Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

koryanna

film,který diváka rozbrečí a připomene mu, že bez fantazie se žít prostě nedá...skvělé herecké výkony předvedli nejen Johnny Depp s Kate Winslet, ale i neméně důležití dětští představitelé ()

kedluben

asi jsme trochu pozadu tím, že peter pan tady nemá takovou pozici jako v americe. kdo ho dobře zná, vnímá film úplně jinak (asi - nebo určitě?). no já nevim. film je to krásnej.... vlastně není na něm nic objevnýho.... musím končit, abych nezaslzel klávesnici. před chvílí jsem to dokoukal.... ()

sebuLba

Famozní, okouzlující, pohádkové a nevím co ještě. Jsem naprosto odzbrojen. Forster vykouzlil jeden z nejkrásnějších filmů co jsem kdy viděl. Vynikající Depp v tomhle malém, ale přitom tak velkém filmu!! Jasných 5*. ()

Misterioso

Kouzelný - to je to slovo, které mě napadá po shlédnutí tohoto výborného filmu asi nejvíce. Film plný nádherné hudby (poprávu Oskar), výborných hereckých výkonů (nevím, koho mám chválit dřív) a hlavně lidskosti a krásné pohádkové atmosféry. Určitě se někdy znovu rád podívám. ()

Horác

Film hned zatne drápek, probudí city, má dobrý herce, pěkný vizuál, příběh, hudbu, náladu, uměřenou délku. On má zkrátka asi všechno. Plný zásah. ()

Callie

Miluju historické filmy, miluju filmy, které dojmou k slzám. Oboje splněno a navíc překrásná Kate W. a charismatický, v projevu anglicky umírněný Johny Depp. Nesnáším Petra Pana a Zvoněnka s Julií R. mi lezla krkem, ale možná si přečtu knížku. Jo a obsazení Hoffmana , který hrál i v Panovi, bylo skvělé . 90% ()

Psychous

FANTASTICKÝ Johny Depp, výborná Kate Winslet, a užasný Dustin Hoffman. Skvělý kouzelný film, díky kterému jsem se, i když jen na necelé dvě hodinky, stal opět dítětem. 87% ()

mseet

Byl jsem rozhodnutý pro silné 4*, ale ona nejkrásnější scéna v závěru mě dojala a definitivně přesvědčila o výjimečnosti tohoto filmu. I kdyby filmové zpracování životu sira Barrieho něco na pohádkovosti přidalo, přesto to musel být neobyčejný člověk, který dokázal vytvářet kouzelné světy; muž, který nikdy nepřestal být chlapcem. Herecké výkony, včetně těch dětských, tento poetický příběh jenom podtrhují. 90% ()

Naghavi

Herecký koncert pro Kate a Johnnyho...Překrásné ztvárnění Petera Pana...Proč tento film nezískal hned několik Oscarů ? ()

Bornd

Moc pěkný film. Hlavně Johny depp a Kate Winslet byli skvělý. Jenom při filmu nebyli tak cítit emoce, což mi trochu vadilo, ale jinak příjemná podívaná. ()

Kozlowski8

Příběh Jamese Barrieho a zrodu jeho slavného díla o Petru Panovi, k jehož vzniku Barrieho inspirovala rodina Daviesových - vdova a především její čtyři synové. Barrie si k chlapcům vytvořil krásný vztah, veškeré volné chvíle trávili společným hraním a z těchto společných chvil čerpal inspiraci k vytvoření legendárního pohádkového příběhu... Geniální snímek o přátelství, lásce, o víře v to, v co člověk věřit chce, o tom, že v každém z nás zůstává i v dospělosti kousek dětské duše a každý někdy sníme o své Zemi-Nezemi. Díky skvělému režisérskému vedení je děj - i přes svoji rozvrstvenost a komplikovanost ,krásně srozumitelný a kompaktní. Žádný dialog nebo úsek není zbytečný, vše je nádherně spojené a ve finále dospěje ke krásnému, dojemnému závěru. Poslední půlhodinu jsem byl takovým způsobem ponořen do děje a s lehce slzami zastřeným pohledem jsem sledoval obrazovku, až jsem sám sebe nepoznával - dlouho jsem podobný pocit při sledování filmu nezažil. Ani na vteřinu jsem neváhal s nejvyšším hodnocením. Ve filmu se sešlo opravdu vše. Již zmiňovaný nádherný příběh a výborná režie, k tomu krásná, skvěle do děje zakomponovaná hudba, výtečný - jedinečný Johnny Depp, půvabná Kate Winslet a ty děti - byla radost koukat na ty milé upřímné ksichtíky. Krásné, dojemné, upřímné, lidské, pozitivní. 95%. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly