poster

Zloději paměti

 • USA

  Forgotten, The

 • Slovensko

  Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  **

  Chtěla jsem dát ***, i když hlavně (v podstatě jenom) za vynikající (jak jinak) výkon Julianny Moore. Ale když se v téhle pomatenosti zjevili mimozemšťani už to nešlo.(7.12.2004)

 • Terter
  ***

  Zloději paměti se dají rozdělit na dvě zhruba stejné poloviny. V první polovině je divákovi nabídnut zajímavý příběh s dobrou zápletkou. Ovšem způsob, jakým je to podáváno, je poněkoud podivný. Naprostá sterilita, kde režie ničím nevzniká a sráží tak divácký zážitek. V druhé polovině pak nastává zlom. Děj se zvrhává do naprosté magořiny, na scénu vyběhnou mimozemšťané a celé to rezignuje na jakoukoliv logiku. Ale všechno má své klady. Dočkáme se konečně několika solidních lekaček a alespoň nějakého hororového nádechu. Celkově jde ale o promrhaný potenciál, který zaručuje vskutku zajímavý námět.(4.6.2005)

 • kyselina
  ***

  Do dvacáté stopy bych ten film brala, ale potom jsem se musela smát. Scénárista sucks.(28.12.2005)

 • larelay
  ****

  Videla som to uz davno, ale viem, ze sa mi to pacilo. Ale uz vam naozaj nepoviem preco, mozno az ked si to pozriem znova :)(17.8.2009)

 • castor
  **

  Spíše zloději času.. Je smutné sledovat přední hollywoodskou herečku, jakou Julianne Moore bezesporu je, v tak plytkém psychologickém dramatu. Ošidné téma nedokázal ani scenárista, natož režisér, udržet v nějaké napínavé rovině, film se několikrát nelogicky převrátí, v první polovině se z něj stává thriller, kdy po hlavní hrdince jde několik federálních agentů, kteří musejí za každou cenu uchovat tajemství jednoho vládního experimentu. Věci se totiž mají tak: Telly žije v představě, že její malý synek umřel při letecké katastrofě, jenže nejbližší okolí (včetně manžela a psychiatra) jí přesvědčují o tom, že dítě se nikdy nenarodilo, jelikož těhotenství skončilo potratem. Jak to tedy celé bylo? Upřímně zhruba po třiceti minutách filmu mi to bylo relativně jedno. Atmosféra chybí, jen kameraman s autorem hudby Jamesem Hornerem se snaží vyloudit na divákovi alespoň nějaké emoce!! Ostatně příběhy s „nadpřirozenem“ mi nikdy moc neříkaly, ono si stačí vybavit poslední snímky M. Night Shyamalana.(13.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace