Zloději paměti

The Forgotten

Zlodeji pamäti

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004, 89 min

Kdyby za záhadou nestáli ti, kdo za ní stojí, a kdyby se ke konci nepatlaly všechny ztřestěné nápady dohromady, mohl by se ze zkaženého filmu vyklubat velmi příjemný zážitek.(29.10.2007)

// Zase jednou blbost, kde si tvůrci myslí, že když do toho uvrtají známějšího herce vznikne z toho kvalitní film. Nevznikne, bohužel i kdyby ten herec byl sebelepší, film nikdy kompletně nezachrání. Obzvlášt když pak půlka castingu během filmu mizí v oblacích, hlavní postavě někdo ne a ne vymít ten mozek pořádně a všichni ostatní tu prostě vypadají divně. Je to divnej film a divný filmy nemám rád.(21.9.2011)

• Fr

začátek je slibnej.vše je pěkně zamotaný, nevím, jestli mám věřit tomu co vidím nebo tomu co slyším. Telly je podezřívána z paramnézie, ale my začínáme vědět svoje. po setkání s hokejistou Ashem a federálama, to vypadá zajímavě a tajemně. pak přichází teorie o ufo a agent s ultra utajením zmizí i se střechou. pátrání za tichého souhlasu ,,všech" občas zavání trapností. pak se dozvíme co že je vlastně předmětem výzkumu, provede se pár zbytečných (počítačových) efektů a je tu happy end. tenhle film vůbec nemusel být špatnej. je v něm od všeho kousek a nakonec z toho nevznikl ani pořádnej thriller ani sci-fi. a to je škoda hlavně kvůli sympatickému výkonu J.Moore.(4.2.2006)

• Handle

Ohromná škoda, zkazit takhle výborný námět se nevidí tak často. Ze začátku to vypadá na zajímavý thriller se všemi filmařskými kvalitami, ovšem potom se scénáristé museli asi naprosto zbláznit... A přitom to byl tak nadějný snímek... Bohužel ta trapně magoristická druhá polovina opravdu naprosto všechno zazdila.(15.7.2009)

Zloději paměti je ukázkovým příkladem jak poměrně zajímavý a napínavý příběh lze během několik závěrečných minut hodit do koše k naprostým nesmyslnostem a trapných klišé s mimozemšťany. Za první půlku a Julianne Moore dávám tři hvězdičky. Jinak je ale film naprostá ztráta času a podruhý už bych šel radši hrát tetris, než se na to dívat znova.(9.2.2008)

• - Postava Julianne Moore se zastaví před zdí, která je plná graffiti. Mezi nimi je i logo Revolution Studios, producenta filmu. (Elisebah)

• - Za scénářem stál Gerald Di Pego, který napsal například Policajtku (2001) a Instinkt (1999) a věnoval se převážně televizním projektům. (imro)

• - Díky úspěchu filmu bylo jeho mateřské studio Sony prvním, které v roce 2004 překročilo výdělek jedné miliardy. Studio zaznamenalo tuto sumu už třetí rok po sobě. (imro)