Prumerna rodinna komedie a jeden z tech horsich filmu s Jimem Carreym. Pribeh je dost jednoduchej, ale napad, ze pravnik nesmi lhat je celkem dobrej. Herci nijak zvlast nehrajou, ale ani to neni moc potreba, protoze de hlavne o Jima, kterej vetsinou hazi jeden xicht za druhym, takze si jeho fanda fakt uzije. Taky by to chtelo mozna jeste trochu vic foru, par nich tu je hodne dobrejch, par prumernejch a nekolik skutecne vynikajicich ("to pero je modre"). Jenze vetsina forku je az pote co nesmi lhat, takze tu prvni pulhodinku nic moc. Docela me stvalo, jak se ruznejma scenama snazil Shadyac tlacit na city, takze sem soup spoustu dojemnejch scen, ktery ale spis rusi a konec s happy-endem kdy se Carreymu podari aby syn zustal mi nijak nevadil, ale kdyz se nakonec jeste dal dohromady s bejvalou tak to bylo uz trochu moc. Ale musim rict, ze jsem se dobre bavil, Carreyho mam rad a je to pohodove stravenejch 80 minut, takze si 4* zaslouzi.(3.6.2005)

O tomhle filmu se dá napsat jediné: Jim Carrey je totální husťák a personifikace vtipnosti.(18.9.2006)

Pan gumový ksicht Carrey tu předvádí svůj tradičně zábavně trapný výkon a na mě to i působí. Sice mám Carreyho radši ve vážných rolích, ale i svojí výdělečnější a známější tvář umí využít. Námět není vůbec špatný a Carrey dokázal minimálně to, že jsem se ani minutu nenudil.(12.12.2009)

Carrey si neumí vybírat role šité na tělo. V dobách Masky a Ace Ventury či Blbého a Blbějšího mu to ještě šlo. Imho jeden z nejhorších dabingů v historii.(13.1.2006)

Slabší Jim Carrey. Film má hodně dobrý námět, bohužel zužitkovaný ne ve prospěch bezuzdné kacířské srandy, ale moralizující rodinné "zábavy" (ačkoliv je tam plno sprostých slov a narážek na sex). Nabízí se srovnání s filmem Invention of Lying Rickyho Gervaise, který je ale teda ještě o dost horší. Takže až zase budu chtít nějakou totální ujetost, tak si dám Ace Venturu.(30.1.2010)

• - Jim Carrey kvůli tomuto filmu odmítl roli v Austin Powers: Špionátor. (Karlos80)

• - Režisér Tom Shadyac v jednom rozhovoru přiznal, že možná i polovina skečí, skřeků a "pitvoření se" byla čistá improvizace Jima Carreyho. (herr_carter)

• - Ke konci filmu jede Flatcher (Jim Carrey) na jezdících schodech za letadlem a v každé scéně se mu mění barva kalhot. (Karlos80)