foto

Julianne Nicholson

  • nar. 1.7.1971 (45 let)
    Medford, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Julianne Nicholson se narodila a vyrůstala v Medfordu ve státě Massachusetts jako nejstarší ze čtyř sourozenců. Po ukončení střední školy pracovala šest měsíců v New Yorku jako modelka. Potom tuto kariéru na rok přerušila, aby se k ní opět vrátila při pobytu v Paříži. Po návratu do New Yorku začala studovat herectví a přivydělávala si jako číšnice.

Její kariéra herečky začala v roce 1994, kdy získala roli v seriálu POHOTOVOST. O tři roky později následovala role v úspěšném komediálním seriálu ALLY MCBEAL. Také díky těmto rolím získala v roce 2000 jednu z hlavních rolí ve sci-fi seriálu TI DRUZÍ. Zahrála si také v seriálu Zákon a pořádek: Zločinné úmysly, kde ztvárnila kriminalistku Megan Wheelerovou. Kromě seriálů, hrála také v několika filmech, které ale nebyly komerčně a divácky příliš úspěšné.

Velmi úspěšným rokem po stránce profesní byl pro Julianne rok 2004, kdy získala roli v dramatu KINSEY, zabývajícím se studií lidského sexuálního chování. Ve stejném roce získala na U.S. Comedy Arts Festival cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli za účinkování v americké komedii SEEING OTHER PEOPLE. V současné době natáčí v USA film BRIEF INTERVIEWS WITH HIDEOUS MAN, ve kterém hraje hlavní roli.

Julianne se daří i v osobním životě. V září 2004 se v Itálii provdala za britského herce Jonathana Cakea, s nímž žije dosud. O tři roky později se jim narodil zatím jediný syn Ignatius. Ve svém volném čase Julianne ráda čte, leze po horách a chodí na vycházky do přírody.

ČSFD.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace