Zloději paměti

Forgotten, The

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

Juliane Moore vážně žeru,mimozemšťany jak kdy....:-D dobře zvládnutý mystery thriller o mizení malých dětí,scénář má super odbočky a všelijaké nevyřešené narážky,herci jsou výborní a režie zábavná,celkem mě udivuje menší hodnocení,ale každýmu podle jeho gusta.(5.1.2011)

Průměrnej thriller, kterej moc nepřekvapí, ale občas dokáže vykouzlit docela napínavý a mysteriózní momenty, ale všechno to naprosto zkurví konečná pointa ze který sem fakt uchcával. Trapnější vysvětlení se z toho už vyvalit nemohlo.(10.2.2008)

Do dvacáté stopy bych ten film brala, ale potom jsem se musela smát. Scénárista sucks.(28.12.2005)

• griff

Chtěla jsem se vyhnout negativním komentářům k filmům, ale tady si to neodpustím. Film by šel rozdělit zhruba na dvě poloviny: První, v němž čekáte, kdy se rozjede ten skvělý triller, který přislíbily trailery nebo upoutávky v televizi, a kdy se naopak propadáte čím dál víc do nesmyslného příběhu a slabomyslné zápletky. A na druhou poliovinu, kdy už vám je jasné, že se žádný dobrý film nekoná a už jen uvažujete, proč někdo něco takového vůbec natočil a kolikrát ta hysterická ženská ještě zařve: " Kde je Sam? Vraťte mi Sama!" Tvůrcům snímku snad mohu dát alespoň ten jeden bod za to, jak pěkně se jim povedlo dodržet celistvou linii příběhu - která od prvního momentu pevně a neochvějně míří dolů až v poslední minutě klesne na totální dno uměleckého vkusu a filmového cítění vůbec.(25.6.2006)

Na začátku je tu možnost, že film bude opravdu kvalitní a vystihne pocity matky, kterou se snaží všichni přesvědčit o neexistenci jejího syna. Postupem času se přidává více a více šílených nápadů, vykonstruovaných spiknutí a slz hlavní hrdinky. Vše je zakončeno úletem. Je to škoda, protože ze začátku je to zajímavý snímek a velmi dobrá atmosféra vám pomůže dostat se do kůže matky, jejichž dítě podle všech okolo, neexistovalo. Bohužel z celého filmu mi jasně vychází, že neví čím chce být. Psychologickým dramatem matky, horrorem na téma "Každý může zapomenout" nebo snad komedií?(26.6.2006)