Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (233)

castor 

všechny recenze uživatele

Další z řady komplikovaných životů (jako dělaný spíše pro Formana), který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konzervativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí!! ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, který mě zaujal hlavně svou teorií stupnice nula (silně heterosexuální heterosexuál) až šest (silně homosexuální homosexuál), podle které je ale málo lidí skutečně vyhraněných a většina se pohybuje - podobně jako je tomu i u jiných věcí - kdesi uprostřed. Za sexuální osvětu pana Kinseyho v Americe děkuji, jeho publikace bych si ráda přečetla, ale jinak mě tato 118-minutová sonda do jeho života nechává naprosto chladnou a to i přes výborného Liama Neesona v ústřední roli. Prostě na můj vkus bylo ve filmu od druhé poloviny trochu přepenisováno a převagínováno, zatímco emoce se kamsi vytratily. Škoda, škoda. Kinsey by se dal totiž určitě natočit s větší procítěností a méně dokumentárním stylem (viďte, pane Formane). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle film doporučuji vidět všem, kteří sex neberou za sprosté slovo a hlavně těm, kteří si stále myslí, že se děti rodí ,,z pupíku'' nebo že je ,,nosí čáp''. Vždy jsem měl v úctě lidi, kteří viděli daleko dopředu. Kteří se nebáli, nestyděli a kteří díky této odvaze posouvali v dějinách měřítko lidského vědění. Ať už to byli astrologové, mořeplavci, vědci či v tomto případě entomolog-sexuolog :-). Ačkoliv sex jako takový i různé praktiky byly za doby Kinseye v USA běžně rozšířené, díky prudérnosti církve a všeobecného chápání morálky se o tom co se děje doma pod peřinami nemluvilo. Díky tomu věda sama o lidské sexualitě ještě těsně před válkou toho moc nevěděla a neuměla tak pomoci lidem a párům, kteří potřebovali pomoc sexuologů. Kinsey tedy tnul do živého a tento film je mu oprávněnou poctou. --- Ačkoliv se jedná o téma nadmíru ožehavé i v dnešních měřítkách, Condon se toho ujal se ctí a s otevřeností samotného Kinseye. Tím film celou dobu působí velmi normálně, upřímně a svěže. Měl jsem jen jednu krizi při líbací scénce, ale asi můj problém, protože na stupnici bych Kinseymu určitě nevyšel jako č.3 :-). Alfreda Kinseye si střihnul Neeson a působil stejně přirozeně jako dnes, když Albáncům co mu unesli dceru láme krky... Díky rozhovorům s muži a ženami a dotazníku, který si vedl se člověk u filmu i zasměje. Ve skutečnosti s vědomím zaostalosti všeobecných informací o sexualitě to ve skutečnosti moc k smíchu není. Některé části jsou zde dokonce citovány v komentářích. Film je zajímavý, jistě stálo za to jej natočit a připomenout tohoto odvážného vědce, který nesl světlo do tmářského světa nevědomí udržovaného v USA církvemi. Že bych ale měl z filmu nějaký silný prožitek, to se říci nedá. Zkrátka solidní průměr co stojí za vidění. Za mne jsou to tedy 3 žlabatky. * * * ()

Scrytcher 

všechny recenze uživatele

Sex je základní složkou většiny sociálních problémů. Liam Neeson v roli hrdiny samotné vědy, který dal celou svou duši do výzkumu, jež měl poskytnout odpovědi na sexuální otázky ignorantské společnosti první poloviny 20.století. Přestože jsem se na samý závěr nemohl zbavit dojmu, že Kinsey je pouhá morální agitka za sexuální svobodu, se jedná o takřka dokonalou sexuální studii, která využívá historické události, aby interpretovala to, co se Kinseymu nepodařilo statisticky vyjádřit. 80% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Kdy jste měl svůj první sexuální styk ??" - "Ve čtrnácti !! S jednou krávou.." ;) Jedinečný Condonův životopisný snímek, jehož údernost umně staví jak na vycizelovaných dialozích, tak i na vizuální stránce věrohodně vykreslující dobu největší "slávy" americké prudérnosti a pokrytectví, skládající poklonu novodobému kacíři a ve své podstatě doslova obsesivnímu sběrateli, entomologovi a sexuologovi Alfredu Kinseymu !! Výtečná dobově věrohodná hudba, výjimečné herecké výkony Laury Linney, Liama Neesona a za mě především Johna Lithgowa v celé své nahotě, v neposlední řadě i střih ( A to nejen ten Neesonův ;) ) dělají z Kinseyho velmi lidskou biografii, která stejně jako její hrdina bruslí na velmi tenkém ledě v závislosti na tom, kolik si je přemýšlivý divák schopen sám o sobě přiznat a kde stojí jeho vlastní hranice morálky, čímž však spolu se stářím příběhu snímek sám sebe připravuje o možnost být šokujícím !! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Snímek je inspirovaný knihou Jonathana Gathorna-Hardyho „Sex the Measure of All Things: A Life of Alfred C. Kinsey“. Zoolog a sexuolog Alfred C. Kinsey (1894-1956) rozvířil hladinu veřejného mínění zejména svými výzkumy, jejichž závěry publikoval v knihách s výmluvnými názvy „Sexual Behavior in the Human Male“ (1948) a „Sexual Behavoir in the Human Female“ (1953). Až do své smrti se věnoval výzkumu sexuálního života vězňů a Evropanů. (imro)
  • Bill Condon při přípravě na film osobně hovořil s Kinseyho kolegy. (Kulmon)
  • Navzdory tomu, že John Lithgow ztvárnil ve snímku Kinseyho otce, ve skutečnosti je jen o sedm let starší než Liam Neeson. (imro)

Související novinky

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)

Reklama

Reklama