Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

jajinka

Nádhernej příběh.. až neuvěřitelná fantazie Barrieho.. Příjemné pohlazení po duši. Příběh Petra Pana jsem neznala, ale rozhodně bych ráda viděla buď hru, nebo přečetla alespoň knížku.. Navíc tradičně výborný herecký výkon Deppa a Winsletové jen umocňují krásný zážitek z celého filmu :-) ()

Damiel

Přiznávám bez mučení, že Petr Pan mě nikdy nijak zvlášť nebral a že na Hledání Země Nezemě mě před jejím zhlédnutím ze všeho nejvíc zajímal Johnny Depp. O to větším překvapením pro mě bylo, jak po všech stránkách krásný a citlivý film se podařilo Marku Forsterovi natočit. Překvapením jistě nejen pro mě. Pokud očekáváte vykalkulovanou krásu, typický americký dojáček na závěr, ale jinak poloprázdnou skořápku, jste vedle. Všemu tomu se dokázal režisér Marc Forster obdivuhodně vyhnout a stvořil krásné drama o tom, jak nádherné to je, když si člověk dokáže uchovat dětskou duši a umí dětem porozumět. Není to ani tolik film o dětech, jako o dospělé duši s dětským jádrem. Přesně to vystihuje scéna po premiéře Petra Pana, kdy malý Peter Llewelyn Davies ukáže na Barrieho a řekne: „Ale já nejsem Petr Pan. To je on.“ Tvůrcům se okouzlujícím způsobem podařilo prodchnout oba dva světy – realitu a Barrieho představivost. Práce kameramana Roberta Schaefera a střihače Matta Chesseho (Forsterův dvorní spolupracovník) je opravdu geniální, třeba střihové prolínání světa fantazie s realitou při dětských hrách, kdy sledujeme, jak se obyčejná zahrada mění na westernové městečko nebo palubu pirátské lodi s rozbouřenými vlnami či tančící pes v medvěda – to se zkrátka lépe vymyslet nedalo. Ve filmu je mnoho detailů, které přesně charakterizují danou situaci. Například okamžik, kdy Barrie a jeho žena Mary vstupují každý do své ložnice. Dveře obou místností se jen lehce pootevřou, a zatímco v Maryině ložnici vládne nevlídné šero, v Jamesově zahlédneme krásně kvetoucí Nezemi Působivost příběhu, který plyne naprosto přirozeně a bez jakýchkoliv nudných odboček, umocňuje hudba polského skladatele Jana A. P. Kaczmarka. Není nijak bombastická, právě naopak - jemný klavír dokonale ladí s příběhem. Autor hudby za ni právem dostal Oscara. Škoda, že se ho nedočkal také Johnny Depp. Na jeho podání Jamese Barrieho budete chyby hledat marně (tedy pokud vám nebude vadit jeho skotský přízvuk) a Depp znovu dokázal, že momentálně se nachází na vrcholu herecké kariéry. Kate Winslet je po jeho boku také mimořádná a zkušené hvězdy - Julie Christie a Dustin Hoffman – září v menších rolích také znamenitě. Kdo si rád u filmů popláče, ať si připraví pořádný kapesník. Závěrečná dvacetiminutovka je opravdu dojemná, ale dojemnost je to přirozená, nikoliv uměle vynucovaná jako v případě jiných snímků, kdy máte v sobě pocit, že se po vás slzy chtějí. Tady se vám do očí derou dobrovolně. Tipuji, že ve chvíli, kdy Johnny Depp pronese slova „Tohle je Země Nezemě / That is Neverland“, budou mít hrdlo sevřené i otrlejší povahy, byť to třeba navenek nepřiznají. ()

PogoJoe

Kvalitně natočený příběh o muži s obrovskou představivostí, který si rád hraje s cizími dětmi, protože vlastní nemá, možná kvůli ambiciózní a chladné manželce, a který píše divadelní hry, na něž chodí (mimochodem výborně zahraná) snobská smetánka. Herci, hudba, kamera, režie - vše je "kvalitní", přesto to hlavní - příběh, zajímavý není. Příliš mě to nevtáhlo a moc jsem se nebavil, spíše nudil. Proto dávám 3/5. ()

Bones!

Prvních několik minut mi nepřipadalo nijak oslnivých, ale pravděpodobně šlo jen o přizpůsobení mysli tomu, čeho se jí dostává...:-)Pastva pro oči a velice silný emocionální zážitek si ve výsledku u velkého množství lidí poměrně spolehlivě vynutí slzy. Já mohu zcela upřímně říct, že jsem měl co dělat:-)A když se filmu tohle podaří, pak je to bez diskuze za plný počet ()

Aiax

Po odkoukání prvních deseti minut jsem převrátil oči v sloup a řekl si "Bože můj, další sladkobolný hollywoodský rodinný sirup, který má za úkol začerstva vtlouct do malých dětských anglosaských hlaviček, že člověk dokáže cokoliv ("to make a difference", jak zní oblíbená americká fráze), jen když v to věří a když se řídí svým srdcem a podobný bulšit." Jenže Finding Neverland se od ostatních podobných slizských brejnvošingových agitek v lečcems dost liší - výborní herci, povedený scénář s příjemně starobylou mluvou a hlavně zvláštní melancholická atmosféra. Jasně, mnohdy přes kultivované a inteligentní zpracování vycení zuby úlisná hollywoodská prvoplánovitost a cukrovatovitost a rovněž se nedá říct, že by byl tenhle snímek zrovna ideálem evropského vkusu, ale jinak má poměrně vysokou úroveň, pár opravdu silných scén a celkový dojem je spíš pozitivní. Slabší čtyřka. ()

salalala

Musím napsat, že příběh Petra Pana moc neznám, takže budu hodnotit jen podle tohoto filmu. Hledání se mi poměrně líbilo, ale rozhodně není pro každého. Místy je až příliš infantilní a fantastické, ale tak to asi má být. Depp ani Winsletová nezkalamala, Hoffman neměl co hrát a dětští herci jsou víceméně v pořádku. Filmu není moc co vytýkat, je krásně nasnímán, zrežírován, celkově působí příjemně. Přesto k pěti hvězdám něco chybí, ale co, to neumím pojmenovat. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale rozhodně není pro každého a pro děti už vůbec ne. Film příjemně ubíhá a navozuje i příjemnou náladu, ale že by mě to podnítilo jít a začít studovat Petra Pana, to ne. A při sledování filmu jsem přemýšlel, co vedlo producenty k tomu, aby na bondovku najali právě Forstera, to je pměrně záhada. ()

Lucjen

Príjemné. Celé to pôsobí jemne, zahalené fantáziou, 20. storočie je tu čarovné. Niekedy sa mi však zdalo, že tých krásnych myšlienok a "právd" tam bolo príliš. Niekedy je menej viac. Myšlienka je krásna, naozaj, no proste tam bolo veľa ozdôb "Musíš veriť, keď budeš veriť, všetko sa bude dať". Ale Dustin Hoffman ma dostal, perfektný :) ()

Brennos

Po druhém zhlédnutí musím poopravit své hodnocení. Kouzelnější, příjemnější a emocionálnější podívanou jsem vskutku dlouho neviděl. Pohladí po duší, bez slabšího místa, výborná kamera, výprava a hudba... o skvělém Deppovi nemluvě. Nemám prakticky co vytknout. ()

Skip

Ať už máte Petera Pana rádi nebo ne - já ne -, tak tenhle film se vám prostě nemůže nelíbit. Tento příběh, inspirovaný jedním úsekem života Jamese Barrieho, je natočen tak skvělým způsobem, že je opravdovým potěšením sledovat to, co předvádějí všichni herci. ()

willow666

Bylo to opravdu moc milé. Johny Depp jako vždy exceluje, tentokrát k tomu možná nemá až takovou příležitost, přesto je nutné vyzdvihnout výkon jeho i Kate Winslet. Bylo to naivní, jak už to u pohádek bývá, protože za nic jiného než za pohádku se to samozřejmě označit nedá. Ale pěkný film. ()

Želik

Všetko fungovalo tak, ako má - scenár, herci, hudba. Bolo by ozaj krásne, keby sme si mohli dovoliť ostať deťmi. Aj keď to nie je možné, chcem si zachovať aspoň kúsok detstva, spontánnosti a hravosti v srdci. ()

*Elfík*

Já věřím na víly. A také na Zemi Nezemi. A na tento film. Protože je tak překrásný! Hlavním hercům jsem vše věřila, což je, zdá se, celkem nepředstavitelné a Freddieho mám v oblibě ještě více! A ano, jestli po smrti přejdeme do Jamesovy Zemi Nezemi, mám se opravdu na co těšit! ()

kajas

Od poloviny už sice tušíte, jak film skončí, Johnny ale hraje takového sympaťáka, že mu prostě musíte ten šťastný život po boku krásné Kate ze srdce přát. Závěrečné představení mě sice (kupodivu!) nerozplakalo, ale dočkala jsem se příjemného mrazení v zádech. Mrazení z toho, že se ještě točí tak krásné a čisté filmy. ()

Aleee89

Tento film u mě byl dlouho na seznamu těch, které jsem chtěla vidět. A konečně jej dávali v televizi, takže jsem šanci nevynechala. Zpočátku jsem se těšila už hlavně díky Johnnymu Deppovi a Kate Winslet, kteří oba patří k mým oblíbencům. Pak mi taky v hlavě uvízly scény a situace z Petra Pana, kterého jsem viděla asi loni, takže jsem se zase chtěla vrátit do toho pohádkového světa plného víl, odpoutat se od reality všedních dnů. A to všechno se mi povedlo i u Hledání Země Nezemě. Oblíbení herci, kteří nezklamali, barevnost a poetika trošku dospělejších pohádek. Musím se přiznat, že film mě definitivně přesvědčil až v druhé polovině, kdy byl příběh dojímavější a lepší, ale to neubere moc z celkového hodnocení. ()

Dont

Smutný film, u kterého nějak od začátku tušíte, jak to dopadne, ale přesto hledání Neverland baví a nakonec vás snímek zaručeně dojme. Kromě ústřední dvojice bych rád zmínil ještě výbornou Kelly Macdonald, která na prknech skvěle ztvárnila Petera Pana. ()

radektejkal

Pro věštění z této křišťálové koule není třeba žádná odbornost, koule je průhledná všemi směry, trochu v tom snad brání "zlatá vata"... Také jsem přitom uronil slzu, i když příčinou mohl být akutní zánět spojivek... Volné vyprávění ale dává dost prostoru i na nedějové myšlenky. Třeba: je tohle správná katarze a není příliš laciná (ve smyslu "téměř zadarmo"). Nebo: je tohle skutečně trend, kterým by se mělo "kino" ubírat? Myslím si, že je to správná (ve smyslu přímá) katarze, i když je trochu laciná, a myslím si, že není špatné se na podobný film jednou za rok podívat. ()

Anglie

Co se všechno nestane, když si dítě zamane.. kuchyně se stane lesem a štokrdle medvědem, ale hrát si jako malí, to bohužel nesvedem. Dítě věří tomu, že z domu do ulice vede třeba chodba tajná.. Tenhle text Jiřího Suchého výborně vystihuje, o co v tomhle filmu jde. O oslavu fantazie dětí, o hravost, o umění zůstat dítětem. Film se nedrží přesně reality, skutečné události interpretuje spíše volně, ale to v tomhle případě vůbec nevadí. Nádherná výprava i kostýmy skvěle dotvářejí atmosféru Londýna na začátku 20. století. Depp si nominaci na Oskara zasloužil a i trojice ženských rolí je zahrána docela slušně. Drobné výtky by byly, například se nedozvíme, jakou nemocí trpí Sylvia a mimomanželský vztah Mary je jen letmo zmíněn, ale to skoro ani nestojí za řeč. Forstera zřejmě čeká velká kariéra a já se už teď těším na jeho další film. P. S. Je náhoda, že film s (originálním) názvem Finding Neverland jde do kin v době, kdy začíná soudní proces s Michaelem Jacksonem(obviněným z dětského zneužívání), jehož sídlo se také jmenuje Neverland? ()

Eldrick

7 nominací na Oscara? Hmm, za tuhle uondanou, průhlednou, infantilní pohádku? Co je na tom krásnýho a dojemnýho? Asi jsem to nepochopil. ()

dee-key

Dojemný film ze života.I když jsem se pár minut nudil a nebo jsem víceméně nechápal, obdivuji sira Barrieho, že se dokázal vyrovnat s rozvodem své manželky (se kterou si, pravda, moc nerozuměl), neúspěchem své hry a pomluv veřejnosti. Myslím si, že Johnny Depp to zahrál bezvadně a opět dokáza,l že je schopný zahrát takřka cokoli. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly