Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Tayen

Film, který by podle mého bez Deppa nedosáhl ani polovičního úspěchu. Chápu, že se jedná o autobiografii autora Petra Pana a ojeho hledání můzy, ale film až příliš tlačil na diváka, aby ho dojal. Je až přehnaně sentimentální a lehce předvítatelný. Nicméně, jak už jsem řekla, Depp je jako vždycky vynikající, ale Winsletová mě v roli obětavé umírající matky moc nepřesvědčila. Hvězdičky dávám za vizualizaci, hudbu, stříh a Deppa. ()

katasta

Finding Neverland je snad nejkouzelnější film, který jsem kdy viděla, film, ve kterém se každý alespoň na chvíli vrátí do dětských let a snad i na chvíli zapřemýšlí nad tím, co se to s lidmi děje, když vyrostou, dospějou, a najednou nechápou dětskou fantazii a hry, které jim samým dřív byly vlastní...Úžasné záběry na to, jak Barrie dokáže celé dny trávit s dětmi, hrát si s nimi a pokaždé tak odcházet do jiného světa fantazie, a pak se vrátí ke své ženě, která už dávno není dítětem a nedokáží si navzájem porozumět. Ale ačkoli se nám film snaží namluvit, že když věříme, může se stát všechno, tak nic netrvá věčně a ke konci filmu se drsně vracíme do reality. Vše je uděláno tak plynule a nenásilně, že celým filmem proplujete jako na loďce, a když doplujete, zbydou vám jen oči pro pláč :o) ()

mysiak

Zo začiatku nezaujímavý kvázi nezávislý film s Johnny Depom, neskôr zaujímavá story, kde vybočuje ako vždy Johnny Depp ako autor Petera Pana a ďaleko nikto až potom Kate Winslet...vyšiel mi z toho zaujímavý nevyvážený film.. ()

Praxis

Deppe, už se prosimtě vykašli na debilní role přiblblých indiánů s vránou na hlavě, nebo pošahaných pirátů, co během pěti sekund na svých tvářích vystřídají padesát různých šklebů. Tobě totiž naprosto sedí přesně TAKOVÉ role! Role snílků, kteří nikdy nechtějí vyrůst, a žít si ve svém imaginovaném světě. Tak prvoplánově krásné, a ve výsledku prostě krásný film, který vás na konci řádně dojme, rozpláče, a to nemusíte být přímo plačka. Uniformní Johnny, s neskutečně krásnou Kate Winslett a malým "Peterem" Freddiem Highmorem, jehož herectví kolikrát často předčí i velikána Deppa. Fosterův nádherný film, ale přesto nemůžu dát plných pět hvězd, protože to brnkání na dojemnou notu bylo až příliš plánované. Jo a ta hudba, totální pecka! 85% ()

Ridick

aj ked som nikdy nemal rad filmy tykajuce sa petra pana, riskol som to pozriet. a veru, oplatilo sa.aj som si trochu poplakal, pobudol som niekolko min. v krajine-nekrajine a johny depp ma opat nesklamal...oscar za soundtrack je uplne zasluzeny ()

Džejkop

Jako malého mě v kině zaujal Spilelbergův film Hook, natolik, že jsem při závěrečných titulkách brečel. Ale přímo o Peterovi Panovi a jeho příbězích vím velmi málo, proto jsem byl zvědavý, co mi Hledání Země - Nezemě nabídne. Film se rozjíždí pozvolna, ale o to více nabírá na obrátkách. Čím víc se blíží konec, tím víc se vrývá do mysli a působí zvláštní pocit kdesi v srdeční oblasti. Velmi dojemný příběh, který dokáže vykouzlit úsměv a možná i pláč. Tyto pocity vyvolá u dětí i u dospělých, a to se moc často nestává. Peter Pan poněkud jinak, navíc v příjemném a kvalitním hereckém obsazení. ()

GodComplex

Finidng Neverland je staro-Anglicka variace na Neverending Story kompletne odprostena od fantasy elementu a naopak kladouci velmi silny duraz na lidskost. Filmy hypeujici imaginaci, sny a podobne patri k mym nejoblibenejsim, ale tady nevyslo vse tak jak by melo. Na jednu stranu je to nadherne, na druhou stranu pomale a kapku nudne. Na jedne strane uzasny Johny Depp, na druhe strane jeho priserne vynuceny oldschool english akcent. Moc pekny, hravy a dojemny film, ktery ma ale az prekvapive mnozstvi mensich nedostatku a pro me tedy lehke zklamani a jen tak tak za 4*. "You find a glimmer of happiness in this world, there's always someone who wants to destroy it." 7/10 ()

