Zloději paměti

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

• Radko

Zvláštna zlátanina dramatického thrilleru a sci-fi, ktorá priniesla len jedno poznanie. Je síce silné a pravdivé, ale zároveň dennodenne potvrdzované žitou praxou, podporenou jej nekonečným omieľaním a uisťovaním kade-tade. Všetci to dobre poznáme: teda, že materinský inštinkt je poriadne silný.(28.5.2012)

Zloději paměti se dají rozdělit na dvě zhruba stejné poloviny. V první polovině je divákovi nabídnut zajímavý příběh s dobrou zápletkou. Ovšem způsob, jakým je to podáváno, je poněkoud podivný. Naprostá sterilita, kde režie ničím nevzniká a sráží tak divácký zážitek. V druhé polovině pak nastává zlom. Děj se zvrhává do naprosté magořiny, na scénu vyběhnou mimozemšťané a celé to rezignuje na jakoukoliv logiku. Ale všechno má své klady. Dočkáme se konečně několika solidních lekaček a alespoň nějakého hororového nádechu. Celkově jde ale o promrhaný potenciál, který zaručuje vskutku zajímavý námět.(4.6.2005)

Mrazivé, mimozemské, smutné a dobrodružné. Moc se mi to líbilo.(6.4.2009)

Do dvacáté stopy bych ten film brala, ale potom jsem se musela smát. Scénárista sucks.(28.12.2005)

• AngelAngie

Myšlenka zajímavá .. avšak dá se říct, že skutek utek.(25.5.2008)

• - Kromě scén vzpomínek Tely, mají všechny postavy až do konce oblečené černé šaty. (imro)

• - Hlavní roli měla původně ztvárnit Nicole Kidman. (imro)

• - Za scénářem stál Gerald Di Pego, který napsal například Policajtku (2001) a Instinkt (1999) a věnoval se převážně televizním projektům. (imro)