Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Falko

Prijemny pohodovy tanecny film, ktory zase nie je az tak dobry, aby som mu dal 4 hviezdicky. Mozno mi tu chybala nejaka väcsia dramaticka udalost, pretoze mi to pripadalo strasne presladene. Sice tu bolo manzelske podozrenie o nevere, ale prislo mi to take prilis slabucke. Za to ale nechcem film len kritizovat, pretoze vlastne sa mi celkom pacil. Stanley Tucci, Richard Gere alebo Susan Sarandon su skveli herci a nemam nic ani proti Jennifer Lopez... 16.02.2009 ____ Richard Gere - (John Clark) +++ Susan Sarandon - (Beverly Clark) +++ Jennifer Lopez - (Paulina) +++ Stanley Tucci - (Link) +++ Richard Jenkins - (Devine) +++ Nick Cannon - (Scott) +++ Lisa Ann Walter - (Bobbie) +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: John Altman +++ ()

castor

Životem unavený Richard Gere ve schematické pohádce, která na několika dějových liniích selhává, jinde zase americké diváky poučuje o správných hodnotách. Tradičními klišé vystavěná story o stárnoucím muži, kterého to zavane (překvapivě) až do taneční školy – tam vykřesá naději pro tanečnici Paulinu (Jennifer Lopez, ať je jakkoliv půvabná, je mnohem lepší tanečnicí než herečkou) a do šedivého soužití s manželkou Beverly (Susan Sarandon je odsunuta někam za oponu) vnese svěží vítr. Shall We Dance mě rozhodně nedojal, nerozesmál, ale příjemně uběhl, elegantní Gere je přesvědčivý a jeho krokové kreace s přehledem doplňuje jeho široký úsměv, z kterého se stejně jako tomu bylo před pěti roky a stejně jako před patnácti roky podlamují nejedné divačce kolena!! ()

viperblade

Gere je (alespoň pro mě) sympatický, na Jennifer se dobře kouká (zvláště v těch upnutých věcech :-)) a Stanley Tucci perlí jednu hlášku za druhou. Bez něj by to bylo o jeden stupeň dolů. Tohle je zatraceně příjemný film a dost možná nejlepší tři hvězdy, které jsem kdy filmu udělil. Škoda některých slabých míst… ()

MM_Ramone

Zabehnutý chicagský právnik John Clark rieši krízu stredného veku netradičným spôsobom. Nenajde si mladšiu milenku, neprepadne hazardu, alkoholu alebo nedaj bože drogám. Prihlási sa do súkromnej školy spoločenského tanca. Je to remake rovnomenného japonského snímku, ktorý v roku 1996 natočil režisér Masayuki Suo. V americkej verzii si zahrali známi hollywoodskí herci. Mňa najviac potešila nádherná Jennifer Lopez. Nerád tancujem. Nemám ku tomu vzťah. Nedokážem týmto spôsobom vyjadriť svoje emócie. Preto ani filmy o tanci mi nič nehovoria. Toto je jeden z tých lepších, čo som videl. Neteenagerský tanečný film. ** ()

troufalka

Vykradený scénář japonského filmu Zatančíme si? http://www.csfd.cz/film/71749-smim-prosit/ Líbivější americká verze, která přesně kopíruje japonský příběh včetně děje, konkrétních scén i typu jednotlivých postav. Pokud milujete Richarda Gera i Jennifer Lopez a navíc ujíždíte na romantických filmech, budete nejspíš cvrkat blahem do textilu. Jedno ale filmu chybí - to docela zásadní. Japonci jsou totiž jiní než evropané nebo američani, rezervovanost a jistá topornost k jejich kultuře patří. Jednají víc dovnitř, méně dávají najevo emoce. Skutečnost, že je pár lidí odhodlá vyzkoušet něco nového a naprosto se odvázat u latinsko-americkcý tanců, které jsou pro jejich kulturu naprosto cizí je něco neskutečného!! Pokud toto téma někdo převlékne do amerického kabátku, zbaví film zcela jeho postaty. ()

Jamal

Možná i nejlepší výkon Jennifer Lopez, protože tam ani tak moc nemusí hrát, ale spíše tancovat, ale popravdě jsem si to bál pustit (( :: ()

burina

Celkom prijemne prekvapenie,dokonca mi nevadil ani Richard Gere.Avsak Jenifer je tu podla mna uplne zbytocna.Nic nehra a ani jej postava filmu velmi nepridava. ()

Pepinec

"Smím prosit?" je jedna z nejkrásnějších otázek, které můžete ženě položit, a zároveň jeden z nejobyčejnějších filmů, které kdy kdo natočil. Ričrd má ze všech pejsků na světě ty nejkrásnější oči, Sjůzn by měl někdo konečně říct, že ofiny už dávno neletí a madam Jennifer by udělala nejlíp, kdyby mně na týden půjčila svojí prdelku. To je vše, odcházím tančit na jiný parket. ()

Big Bear

Eghh to bylo tak přeslazené až mne z toho tahalo v zubech... Sice role pro Richarda Gere jak stvořená, film však doporučuji spíše ženskému publiku. Co jsem ale koukal, tak Tucci je teda pěkně namakanej ! No nic. Za mně jsou to dva taneční pořádky. * * ()

Indiana

Překvapivě docela příjemná podívaná. Richardu Gereovi tyhle role prostě sednou, ale co ta Jennifer Lopez, ta je proboha tak nevěrohodná, že to snad ani víc nejde. Jinak ale docela dobrý. ()

salahadin

Nesnáším Lopezku a film i bez ní by mě nezaujal. Vcelku průměrný snímek, který hodnotím silně podprůměrně proto, že mě nedokázal udržet v křesle absolutně ničím. ()

Satan

Skvělý Richard Gere. Také některé scénky, když se začátečníci učili tančit stojí za to. Postupně se komedie vytracuje a prosazuje se romantika, což začíná být nuda a to znamená problém a je z toho zase ta standartní slaďárna. ()

k212

Smím prosit je neškodný oddechový film, který je koneckonců i komedií, a kupodivu ne rádoby komedií zaobalenou ve sladké limonádě milostných frází (což si zřejmě řada diváků dokázala lehce představit, pokud přihlížím k onomu jakoby páru Gere-Lopezová). A právě ona nezávadnost -hnusné slovo, ale jiné těžko nalézt- v intencích milostných nás přenáší k oné komice, kterou hlavně zastupuje řada vedlejších postav, počínaje ztřeštěným latinářem-právníkem v paruce a konče manželkou, která si najímá detektivy, aby odhalili pravou podstatu manželových pozdních návratů. No a pak je tu ona vážnější část reprezentována hrdinovým vnitřním komentářem a zarytě smutnými pohledy zhrzené tanečnice, nic proti, ale to předchozí bylo přece jen o stupínek lepší. Smím prosit je nenápadný optimistický film, a ač jsem neviděla japonskou předlohu (která má asi trochu jiné aspirace dané odlišnou kulturní mentalitou), oblíbila jsem si ho. ()

kingik

Tančím, tančíš, tančíme. Jen ta pomyslná lehkost v tanečních krocích tomu chybí. Richard Gere by si ani nepomyslel. že ho v jeho nejlepších šedivých letech, ještě čeká nešedivá Jennifer Lopez. Udělal moc dobře, když jednou jel takhle dráhou z "rachoty" a za oknem spatřil jakési lepé děvče. Ejhle, ona to byla učitelka tance i sexuálních prožitků. Pochopitelně, skrytých sexuálních prožitků, protože tohle je veskrze slušný film a žádné nemravnosti se v něm nekonají. Akorát ten tanec může být v jistém ohledu vnímán jako forma jebačky. Však víte, co se říká. Holka, která dobře tančí, kvalitně i šuká. To v tomhle filmu se divákům nepodaří zjistit. Jennifer ke své klientele, mimochodem poskládané z takových typů, aby se jen snížila hodnověrnost této story, přibere sympatického Ríšu a obrátí jeho životní filosofii, i problémové manželství, zcela opačným směrem. Z unaveného, mechem obrostlého muže je rázem štramák, který dostane choutky i na odkvetlé paničky typu Susan Sarandon a najednou je svět pro něj krásnější a roztančený. A tančit se bude i na soutěži, která všechno završí. Všechno ve filmu působí moc idealisticky. Z hereckého hlediska mně dobře hrající přišel hlavně Gere. Ano, připouštím, Jennifer je typově výrazná mrška, ale na starého lišáka prověřeného charakterními rolemi, si až tak nepřišla. Všechna čest, že Gere si s tak neobjevně napsanou rolí dokázal poradit tak noblesně a nezapadl v ní. Ostatní herci dostali na starost sehrát křoví, to byli ti, co se také účastnili hodin tance, anebo byli afektovaní, jako například Susan Sarandon v roli manželky. Film pohladí, vyvolá určité příjemné pocity a to především divačkám, kterým je určen o něco víc, než testosteronovému publiku. Film plyne pomalejším, lyrickým tempem, náboj má především v tanečním sále a je pěkně nasnímaný a odpovídajícím způsobem i natočený. Po scenáristické stránce je celkem předvídatelný, mnohdy až obyčejně napsaný překračující mantinely pravděpodobnosti příběhu a chybí mu taková ta skutečná lehkost propracovaného scénáře, kterým, při vší snaze, tolik nevládne. Nakonec se i diváka, místy až nesměle ptá, smím prosit. Berte to prosím, jako pozvánku od něj podívat se na tuhle romantiku s podzimní náladou. Mé hodnocení: 60% ()

Sašenka165

Béčkový romanťák. Lopezová hraje tak strašně, že z toho až zrak přechází. Gere také hrál už v lepších filmech. Prostě šedivý průměr... ()

meave

Film plný príjemnej hudby spojenej s harmonickým pohybom. Dej je bez konfliktov, bez napätia, plný lásky, pohody. Nie je to žiadna intektuálne lahôdka, ani výpoveď - je to jednoduché a priamočiare. Ale kto z nás ešte nemal deň, keď nechcel nič, iba sa dívať s prázdou hlavou na niečo pekné... A keď navyše máte radi hudbu a tanec, isto vám príde ľúto, že vo vašom meste taká škola tanca nie je. ()

nash.

Víceméně věrný remake japonského originálu, který funguje navzdory přesazení do jiné kultury. Pohodová romantika, ve které kupodivu nejde o velkou lásku, ani nevěru, ani osudový vztah a přece je to stejně emotivní. Gere hraje probuzení unaveného řadového právníka příjemně nevtíravě, taneční scény jsou chytlavé a příběh příjemně nevyhrocený. Zkrátka přijemná odpočinková podívaná, ke keteré se člověk za čas rád vrátí... ()

Slarque

Tenhle remake není vyloženě špatný, ale japonský originál řadím mezi nejlepší taneční filmy vůbec. Richard Gere, Stanley Tucci a Jennifer Lopez předvedou, co znamená StarDance a pokud proti posledně jmenované nic nemáte, můžete si to bez rizika užít. Originál je ale lehce návykový. ()