Vojcl

Já vím, že jsem asi pokrytecký ignorant, ale mě tyhle romantické slaďáky nějak neberou.. Film je řemeslně dobře natočený, Johnny Depp hraje na Oscara, ve vedlejší roličce zazáří také Pan Herec Dustin Hoffman. Jenže neromantické povahy se budou s největší pravděpodobností stejně jako já v kině nudit.. ()

numi

Krásný film. On tenhle snímek totiž není nijak objevný, převratný, zajímavý či strhující. Je krásný. Vše je tak nádherné, že by to ani ten nejkýčovitější malíř nedokázal namalovat krásnější. Buď tomu budete chtít podlehnout nebo ne. Je to na vás. Já podlehl. [listopad 2005] ()

Jira K

V každém z nás je kus dítěte. Sir James Matthew Barrie toho dokázal dokonale využít pro své jedinečné dílo, Petra Pana. Zfilmovaný příběh Petra Pana mě nikdy obzvlášť nezaujal, ale příště na něj budu již nazírat trošku shovívavěji 8-) Je ale také pravda, že jen ty krátké záběry z představení se mi líbili stokrát více než celý film..nutno dodat, že přeci jen nebyl na filmové plátno převeden úplně nejzdařileji... Příběh o životním osudu Sira Jamese Matthewa Barrieho mě ale opravdu dostal! Krásna hudba, spousta emocí a výborné herecké výkony. "Představte si... že jste mi přišlápl rukáv." "Opravdu? To je mi líto. Ale je třeba vzít v úvahu, že ležíš pod mojí lavičkou..." ()

slord

Pekný a dojemný film, ktorý dokáže hrať na city príjemným spôsobom a netlačí pri tom na pílu. Johnny Depp v hlavnej roli je výborný a vcítil sa do kože Jamesa Barrieho moc fajn. Nechajte voľný priebeh fantázii a film si užijete naplno. Posledná scéna je silná a jedno oko nezostane suché. 8/10 ()

milicjant

Tohle je jeden z mála filmů, který si očividně pohrává se vším, co mám rád, co je mi blízké. Jenže se občas stane, že přes veškerou snahu nepronikne tam, kam má a zůstane někde na půli cesty. Člověk pak jen tu zmiňovanou filmovou krásu tuší. Tuší, ale nevidí. ()

Makky

Nádherný film, ktorý sa na nič nehraje. Len krásne plynie a musí zapôsobiť na srdce každého. Aspoň na mňa zapôsobil... This is Neverland! ()

buldock

Jednoduše krásný a hluboce dojímavý snímek , ke kterému jsem zprvu přistupoval mírně skepticky , ovšem po pár minutách sledování jsem naprosto změnil názor a poté si už jen užíval tuhle fantaskně dramatickou podívanou , která mě dokázala mohutně chytit za srdce. Vřele doporučuji! Film: 90% , OST: Jan A.P. Kaczmarek - 78% ()

ABLABLABLA

J.Depp v rámci mezi v jedné z jeho nejnormálnějších rolí bych řekla, což mu ale rozhodně neubírá na výborném ztvárnění své role dramatika. Kate Winslet je zde nádherná, jak nikdy jindy a moje oblíbená dětská hvězda Freddie Highmore se tu zase předvedl. Nádherný film u kterého jsem bulela jak malá. Dojemný film, který ale na člověka netlačí smutnými a krásnými scénami, naopak plynou tak lehce, že nejde jinak než doufat že by Země-Nezemě mohla být skutečná. ()

lestyna

Půvabný snímek, který vás dožene k slzám. Dětská fantazie je něco jedinečného, ale lidé stárnou a pomalu za ní zavírají dveře. Ovšem tento muž ne!! A proto je jeho příběh tak jedinečný. Není co k tomu říct víc, musíte to vidět aby jste pochopili. ()

kaylin

I kdybyste se na film měli podívat jen kvůli tomu krásnému divadelnímu představení v závěru, bude to stát za to. Je zde nádherně zobrazeno to, co si prostě někteří lidé nechtějí připustit. Dětský svět a svět dospělých nejsou odlišné, jen je strašně těžké mezi nimi přecházet. Když ten dar někdo má, je to krásné. Ano, ten příběh je dojemný, ale mnohem více mě dojala chvíle, kdy se tři děti vznesly ze svých postelí. Příběh Petera Pana je krásný, jen je třeba se mu otevřít. Johnny Depp je opět jednou kouzelný a nemusí se ani tak moc snažit. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly