Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

klerik

Páčilo sa mi vyhýbanie sa romantickému klišé. Na druhú stranu tak film ostáva len v rovine tanečného filmu. Jedného z tých lepších a serióznejších... ()

Chrustyn

Ze začátku překvapivě zábavný snímek, který kombinuje jistou naivní komedii s čistokrevným dramatem. Gere má stále charisma, téma je na dané téma neobvyklé a i když se film v druhé části přehoupne do jiné roviny než na začátku, stále dokáže překvapivě dobře pobavit. ()

Arsenal83

Film, ktorý má priniesť hlavne estetický zážitok. Jednak z hercov, dámam Gere a pánom Lopez určite pohladia oko, a jednak z tanca, čoho ja fanúšikom nie som. A potom tu samozrejme ešte nesmie chýbať klasický happyend, bez ktorého sa film podobného typu neobíde. Je zaujímavé, že JLo hrá vo filmoch obdobného typu takmer vždy to isté, teda krehkú, jemnú latino krásku, pritom na pódiách chce byť dominantnou divou. Napriek tomu, že film vyzerá ako predĺženou verziou Lopezovej videoklipu, z ktorých väčšina má tak 10 minút a polovica času sa v nich tancuje, aby sme videli, ako úžasne všestranná táto umelkyňa je, je trocha neslávne zistiť, že aj tento americký film je len japonskou cover verziou. Už keď takýto jednoduchý film musíte prebrať, to už je celonárodná kríza nápaditosti. ()

triatlet

Klasická americká romantika. Působí příjemně, oddechově, ale měl jsem pocit, že něco podobného, s podobnými, ba přímo stejnými herci jsem už viděl. Po roce jsem si ani nevybavil, o čem ten film je. A to název hodně napovídá:-) Takže jednou taneční lekce stačily, ale podruhé jsem už zadaný. Zlatá šedesátá. ()

heyda

Hvězdný trojúhleník Gere, Lopez, Sarandon tomuto filmu pomohli alespoň tak, že se z ničeho stal obyčejný průměr. Nic víc, nic míň. ()

Natascha

Smím prosit? nespasí od průměrnosti ani sympatičtí filmoví manželé Richard Gere a Susan Sarandon, ani hezké taneční scény. Naopak ho spíš utápí Jennifer Lopez, která je sice pěkná a pohyblivá při tanci, ale v hraní naprosto prkenná. Už dlouho jsem ve filmu neviděla tak unylou a otravnou postavu. ()

Nancy

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců). ()

ARI50

Herci co jsou pro mě normální i když sice dokážou překvapit a jsem za ně rád tady bohužel ani Jennifer nepomohla a ona je kost co to umí ve filmu rozpálit ale tenhle příběh nebavil. ()

MáŠa

Ale jo, ušlo to. Je to sice romantická komedie USA, hraje v tom R. Gere a J. Lopez, což by jaksi mohlo dosti lidí odradit, ale já se uražen necítím. Dávali to o Vánocích, a celkem se to na ten čas hodilo. Prostě něco ve stylu Pretty Woman. Moc srandy u toho není, ale líbí se to. 2004 ()

ScarPoul

Videné a prežité asi stokrát. Celkový zmysel toho priemeru my asi unikol ale zase ja som jeden z tých čo komédie ako pretty woman a hriešny tanec odsudzujú za sladkosť najväčšieho zrna. Ako odporca vyslovene sladkých filmov ktoré nie sú ani vtipné len romantické mi je celkovo zle pretože aj romantika sa dá natočiť slušne. Toto je guláš tanečného filmu - ktorého choreografia je smiešna, komédie - ale ako si som sa nezasmial až teda na stanleyho tucciho ale uznajte že to samo osebe nestačí a tiež dráma - kríza stredného veku u pána gera ktorá je ale skôr smiešna teda aspoň to ako so ju snažil odbúrať. Filme je natočený slušne a rozhodne si nájde svoje publikum ja len že gere je priveľmi talentovaný na to aby celú svoju kariéru mal preplnenú sračkamy podobného typu lebo ako mi bolo povedané je ženatý tak okrem peňazí naozaj neviem prečo to robí. On a Tucci tomuto filmu vyslúžili dve *. P.S Lopez je tá najpríšernejšia herečka vôbec. Ja naozaj neviem ako vôbec dokázala tak nehorázne zle zahrať obyčajnú emóciu smútku. Ale zadok má pekný. ()

Tommassi3

"Scotty, co způsobí, že muž po dvaceti letech udělá něco neobvyklého ??" - "Valná část lidí žije ve svém tichém zoufalství.. Možná už nemůže být tiché.." ;) ()

Agatha

Vcelku takové nemastné neslané. Nebýt Susan Sarandon a výtečného Stanley Tucciho tak by to snad ani nestálo za pozornost. Už od začátku je jasné jakým směrem se to bude vyvíjet, ale nejdůležitější je si ten vývoj užít. Nad ničím nebazírovat a nepřemyšlet. Jen se nechat unášet hudbou, tancem a krásnýma očima Susan Sarandon. Jennifer Lopez podává jeden ze svých lepších výkonů a kupodivu nejpůvabnější je když nemluví. Richard Gere bude štramák snad i v devadesáti. Když se vám podaří být naladěn na tu správnou vlnu, tak vás čeká příjemná komedie a zasloužený odpočinek... ()

Chermy

Dámy odpustí, ale nenávidím Gera! Navíc mi mnohdy přišlo, že se ti dospělí chovají jakoby právě vystudovali školku. Ale abych byl objektivní, mamince se to moc líbilo!...tedy maminky se slabostí pro slizkého Richarda, nechť si přidají 3*:) ()

zablaga

Páčil sa mi koniec, tá myšlienka. Inak to bolo o ničom, dosť ťahavé a veľmi bažiace po romantike, ktorá pre mňa, napriek tomu značne chýbala. ()

Marek1991

Veľmi milé! Tanec zbožňujem, ten spoločenský mi však nikdy nešiel, pri prvom tanci s dievčaťom som jej sem tam stúpal po nohách, takže pochopenie pre hlavných hrdinov, keď im to občas nešlo mám. Jennifer Lopéz mi v tomto filme až tak sexy neprišla, čo je pre mňa prekvapenie lebo učiteľka tanca to priam scenárovo vyžaduje. Taktiež tá jej rola bola smutne zvláštna a dokonca sa mi nepáčila. Richard Gere pôsobil sebaisto a vtipne. Ostatné postavy ma však šokovali, dosť nepríjemne ak musím priznať a aj dej, tým že si manželka hlavného predstaviteľa najala naňho detektíva. To už bolo na mňa priveľa. Pochmúrnosť zimných nocí som prežil, lebo aj ja som chodil na kurzy tanca v zime po zotmení a celé to tomu dáva určitý nádych jedinečnosti situácie. Som zhovievavý, keďže som podobné veci zažil a tanec milujem. Takže smiem prosiť? :) ()

corpsy

Ak by mi niekto povedal, Smiem Prosiť, nadchol by som sa. Nadchol ma aj tento mainstreamový snímok, ktorý má tancujúce srdce a dôvtip. Je to romantika ako z lacnejších románov, ale o to viac funguje. A funguje vďaka skvelým hercom, ľudom ktorí dali aj napriek položke v pracovnom pomere ´´herec´´ do filmu srdcia, ktoré viditeľne hrejú. Hrejú nás, filmových fanúšikov. ()

Marsik

PRIMA HD - Ty jo, dobrý! Fakt jsem byl překvapen, že to byl pohodový snímek, kde ani prkenně hrající Jennifer nevadila. 75% (with J.) ()

Krissty

Naprosto průměrný romantický film. Ničím originální a stejný jako většina ostatních nových romanťáků... Líbila se mi Susan Sarandon a Jennifer Lopez mi byla docela nesympatická. Pobavili mě dva tanečníci, navštěvující taneční školu spolu s Gerem, ale ta ženská s kostýmy byla příšerná! Hezká byla myšlenka na konci, ale jinak jsem se většinu filmu nudila. Jen ta taneční soutěž pro mě byla slast, protože zbožňuju společenské tance.. A málem bych zapomněla - Stanley Tucci byl perfektní!!! ()