Zloději paměti

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

• moviesfan

Myšlenka filmu je určitě dobrá, jen bych uvítal víc napětí a gradace. J. Moore je skvělá, jako herečka u mě opět obstála.(12.12.2010)

Není nic horšího, než ztratit někoho blízkého. Kromě toho, když rodič ztratí své dítě. To se stalo Telly, která měla kluka. Zcela normálního, 9letého kluka. Jednou ale spadlo letadlo, ve kterém byl i její kluk. Od té doby uplynulo 14 měsíců a ona stále nemůže zapomenout, jenže máme zde takový problém. Někteří si nemůžou vzpomenout. Proč najednou všichni začínají popírat nehodu? Proč si ji pamatuje pouze ona? A proč se o ni začíná zajímat Státní bezpečnost? Takhle by se dal shrnout tento zajímavý film, který podle mě není tak špatný, jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Hlavní zásluhou na tom má jistě Julianne Moore a Dominic West. Myslím, že tomuhle filmu by prospěla i trochu delší stopáž, aby ten závěr nepůsobil tak uspěchaně, jako působil na mě. Ale to je pouze jedna výtka. Jinak mi nic nebraní, abych tento zajímavý film mohl doporučit. A slovo zajímavý zcela charakterizuje tento film.(10.7.2009)

• Chrustyn

Ze začátku zajímavě vyhlížející, později však neskutečně překombinovaný a ve výsledku nudný thriller, působící jako slabá epizoda "Akt X". Výsledná pointa je tak neuvěřitelná, až působí jako pěst na oko.(4.12.2013)

Z mého pohledu je ten přechod z "psychologického dramatu" do sci-fi trošku více konzistentní, ovšem je pravda, že režie je docela impotentní (zvláště ony retrospektivy mohly být více zajímavěji natočené.) Jinak mě překvapilo, že jsem se i párkrát hodně lekl, což jsem nečekal. Hodnocení má tak "náběh" na 70% :-)(18.11.2004)

Na začátku je tu možnost, že film bude opravdu kvalitní a vystihne pocity matky, kterou se snaží všichni přesvědčit o neexistenci jejího syna. Postupem času se přidává více a více šílených nápadů, vykonstruovaných spiknutí a slz hlavní hrdinky. Vše je zakončeno úletem. Je to škoda, protože ze začátku je to zajímavý snímek a velmi dobrá atmosféra vám pomůže dostat se do kůže matky, jejichž dítě podle všech okolo, neexistovalo. Bohužel z celého filmu mi jasně vychází, že neví čím chce být. Psychologickým dramatem matky, horrorem na téma "Každý může zapomenout" nebo snad komedií?(26.6.2006)