Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Marlo

Po dlouhém čekání na novinku Bena Stillera se Vám ted mohu svěřit jednoduše s tím že se mu to na pár titěrných kiksů povedlo na výbornou. Už od prvního traileru, který mě učaroval svou hudbou a kouzelným provedením jsem moc nemohl uvěřit tomu koho čtu v kolonce režisér. Ne že by Stiller točil špatně ale doposavad točil spíš bláznivé komedie s ještě bláznivějšímy náměty. Tady to je jeho první " normální " film a musím uznat že asi jeho nejlepší. Nevím přesně jak bych popsal jak se mi film jeví ve výsledku a proč se mi vlastně tolik líbil určitě to bylo bezesporu provedením, hudbou a zábavnými situacemi které se odehrávali v hrdinově hlavě(mám pocit že až na jednu byli všechny oravdu usměvavé a velice zručně "akčně" natočené). Vubec u efektu ( kterých si často nemusíte všimnout např.schovaný text) si tvůrci vysloveně vyhráli u každého detailu a i Ben hraje vážně dobře a to ho za nijak výborného herce nepovažuji, ale jak mile se na plátně objeví Sean Penn ( i když je v celém filmu cca5min) krade si díky svému charismatu veškerou pozornost. Film tedy vlastně působí jako novodobá pohádka o tom jak obyčejný člověk přestane snít a chopí vše do vlastních rukou a přestane se bát výzev které mu život nabízí a takovýchto filmů bych si opravdu přál víc . ()

Olafa

Velice milý a líbivý film, který byl překvapivě i dost vtipný (z traileru jsem myslela, že Stiller a Wiig svoje komedianství potlačí úplně). Z nějakého důvodu se mi film furt vkrádá na mysl, a to jen v dobrém smyslu. To je dobré znamení, ne? ()

Methew

Ono ten film Vám nemá až tak čo povedať pokiaľ žijete aktívnym životom a nestresujete sa. Každopádne skvelé spracovanie a podanie myšlienky, dobrý humor a celkovo taký hlboký film, ktorý tak príjemne plynie až sa Vám rozplýva pred očami a vy si ho vychutnávate plnými dúškami i keď je to len film o živote jedného človeka. ()

Leníci

Nikdy bych neřekl, že mi Ben Stiller (!) uvidí do hlavy. Určitě to není bůhvíjak geniální film, ale pocit feel-good nakopnutí je v něm enormní. A u nás z něj bude navíc profitovat HudySport a Foto Škoda... ()

Dunno

Zkuste vymyslet z takové "banality", jako je ztracený snímek negativu, příběh lehce neuvěřitelný, lehce vtipný a lehce emotivní. Stillerova režie se povedla a Ben předčil možná i sám sebe jako herce. Krakonoš junior alias manažer přes rušení a vyhazovy je tak skvěle protivný, že mu skoro až věříte, že takhle blbě může vypadat opravdu jen blb. A vrcholem na vrcholu je nádherně kouzelná Pennova scéna. ()

MARV111

Ben Stiller opět natočil úplně jiný film, než ten předchozí. Ve své roli je tak umírněný a civilní a přitom tak neobyčejně lidský. Příběh dokáže fascinovat a inspirovat zároveň. ()

Jurcekk

Taký milý film. A to už je tretí za pár dnī so Stillerom. A všetky sa dali. Tiež si rád zasnívam. Je to super. ()

Tibern

Minulý rok jsem byl jen na jediném filmu v kině a to tři dny před silvestrem. Ten den začal jako každý jiný předtím, ale večer byl můj život jakoby širší. Širší o poznání, že často nás od světa kolem dělí jen slabá vrstva naší nechuti, lenosti a zbabělosti. A přitom občas stačí jen jeden krok a dál už vás strhne proud. Na Waltera Mittyho jsem čekal dlouho, možná celý můj život. A stálo to za to. ()

Terman

Člověk čeká průměrnou oddechovku a dostane se mu nadprůměrné oddechovky, Ben Stiller zřejmě filmově dospěl. ()

nudlis

Jen málokdy dávám 5 hvězd. Ale tenhle film si je ode mně zaslouží. Tak příjemnej a nenudnej film jsem už dlouho neviděl. A to i přes to, že hlavní roli dostal Stiller, kterýho až tak úplně nemusím a kterej skoro vždycky hraje ze začátku uťápnutýho blbečka, aby se v průběhu filmu měnil v klaďase, se kterým je nutný minimálně soucítit. Tady taky hraje lůzra a zpočátku jsem si myslel, že to bude celý o jeho občasnejch výpadcích a fantasmagoriích, který mu chvilkově probíhaj hlavou. Ale ono ne. A ani takovej slaďák to nakonec nebyl, jak to možná v traileru vypadá. A že to nekdo srovnává s Forrestem? Blbost. To jako podle chvíle běhání? Nebo jízdy na kole nebo na longboardu? Blbost. Tohle s Forrestem nemá nic společnýho, je to o něčem úplně jiným. Taková lehká reklama na již zaniklý Life, lehká romanťárna a lehká komedie. Od všeho trochu a celkově vyvážený tak, aby to nenudilo a aby to nebyla další pseudo-romantická pseudo-komediální sračka, kterých se ročně z Holyvůdu vyrojí habaděj. ()

TOPmoovie

velke prekvapenie, vyprava kamera. milujem zelene plochy islandu, a miesta ktore sa vo filmoch casto neobjavuju. hudba. taa hudba. vlastne rozmyslam preco som nedal 5 hviezd a stale na to neviem prist. ()

tuntik

Podľa boomu, čo okolo filmu chodil som predsa len čakal kúsok viac... Ale bolo to veľmi príjemné, miestami úsmevné... Trochu mi vadilo filozofovanie Seana Penna... ale to bude tým, že tohto herca nemám moc v obľube. Trochu ma zarazil komentár Tetsuo... ale tí, čo poznajú predlohu asi budú vidieť vždy viac chýb (viď. LotR, Hobbit...) ()

Vasourek

Jak to říct, strašně příjemnej film.. Myslim, že bez velkýho váhání můžu říct, Stillerův nejlepší! Bez zbytečnejch trapností, bez nucenejch vtipů, ale naopak s něčim, co se u jeho filmů moc nevídá, s takovou nějakou hloubkou.. a i přesto je to vtipný a člověk odejde z kina lehce dojatej, s příjemnym pocitem a úsměvem na tváři.. K tomu přičíst velký plus za hudbu, kameru, vybraný lokace a skvělý záběry.. Člověka ten film přiměje mít ten život víc rád, užívat si ho taky, vymanit se ze stresu, konzumu a lidský omezenosti.. ()

pesbara

překrásná čistá záležitost pro nás co věříme že se vyplatí mluvit pravdu a chovat se slušně a pouštět sednout starou paní v tramvaji a pomáhat s kočárkem a pomáhat tomu kdo nás požádá a mít rád své blízké a říkat jim to a tak vůbec dělat všechno to co je pro nás samozřejmé a v dněšním světě z nás začíná dělat podivíny:o) Pravda a láska vítězí alespoň občas a když už v životě vyhrávají Zemanové, máme naději a flmy:o) ()

Skunkiee

Silný soundtrack, krásné záběry. Ale chvílema stillerovské úlety v podobě podivného humoru nebo bláznivých ulítlých akčních scén. Konec vyzněl do ztracena, film si celou dobu hraje na něco co vlastně není. Po traileru ohromné zklamání. ()

xxxdvorixxx

Sladká reminiscence na všecko vesmírný, co jsme viděli. Inception, Cloud Atlas, Matrix a všechny tyhle filmy mimo realitu. M83. Oslava na obyčejnost spořádaného života vypíchnutá vždycky fungujícími širokými záběry. Stiller jeden z nejlepších, kdy jsem ho viděl. ()

jerdnok

Uff, co k tomuhle filmu napsat, čekal jsem komedii, vzhledem k obsazení, komedie to z mého pohledu určitě není, ale je to velmi silný příběh o odvaze, změně, dobrodružství. Samozřejmě zakončený happy endem, se vším všudy. Závěrečná scéna, prostě nemá chybu! ()

PF 2014

PF 2014