Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

Sunny.69 odpad!

Jediný dobrý scény jsou ty, kdy nikdo nemluví. Hloupější dialogy jsem dlouho neslyšela. Stejně tak celá první polovina filmu je naprosto nelogická a smysl nedávající. Jestli se někdo někdy opravdu choval takhle, mělo se mu stát něco mnohem horšího. Opravdu utrpení pro lidi, kteří mají IQ vyšší než 60. ()

lardko

Celkem dost dobrej horor. Vubec nebyl nudnej byl fakt dost dobře brutální. Na tohle se dalo dost dobře koukat. ()

Mania

Na tenhle film jsem se koukala jenom proto, že o něm všichni tak moc mluvili a vychvalovali ho. Bohužel, ještě teď lituji času, který jsem mohla zabít jinak, než sledováním předvídatelného filmu, který mi nic nedal a už vůbec mě nedokázal vystrašit, natož vyděsit. Pravda oči jsem zavřela, to když jsem byla donucená se na to koukat podruhé a usnula jsem... ()

Berry

Opravdu hnusně děsivý a děsivě hnusný horor, u kterého není radno jíst, protože pokud nemáte žaludek ze železa, tak se pozvracíte... Po shlédnutí tohoto filmu vím jistě dvě věci - nebudu brát stopaře a už nikdy nechci slyšet zvuk motorové pily! ()

TaanStari

V době kdy jsem to viděl to pro mně bylo až moc velké (děsivé a brutální) sousto. Nevím jestli ten film je skutečně na 2*, ale když mi bylo 11 let, tak to na mě bylo prostě moc. ()

Betmän

Jsou to spíš slabší ****, ale líbilo se mi to hodně. Nezdálo se mi to tak tupý, jako všechny vřískoty. Ale ten malej kluk vošklivej mě tam štval, hnusil se mi v Kruhu, hnusil se mi i tady. ()

Petrus1

Jak už sem někde psala, nejsem fanouškem remaků. Hlavně těch, který se točí na film, kterej báječně funguje sám o sobě. Prostě to nechápu. Zas jde jen o to, se na někom přiživit. Vezme se něco, co má atmosféru, děj a nápad a nechá se akorát jméno a základní kostra (aby to lidi přitáhlo) a zbytek se prostě zprzní tak, aby to nějak bylo. Tady musím ovšem konstatovat, že tento remake ještě není tím zdaleka nejhorším. Ovšem s přibývajícím zhlédnutím (a po vidění originálu) to má klesající tendenci. Jelikož jde o zpracování nové, tak dítka jsou víc nadržená a víc zhulená. Pak zastaví nějaké vyšinuté holčině, kterou vezmou do auta a ta si kdo ví odkud ;-) vytáhne zbraň a nechá si hlavou prohnat kulku. A jelikož J. Biel je přece jenom uvědomělá (to ji asi zprasil její pánbíčkařskej fotr v 7th Heaven), musí prostě sehnat nějakýho poldu. A to neměla dělat. Protože místní Sheriff má svérázné vyšetřovací metody a ještě svéráznější rodinku. Možná, že tu byly o něco drsnější scény, ale atmosféra je pryč a nějak se to tady zbytečně natahuje. To je útěk – schovávačka – vyděšení a vřískání – útěk někam jinam – schovávačka… a tak furt dokola. Leatherface tu sice dostal o něco víc prostoru, ale nějak to prostě celý není ono. Mě se vlastně asi líbil jenom R. Lee Ermey. ()

Rehooo

Jo na tohle asi nikdy nezapomenu. Jeden z prvních hororů, který mě vážně dostal. Ještě teď mě mrazí, když si vzpomenu na svůj stav během filmu :-) ()

111tom111

Tak tento horror sem viděl když mi bylo zruba 12let.Pamatuju si že po schlédnutí sem měl neklidný spaní pár měsíců a byl sem k smrti vystrašený i když sem usínal s rozsvíceným světlem.Když se na to podívám z dnešního pohledu tak to už tak děsivě nevypadá...ale tím že sem film viděl v tak nízkém věku,tak ve mě probudil všechen strach.Pro mě rozhodně jeden z nejhrůznějších a nejstrašidelnějších horrorů vůbec.Řeknu vám...tak strašidelnou masku sem ještě nikdy neviděl a uznejte ...chlap který měří dva metry nemá tvář a řeže lidi motorovou pilou to je opravdu děsivé... ()

KosiR_ksr

Béčkový konzumní horor průměrné až nižší kvality, který ještě patří k těm, co se dají vidět až do konce, ale ničím zvlášť nezaujme. ()

noelcoward73

Další film, který nemá s hororem nic společného. V některém dřívějším komentáři jsem možná uvedl něco v tomto smyslu: Horory jsou pro mě filmy, ve kterých je něco nadpřirozeného (film o člověku, který je masový vrah, pro mě horor rozhodně není, i když cílem hororu je vyvolat strach, případně napětí). Hranice mezi hororem a thrillerem je celkem tenká a podle mého osobního názoru spíš záleží na osobě režiséra, jak film pojme a za co ho bude vydávat. Texaský masakr není špatný film, ale opět je jen o masovém vrahovi. V tomto ohledu tedy nemohu být spokojen. ()

RedHot

Šukéznost prvního dílu už se nezdařilo úplně zopakovat, film už těží z úplně jiných prvků. Taky atmosféra je úplně jiná - sice pořád děsivá, ale teror prvního dílu už napodobit, zdá se, nejde. Všechny odkazy z jedničky jsou rozvinutý dost předvídatelně a vlastně logicky, koukáte prostě na řemeslně bezchybně odvedenou práci, jenže někoho prostě víc chytne za srdíčko původní model s patenou. ()

Bozvav

Totální bezduchá obludnost, kde je problémem úplně všechno. Jednu hvězdu v rámci objektivity (nejsem fanoušek blbých hororů) ()

sirien

Ve skutečnosti spíš vcelku dost nuda. Fanoušky žánru béčkových slasherovek to možná nějak osloví, ale běžného diváka spíš ne (a to ani diváka co jinak horory obecně může). ()

Aurus

Původní Texaský masakr motorovou pilou je nudný ale remake je zatraceně super. Příběh je fantastický, geniální a zábavný. Postavy si zamilujete (narozdíl od původního filmu) Hudba je velmi dobrá a Leatherface ten je kurva fantastický! Své oběti zabijí velmi brutálním způsobem což semi hodně líbí. Nevím proč má tenhle film je 57% zaslouží si 75-80%! Filmu dávám 90%. ()

gusman

Opravdu dlouhý, brutální videoklip, bez nějakého hlubšího smyslu, děje, či alespoň zápletky. Originální (????) je opravdu jen motorová pila. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob