Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Terez.S

Nádherný film, který do vás vlije takový zvláštní klid. Film o tom, že všechno na světě je možné, když tomu věříte. Film o tom, že na světě může být hezky, i když se dějí smutné věci. Netřeba nic dalšího dodávat. ()

Nick Tow

Súhlasím s HoneyBunny: aby to bol plnohodnotný zásah do čierneho, chcelo by to trochu "odsterilniť" postavy. Ich čiernobielosť danú scenárom režisér na pľaci nie vždy dokázal prekryť farbami, hoci nimi film samotný vôbec nešetrí. Ale nechýbalo veľa... ()

svik

Tak čím začít, no ano Johnny co o něm říci? V tomto filmu neměl tolik prostoru jako normálně, a proto se nemůžeme divit že postrádáme jeho typické mimické výrazy. Svou roli sehrál natolik obyčejně že mne to rozhodně nadchlo. Celý film na jeho délku mne přišel velice krátký než jsem se nadál byl konec. Vždy mne filmy s tématem divadla baví a tento byl obvzlásť povedený.Kate Winslet byla taktéž skvělá jako v titaniku. Dustin byl docela vtipný.Freddie Highmore nezklamal jako v Karlíkovi a jeho továrně. PARÁDA. ()

villon17

O muži trpícím bovarismem, který díky jedině ženě a jejím dětem dokáže svou fantazii přenést na pódium. Ač je přísná a tvrdohlavá, je zároveň milující matkou, jejíž vlastnosti se přenesly do dětí. Sám velký spisovatel je jimi okouzlen a získá inspiraci pro své velkolepé díllo. "Já nejsem Petr Pan, to on"... ()

jahol

Při sledování filmu jsem si velice rychle vzpomněl na csfd a komentáře k filmu "Stůj při mně" oslavující herectví dětských představitelů, komentáře, se kterými jsem se tak nějak zcela nedokázal ztotožnit - "Hledání země nezemě" mi ukázalo, že právem - TOHLE byla první liga dětského herectví. Nevšední filmový zážitek, u kterého jsem ale jen tak umírněně posmrkával a neměl dojem, že ze mne za každou cenu dojí emoce, tradičně výborný Johny Depp a jemu zdatně přihrávající Kate Winslett, kouzelný festival pocitů, nápadů a jejich občas překvapivých spojení (setkání skutečného psa se psem v kostýmu). Velmi silné za čtyři. ()

Marek1991

Tento film nie je klasický hollywoodsky film so šťastným koncom, aj keď vlastne možno aj je. Pri filme s poznámkou, podľa skutočnej udalosti je ťažko niečo vytýkať, lebo všetky aj trápnosti napísal život sám, môže sa vám buď páčiť sfilmovaná udalosť a jej spôsob sfilmovania alebo nie. Nakoniec to predsa nebol ľúbostný príbeh, ktorý by od toho každý čakal, skôr je to príbeh o fantázii. Je to príbeh o ľudskosti, umeleckej genialite, príbeh o zábavnom chlapovi, ktorý rozumel jazyku detí a z okolia si nerobil ťažkú hlavu, napriek mnohému ohováraniu, nespravodlivosti a útokom na jeho osobu. Tento film je zároveň psychologickým pohľadom do ľudí, do spoločnosti, do vecí ktoré sú niečím viac, než sa zdajú, je to film o osobe ktorá sa v ponímaní spoločnosti zmenila z blázna na génia. Je to film, ktorý ukazuje ako divadlo a umenie svojou hĺbkou dokážu zmeniť spoločnosť a myslím, že v obrodnej činnosti v realite to funguje. Páčili sa mi aj mnohé obrazové efekty pri rôznych prechodoch dverami, hudba bola príjemná, no ani neviem čím a nakoniec to u mňa vyrástlo do veľkých výšin, pre mňa to je neobyčajne hlboký film, je iný, je krásny. ()

Falcor

Naplněný chtíč postupného odpoutávání se od svázanosti lidského světa nudy k jemnému dráždění doteky čehosi pohádkového, slastnému ochutnávání a bažení se hlavními hrdiny, přes vzrušení nenasytné dušičky z nostalgického přesahu do dětských světů, až k rozlévající se citové rozkoši a extázi při dojemnému vyvrcholení, z něhož (většinou hodně vlhké) uvolnění odeznívá ještě dlouho, i přes pomoc uvolňujících stenů a vzlyků a osvobozujících vlnek slzavého moře nabažené slasti. - - - A nejlepší na tom je, že celý ten kouzelný vnitřní orgasmus máte bez práce. Stačí jen otevřít oči nádherným barevným obrázkům, naladit uši libé hudbě, nechat se unášet (a nakonec unést) oním světem fantazie. ... no co, dospěláci si to prostě dokáží vychutnat víc. A pak se aspoň mohou snažit nějak to okecat. ()

Cubinho

Jedním slovem - pěkné. Je to strašně hezky udělané - působí na vás film svou vizuální stránkou, svým tématem jako pohádka. Johny Depp je vynikající, mladý Freddie Highmore jakbysmet. A když pak film skončil, tak mě to celkem dojalo.. ()

khedy

Kouzelný film s trochu pomalejším rozjezdem, ale zato opravdu příjemnou druhou polovinou. To jakým tento film je dělá především skvělý námět i když si velmi těžko dokážu představit jaký by tento snímek byl nebýt tradičně skvělého Johnnyho, Kate Winslet, Kaczmarkovi hudby a Forstrovi režie. ()

Marsik

Přiznám se, že si mě film tolik nezískal a nedojal. Nebylo to špatné, to rozhodně ne, ale bylo to místama dost utahané. To je můj názor, ale chápu, že hodně divákům se to prostě velmi líbilo a dojalo k slzám. Depp a Winslet váleli, o tom žádná a Hoffman taky film pozvedl. Nicméně neřadím tento film mezi má nejoblíbenější dramata. 70% ()

PauloZ

Pěkný romantický příběh podle skutečné události. Zdejšímu hodnocení se nedivím, ale mě tenhle vcelku příjemný snímek neoslovil natolik, abych dal vyšší hodnocení. Na mě to bylo asi až moc romantické a zasněné. Ovšem herci skvělí, i ti nejmenší. ()

depony

Byl to nádherný duet Johnnyho a Kate. Dojemné, veselé, smutné, tragické ... prostě úchvatné. A já svým snům věřím :)) ()

Terminus

Výtečný portrét umělce - Sira Jamese Matthewa Barrieho - který vygraduje subtilní a tím nesmírně silnou scénou, v níž je nemocná hrdinka uvedena do "Země Nezemě". Marc Forster skutečně ví, jak kultivovaně pracovat s divákovými emocemi. ()

Květula

Film o chlapci, který nechtěl vyrůst, film o muži, který věřil svým snům a dokázal svou víru předávat ostatním. Film, který vám do očí vhání slzy a vy ani nevíte proč. Možná je to hudbou, která vám padá přímo do srdce. Možná je to radostí z objevování tak krásného světa, možná to způsobuje smutek nad tím, že už nejste dětmi... Ať je to jak chce, tento film je prostě, jedinečně a dokonale kouzelný. ()

themic

Pomalý, jednoduchý a přesto perfektní film s příjemným a dojemným příběhem o spisovately, kterému se neustále lepila smůla na paty a i přesto všechno dokázal to po čem vždycky toužil. Skvělé obsazení ve všech rolích, které se ve filmu objevili, od psa až k samotného Siru Barriemu. Johnny Depp, jako vždy uvěřitelný a procítěný a Kate Winslet taktéž. Tenhle příběh musí dojmout i člověka s ledovým srdcem:) Mě to dojalo. 100% ()

Krissty

Popravdě řečeno jsem si od toho snímku i přes hvězdné obsazení moc neslibovala.. Ale, jak se dalo od milovníka Petra Pana očekávat, film mě nadchnul.. James byl opravdu výjimečný člověk, který žil ve svém vlastním vysněném světě. Příběh o něm je neuvěřitelně zajímavý a milý. Film mi poskytl zábavu, romantiku, strach a chvílemi i trochu napětí.. Johnny Depp byl jako vždy dokonalý stejně jako úžasná Kate Winslet.. Obsazení se v tomto případě neobvykle vydařilo! Moc krásný film :) ()

Adman

Bohužel musím z mé strany diváka konstatovat, že film působil nemastně neslaně, jako by se snažil být něčím, čím není. Pořád jsem hledal něco, co bych mohl přiřadit k velikým plusům z hlediska příběhu, ale hledal jsem marně. Nakonec uděluji čtyři hvězdičky s odřenýma ušima jen za zpracování a hudbu. Jeden malebný záběr z minunulosi střídá druhý, krásně probarvené předměty zdůrazňuje stínohra na nich... no prostě radost pohledět. K hudbě také nemám žádné výtky, vždy bylo slyšet to co přesně slyšet být mělo. Další plus jsou herci, kterí zapadli znamenitě a zvlásť chválím dětskou část herectva... netuším co jim za tak ohromující výkony (na ten věk) Marc Forster nasliboval. Raději toho rozebírání nechám, protože ještě chvilku a skončil bych na třech hvězdičkách. Ale po pravdě řečeno jsem u toho málem usnul. ()

Z0oMb3E

Film pri, ktorom neostane jedno oko suché. Kate Winslet som nikdy nemal nejak v láske a nedostala ma ani tu ale popri Deppovi jej výkon nebol najhorší. Depp? Čo dotať to je Depp. Film rozpráva to, že v každom z nás je stále ukryté dieťa. Netreba veľa a môžeme sa preniesť z tohto uponáhľaného sveta hocikam. Kľudne aj na pirátsku loď, či do krajiny víl. Záverečné scény donútia vyroniť slzu hádam aj skalu. Plný zásah 5*. ()

frashmaker

Na tak citlivý příběh to nebylo vůbec uslintané, což vítám s povděkem. Skvělé herecké výkony a příjemné prostředí dělají z tohoto filmu spíše to lepší, co nám světový film nabízí. V pravdě to ale i přes to, že jsem si film užil, není film z tech, které bych mohl sledovat dnes a denně. Ale určitě potěšil. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly