubožejší hráče historie. Ještě bych mohl zmínit Martyho, který se alespoň snažil vzít osud do vlastních rukou a nespoléhal na ostatní. V neposlední řadě bych měl vzpomenout ještě na Brendu, která byla pro mě asi nejhezčí účastnice Survivoru, vůbec. Tak jako tak mám každopádně radost, že Survivor neustále přichází s novými nápady a i letos se mu inovace v podobě mladí Vs. staří docela povedla a zase znovu oživila nestárnoucí pořad. Dohromady mě to tedy bavilo, ale asi jenom kvůli tomu jak velký jsem fanoušek a tuhle sérii řadím mezi nejhorší řady, i když to "nejhorší" je tady pouze v uvozovkách. ()

Dienzenhofer

Chicken Joe vítěz!!!! Ať si tady dementi na ČSFD píšou co chtějí. Velmi uspokojivý vítěz- prostě vyhulená generace je nejlepší, lepší než dnešní generace perníkářů. TOP150: Brenda, Fabio, Chase NaOnka ()

Crazynka

Může obsahovat SPOILER. Vcelku nevím proč tato řada patří mezi nejhůře hodnocené. Rozdělení kmenů na začátku nebylo špatné. NaOnku jsem nenáviděla od první chvíle a dovoluji si jí nazvat nejnemorálnější hráčkou v celé historii Survivora. (Tímto se omlouvám Dreamzovi). Krajina Nikaragui byla moc pěkná, odměny soutěžících působivé. Nejoblíbenější hráči : Kelly B. a Fabio :) S vítězem jsem naprosto spokojená. Tato hra prostě není o tom, kdo má jaké IQ, ale o tom, jaké má kdo štěstí a jak hraje. ()

Radim1.

Ze začátku jsem byl velice kritický, protože hráči typu NaOnka (a třeba Holly a Danovy boty) apod. dělali psí kusy a pak se na všechno jednoduše přišlo. Hráči hned vše vyzradili a bylo to vážně trapné, ale když to tak vezmu tak určitě lepší než Redemption Island, kde to bylo vyloženě nudné o jednom hráči. ()

donnovann

Jednoznačně nejhorší řada v historii Survivora. Když ani po 6 epizodách nemám komu fandit, naopak mám chuť nejradši všechny nakopat doprdele za to, že nepřišli hrát, pouze se ukázat v televizi ANO přesně takhle to na mě působilo. Vítěze sem teda viděl už i horší ale celkově Nicaragua opravdu veliké zklamání. ()

Jerris008

První a zřejmě (doufám) poslední řada, které dávám pouze 3 hvězdy. Opravdu velmi slabá série, hodně hloupí lidi, ze kterých jsem si nemohla vybrat oblíbence. Koho jsem si vybrala, toho vyřadili. Z finálové trojky nakonec vyhrál ten, komu jsem si řekla, že bych to z nich přála nejvíc, ale nijak nadšená jsem nebyla. Naonka je pro mě špína největšího kalibru, když otevřela tu svojí tlamu, jen jsem nevěřícně koukala, jak něco takovýho může chodit po zemském povrchu. Zvláštní stvoření, až nechutné. Úlisňák na druhém místě - Sash. Nechápu, jak mohli vzít někoho jako je Dan - naprosto člověk k hovnu, vůbec nechápu jeho úlohu tam (nejspíš jen do počtu). Oblíbení hráči: Alina, Holly, díky své vtipnosti Fabio. ()

Syna.1990

Rozdělení mladí proti starým mi přišlo nesmyslné a taky nesmyslné bylo. Sympaťák: Chase Oblíbenec: Sash, podle mě hrál pěkně zároháckou hru a to mám rád Neoblíbenci: Jane, Jimmy T. a především totální dementka NaOnka, to byla strašná magorka. Vítěz: Upřímně jsem to nejvíc z té finálové trojky přál Sashovi, ale bylo mi to tak nějak jedno kdo vyhraje. ()

WolfIssen

Vyvedená série, hlavně tedy výběrem charakterů. Většina z nich jsou fajn soutěžící kromě Nyonky, která by potřebovala řádně proliskat, Dannyho, který, nechápu proč, se do této soutěže vůbec hlásil, nevýrazný Sash... jinak mě neoslovila ani Wendy, Alina, namachrovaný Shannon a nám neznámá "celebrita" Jimmy Johnson. Favorité: Marty, Jane, Benry. ()

PlysovyMacko

Kmene sú od začiatku rozdelené na mladých a starých a sú vylucovani sami zaujímaví hráči-alfasamci (tréner, Shannon). A dve súťažiace to naraz vzdajú. Naonka je úplne wtf postava, na druhej strane Fabia som si oblubila, páčila sa mi jeho hlúposť a naivita. Som spokojná s víťazom. ()

jeandepatch

Na starém kmenu byl sympatický jedině Marty, možná ještě Danny, jinak to byla fakt hrozná parta. I to možná ovlivnilo celkové hodnocení téhle série na čsfd. Ústřední postava: Brenda Oblíbenci: Marty, Fabio Neoblíbenci: Jane, NaOnka, Holly ()

Gtados

Průměrná série. Někteří lidé mi byli odporní, některé jsem si ale dokazal oblíbit, včetně vítěze. Za sympatického vítěze a způsob jakým dosáhl výhry dávám o hvězdu navíc. Ale série odpovídá 3* ()

blazma

Po jedné z top 3 řad ever, bylo logické, že nejspíš spadne kvalita o hodně dolů. Jenže kdo mohl čekat, že o tolik dolů. Dvojité vzdávání hry je prostě naprosté fiasko a ty holky ani neměli dostat pozvánku do poroty a nebo na reunion show. To prostě byla hrůza. Já si neumím představit jak náročné to musí být, ale tohle byla prostě hrůza. Jediný kdo mě držel nad vodou je Fabio. ()

KanoJJ

Naonka.. to teda vážně nechápu jak se na světě takovej idiot mohl narodit.. sem si řikala do doby než v Reunion byla její matka, která byla taky dost na pováženou, takže se vlastně ukázalo že 1+1=2. Ale Fabio mě dost bavil a fandila jsem mu. Podle mě jasnější než slunce, že to, z čeho na konci udělal strategii vlastně žádná strategie nebyla, ale who cares, lepší než nic. Celkově byl totiž cast pro mě dost tragédie.. Všemi uznávaná stařenka Jane, mě leda tak srala, Brenda sice myslim super stratég, ale shrnula bych jí jako povýšenou čubku, Chase, kterej neměl ani náznak koulí, slizoun Sash, kterej se marně snažil předstírat, že není gay... Oblíbenci: Fabio, Marty ()

Lilith03

Komu jsem to přála: Fabio Oblíbenci: Alina, Holly, Jane Přišli mi fajn: obě Kelly a Jimmy J. Vyloženě mě srali: Naonka, Shannon, Brenda, Marty Vítěz: maximálně zasloužená výhra! Sympatický hráč, který do hry přinesl zasee něco nového. Názor na epizodu: zajímavé rozdělení na mladé a staré, nezní to tedy dvakrát lichotivě, ale kupodivu spoustu mladých ukázalo sílu a chytrost, stejně jako někteří staří, ale spoustu hráčů ukázalo i úplnou demencí. No jsou lepší série, ale s odřenýma ušima je to ještě na čtyři hvězdy. Vítěz totiž super, spoustu fajn výzev. ()