Kdo přežije - Worlds Apart

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

Reality show Survivor (Kdo přežije) se díky své napínavosti a nevyzpytatelnosti dostala k neuvěřitelné 30. sérii.
Survivor se již počtvrté (Survivor: Nicaragua, Survivor: Redemption Island a Survivor: Juan del Sur) vrací do San Juan del Sur v Nikaragui, kde se odehrávala i minulá série.
V této sérii nás čekají úplně noví soutěžící, kteří budou rozděleni do tří kmenů po šesti hráčích. 30. série je od ostatních specifická tím, že trosečníci jsou rozdělení do kmenů podle životního stylu. Masaya ("White Collar" - pracující v korporacích na těch nejvyšších pozicích, tvoří pravidla), Escameca ("Blue Collar" - tvrdě manuálně pracující, řídící se pravidly) a Nagarote ("No Collar" - rebelové, svobodomyslní, neřídící se pravidly).
Který trosečník zvládne nejlépe pravidlo Přelsti, přehřej, přežij a jak zakončí nestárnoucí Jeff Probst větu „The winner of Survivor: Worlds Apart ........"? (Radim1.)

jajush

SPOILERY Tahle řada byla opravdu, ale opravdu zajímavá. Všichni do toho šli jako experti Survivoru a mysleli jsi, že hrajou nejlíp, jen protože to mají nakoukaný. Což sice nebyla pravda, ale nakonec nebylo vůbec o zábavu nouzi, protože nebylo o zábavu nouze. Každá kmenová řada úplně překvapila, stejně ale i výroky v táboře, to mi padala brada. Přesto si myslím, že to tam byl blbec vedle blbky, byli to lidé hloupí, zlí, závistiví, zapšktlí. Prostě jak to řekla Jenn na závěrečné kmenové radě. Problém byl taky v tom, že se mi nikdo ihned nezalíbil. Mike mi teda přišel sympatický, ale pak dělal botu vedle boty. A pak ještě Joe, ale až po sloučení. To mi bylo opravdu líto, že šel. Finálová trojka: Carolyn si tam určitě zasloužila být, ale být Mikem, tak si jí tam nevezmu. Will mi přišel od začátku křivej, taky hned zběhnul. A Mike jako vítěz? Spokojenost. Pracovitej, silnej, pořád se snažil utvářet vztahy i když ho nikdy nechtěl, nevzdal to a že občas něco plácl mimo? A kdo v Survivoru ne? Oblíbenci: Mike, Joe. Neoblíbení: úplně všichni, ale vypíchnu Dana, Rodneyho a Willa ()

Marcin

Toľko nesympatických hráčov ako v tejto sérií som ešte nevidel..fakt katastrofa. Taktiež nepatrili medzi najchytrejších, no zato asi najnapínavejšia séria, ktorú som zatiaľ videl. Víťaz jednoznačne zaslúžený!!...Teším sa na 31., ktorá podľa obsadenia a lokality vyzerá super. ()

moviechecker

Po prvom diely je ešte skoro hodnotiť, každopádne na prvý pohľad celkom nesympatický výber ľudí. Ani po šiestom diely som nezmenil názor a túto sezónu im výber ľudí totálne nevyšiel. Blue Collar až na Kelly, ktorá sa jediná prejavuje ako tak dôveryhodne, totálna banda blbcov. No Collar je tiež nejaká "sebranka" ľudí, ktorích výber nechápem no a o White Collar sa radšej ani nevyjadrujem Títo ľudia akože "vedú" Ameriku? Myslím si, že sériu zachrání iba to, že budu neustále premiešávať kmene. Myslím, že sa to chystá už v ďalšom diely. Ani po ôsmom diely ma táto séria tupcov nepresvedčila. Pokiaľ si udrží Joseph tempo a bude vyhrávať čo sa len dá, takto je jediný kto to dokáže bez cudzej pomoci vyhrať. ()

gazogazo odpad!

Joshua vydobil pro svůj kmen leguanu potrebne body hozenim prkna do ksichtu producenta a Andrea prefajcila gorile čímž si získala petiminutovou nesmrtelnost a její matka je na ní tlustá a hrdá ()

Moly

Výborný zážitek a velmi příjemné spravení chuti po San Juan Del Sur. Stále chybí více pohledů do běžného života trosečníků, rozdělávání ohně, shánění potravy, běžné útrapy v divočině, čtení stromové pošty, intro a opening statements na FTC (!). Díky rozmanitému castu, kdy v každém ze tří kmenů lze najít fanditelné lidi, hned několik favoritů, jejich antagonistů, hrdinů i padouchů a nespočet zábavných elementů (Vince, Max, Shirin, Jenn a de facto i Rodney, Will "vorvaň" Sims a Dan) a zaslouženému vítězi mám ale téměř chuť napálit tomu plné hodnocení. No, nechám si ho pro případnou sérii s originálním intrem. P.S. Výborný Reunion! Až se tomu nechce ani věřit. Oblíbenci: Shirin, Tyler, Carolyn, Mike, Joe. Prudiči: WILL!, Dan, Rodney, Lindsey. ()

Mouchal

Obsaženy spoilery. Neuvěřitelné co tato reality-show o trosečnících dokázala. Už se dovysílala 30. série a já na to furt čumím jak malý svišť na vánoční stromek. Po zklamání předešlé série se Survivor vrátil ve velkém stylu a jen a jen dokazuje, že rozdělení na tří samostatné kmeny mu prostě svědčí! Zpočátku jsem se obával, že vypadnou všechny zajímavé persony mezi prvními (Vince, bradatý Max...), ale i přesto nám tam zůstal dostatečný počet na to, aby to byla pořádná jízda. A tím pořádná jízda myslím pořádná Happy Dance jízda Mikea. Snad poprvé se mi stalo, že vyhrál underdog dříč, který se dostával dál jen díky jeho neporazitelnosti v soutěžích a já mu fandil. Neopakoval se osud Terryho, Ozzyho či Spencera. Bohužel i zde je pár "hráčů" naprosto zabitíhodných. Hlavně dvojka Dan a Will, kteří nemají ponětí, kde hra začíná a kde už končí a svými vulgarismy a následnými omluvami a výmluvami si mě teda vůbec nezískali. Reunion působí jako soudní přelíčení, kdy Jeff mermomocí soutěž obhajuje, když na ní Dan hází špínu. Ale alespoň jsme se dozvěděli, kdo si zahraje příště a jsem na to velmi zvědavý! Oblíbenci: Mike, Joe, Jenn / Neoblíbenci: Dan, Will ()

Rawar

SPOILER: Série pro mě zajímavá hlavně tím, že z nesympatického "vidláka" se pro mě vyklubal naprostý favorit a nakonec všem nakopal prdel. Hodnotím hlavně fakt, že byl odsouzen k naprosté separaci od ostatních, kdy si mezi sebou všichni šuškali, intrikovali a do aliance ho nikdo nechtěl. Každý jeden z ubyvájicích trosečníků se snažil co mohl, aby osamělého vlka dostal z ostrova. Marně !!! Prošel soutěží jako mojžíš rudým mořem !!! A taky jsem zde byl svědkem jedné z nejlepších závěrečných řeční na kmenovce. Jenn tam všem vysvětlila, jak nízké jsou jejich pudy a mrzké intrikánské tužby !!! Nechyběla přehlídka naprosto zavrženíhodných existencí, z nichž musím vypííííchnout jednoznačně krocaního muže Vince (nechutná karikatura člověka) a piknického lingvistu Dana, jehož cecíky poletujíc po táboře, dokreslovali atmosféru barvitého ostrovního dobrodružství. ()

Trixinka

SPOILERY........ Na této sérii se povedlo snad všechno - od castingu, přes soutěže až po vítěze. Zpočátku jsem Mika moc nemusela, ale ke konci nepřestal hrát a pro mě zaslouženě vyhrál. Finálová trojice (až na mrtvou rybu) symbolická - zástupci všech tří kmenů (životních stylů). Oblíbenci - Shirin, Mike; Neoblíbení - Dan, Rodney, Will ()

Radim1.

Série, kde nechyběla zábava (Rodney :D, dětinské stěžování si na to, že nevyhrál odměnu a měl nejhorší narozeniny na světě, bobek... :D), blindsides, napínavost, nervů, zlosti (když se mi něco nelíbilo :D) a hodně zajímavých kmenových rad. Nechci jinak spoilerovat, určitě jedna z těch lepších sérií. :) ()

strom-z

Obsahuje SPOILERY: Zatimco San Juan del Sur se tu těší mírnýmu podhodnocení, tohle mi zas připadá jako poněkud nadhodnocená série, slušnej nadprůměr, ale určitě ne taková sláva, jakou sliboval Jeff Probst. Souhlas s Tomem Riddlem, že problém nastává hlavně v druhý půlce, která je neskutečně předvídatelná, resp. hlavní aliance se udrží a nedojde k žádnejm zábavnejm otřesům - až na to, že Mike přes imunity dokráčí až na konec, což je do týhle míry vcelku bezprecedentní, ale zároveň to trochu sráží jeho vítězství v tom ohledu, že hrál vlastně špatnou sociální hru (přesto jsem mu - a Carolyn - ke konci stopro fandil). Pár velmi fajn momentů (úspěšný zahrání immunity idolu Jenn, což se stalo v historii jen párkrát - Yau Man, ..), ale na druhou stranu pár hráčů, do kterejch člověk mohl vkládat naděje nakonec docela zklamalo (bohužel právě Jenn, stejně tak Sierra). Jinak dlouhodobě mi už fakt začíná vadit recyklace challenges - všechny ty tyče a pozzles už člověk několikrát viděl a sráží to dojem, stejně jako u San Juanu tu vyloženě za to stál snad jen challenge úvodní, u kterýho jsem se mylně domníval, že Survivor Team konečně zas pochytil nějakou originalitu. Stejně tak tropický prostředí už začíná bejt ohraný a chtělo by to změnu typu Gabon.. 65-70% ()

WolfIssen

Opět jedna z nejlepších sérií. Jde v ní o rozmanitost hráčů, navíc nezažijete ani jednu nudnou epizodu či moment. Spousta akce, fajn odměny, intriky, hádky, strategie, nečekané kmenové rady i sranda. Nejlepší image: Dan :-) Kdosi tam řekl, že je to Potterovský dědek, opravdu jeho vizáž by v těchto filmech zapadla :-) Rozmazlený machrující fracek: Rodney. Oblíbenci: Joe, Mike (škoda, že pánbíčkář). V podstatě šlo o zajímavou souhru i hru všech soutěžících. ()

blazma

Pro mě velmi pozitivní řada a spoustu lidí jsem si oblíbil, od očividného Joea až po prvně vyřazenou So, která se prostě zalekla a to byl její konec. Následně máme Jenn, narovinu, mít možnost oženit se s jakoukoliv ženskou ze survivor castu je to právě Jenn :D Hali, je tak chytrá, ale nechtěla být vůbec průbojná a chopit se kormidla a to je škoda. Shirin je oříšek, ale je prostě k popukání se na ní koukat. Mike, ten jeho přízvuk, je zkrátka k popukání. Jenže pak tady máme druhou stranu mince. Rodney!! Ten chlápek mi lezl na nervy, jakože týpek slaví narozky tím, že hraje survivor a řekne, že to jsou narozky na hovno? Ať se jde vycpat namachrovaný hajzl. Fakt takové typy lidí nemůžu vystát. S Joaquinem se fakt hledali až se našli. Dan je typ člověka co ví všechno nejlépe a je expert na všechno a přitom ví houbelec :D Jinak to prostě bylo fakt fajn. ()

Janie.

Vítěz dobrý, ale tolik nesympatických debilů na jednom místě, to aby člověk pohledal. Will, Rodney, Dan... Po tomto zážitku se docela těším na příští sérii s All Stars, a to mám normálně raději ty s nováčky. ()