Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

lemonova

Mne pripadá kombinácia Jimiho kreácií na pokraji vkusu a rodinnej komédie s tými pravými hodnotami bizarná. Ale oceňujem nápad, z ktorého sa dalo vydolovať aj o niečo viac.. A v podstate to bolo dosť milé.. :)) ()

MickeyStuma

Snad každý rodič svému dítěti někdy vnucoval výchovnou myšlenku, že lhát se nemá. Ale co když se právě lhaním někdo ze své profese živí? Výrazná komedie na dané téma, ve které opět svými grimasy, skopičinami a bláznivými ztřeštěnostmi plně exceluje Jim Carrey. Takže co se týče humoru, jeho přítomností je to zcela na plnou čáru jasné. Příběh se však dotýká také emočnímu souznění s dětskou touhou a přáním. Sice je to již ohrané téma, ale v rámci problematiky stále funguje. Rodiče rozvedení, jejich synek žije s matkou a otec sice o něj zájem projevuje, ale kvůli pracovní náplni se mu nedaří plnit sliby. A tak si o svých narozeninách nepřeje nic jiného, než aby táta nelhal. Světe div se, přání se mu splní a s jeho tátou se začnou dít věci. Celý koncept děje je stavěný právě na výkonu Jima a tak je nutné uznat, že bez něj by to celé upadlo v zoufalou nudnost. jedna groteskní scéna střídá druhou a po divácké stránce takřka nenechá vydechnout. Jim Carrey tedy jak ho známe, čímž v rámci dobré zábavy snímek vyvolá dobrou náladu a alespoň na chvíli diváka přivede na jiné myšlenky. Po nevýrazném snímku ´Cable Guy´ (1996) opět posun nahoru. ()

-soch-

Aj v tomto filme si Jim Carrey zahral bláznivú postavu, ktoré 90. rokoch zvládal veľmi dobre. Aj keď mi to občas liezlo na nervy, dalo sa to pozerať. V slovenskom znení účinkovali: RICHARD STANKE, INGE FILANOVÁ, GABIKA ŠKRABÁKOVÁ, TOMÁŠ HALLON a ďalší. ()

cerbygerby

Opět Jim Carey ve skvělé komedii.. je to tak těžké říkat pravdu.. jo jo to tedy je, a v tomhle podání i velmi zábavné.. Scénka ze záchodu je boží... ()

Fat'Fatal

Skvělý Carrey, skvělý dabing (jsem zvyklý na Dejdarovu verzi), skvělé scénky (Soudce: Ticho. Ticho. Ticho! Fletcher: Sklapněte!) a obstojný příběh. Je to komedie se vším všudy, tady je Carrey v životní formě. Bezdomovec byl taky hustej. Houmless: Máte drobné, pane? Fletcher: Samozřejmě! Houmless: A mohl byste mi dát? Fletcher: Jo, moh! Nezapomenutelné. Nebo hlášku Zatim ahoj, ty ksichte! používám občas dodnes :) // Viděl jsem v českém dabingu. ()

emdvojka

Ďalšia one-man show pre Jimmyho. Opäť nás zasype svojimi gumenými výrazmi tváre a vtipnou rečou tela. Príjemná zábava. ()

tranquill

"Co to tu, člověče, provádíte? .. Nakopávám si zadek!" Paráda, pro mne necelých 90 minut čisté zábavy, ale i emocí. Výborný námět a role napsaná Jimovi přímo na tělo. Jeho klaunovské grimasy zde mají opodstatnění, on si je užívá a já padám do kolen s ním :-))) ()

Plechpetr

"Ksichte. Blbče. Krávo. Děvko." Na jména mám pamatováka, asi jako pan Fletcher názor na kolektivní mítink. Film stál jako film za velkou bačkoru. Jediným tahounem je tady mix ksichtů Jima. I Když jeho grimasy viděl každý v tuctu jiných filmů, a to je právě taky naprd. Takže lehce horší průměr. ()

kilobyte

Skoro tuctová rodinná komedie, s grimasy Jima Carreyho. Jenže postavit velkou část filmu na tom, že se bude šklebit na lepší hodnocení nestačí. PS: Jestli se vám v nějakém filmu nelíbil Jim, protože tam dělá neustále nějaké ksichty, tak si tenhle film ani nepouštějte nebo se vám huba zkřiví víc než jemu. ()

Stíba

Vedle Ace Ventury asi nejklasičtější Carreyho komediální role. Jednoduchý nápad přetvořený do jeho one man show nemá chybu a kdykoliv tenhle film vidím, upřímně se zasměju a skvěle u něj vyrelaxuju. ()

=macik=

Nevím jak vy, ale já jsem se pobavil skvěle! Po dlouhé době komedie, u které jsem se vážně popadal za břicho (i když z r.1997 - nějak mi to uniklo) ! Mnoho z vás si tady stěžuje na Dejdarův dabing, já to viděl v originále a neměnil bych! Obdobně jako např. u Statečného srdce s Gibsonem. Carreyho pohyby, skvělý smysl pro humor a hlavně ty jeho obličejové grimasy dodávají tomuto filmu právě " to víc" než běžné komedii. ()

Sosak

Typická americká komedie, jakých je čtyřista do tuctu, v hlavní roli Jim Carrey. Stejně bych jí ale označil jako mírný nadprůměr, protože i přes otravný happy end a vcelku klasicky klišovitý příběh s odhadnutelnou rovinou děje jde o celkem hodně vtipnou záležitost. Zvlášť v některých pasážích člověk slintá blahem nad řadou situací, které nastanou jakmile někdo musí říkat pravdu. ()

nwx

Info: verze vysílaná na Nově 10/2008 již byla předabována Tůmou, Dejdar je pryč. Takže aspoň dabing OK. :) ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším