Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Icefist

Nechci se rozepisovat, protože toto je jeden z filmů, který se prostě musí vidět. Abych to ale neodbyl jen jednou neurčitou větou, tak jde o příběh člověka, který se v určité chvíli rozhodne pustit do života po hlavě. Humor je vkusný a chytrý a vše se odehrává za doprovodu naprosto úžasného soundtracku. Edit: po druhém shlédnutí měním z devadesáti na absolutní hodnocení a vkládám do mých top 10 filmů. 100 % Oblíbená část- scéna podkreslená skladbou Space Oddity ()

WolfR

Jednoduše řečeno, je to prostě nádherný film. Ben Stiller se vytáhl. Nejenže tady přímo bravurně zahrál hlavní roli, on to i mistrovsky zrežíroval. Skoro až pohádkové dobrodružství s jednoduchou zápletkou avšak s hodně působivými scénami s nádherných míst. Vyzdvihnout musím i příjemnou hudbu. Krásný feel good film s "jednoduchým hlubším" posláním, 4 hvězdy. ()

KajusaK

Pěkný pohodový film v čele s Benem Stillerem. Jsem ráda, že konec byl seriozní a neudělali z něj romantiku v plném proudu. Co se týče ztracené peněženky tak to byl dost předvídatelný děj..4* silné , nejlepší scénka byla jízda na skateboardu po Islandu :)) ()

dr.fish

Walter je prostě bezvýznamná šedá myš pracující ve sklepě velkého a slavného magazínu. Bohužel při velkém zlomu epoch, kdy člověk-jedinec začíná ve víru peněz ztrácet na významu, velké značky se hroutí jak domečky z karet, dojde i na časopis Life, pro který pracuje. Magazín přechází na elektronickou podobu a nastává propouštění. Walter v tom zmatku ještě řeší svou matku, sestru a kolegyni z práce, do které je zamilovaný. Do toho ztratí ještě negativ, který má přijít na titulní stranu. Je jisté, že dostane padáka. A v té chvíli mu dojde, že život není jen kancelář, krčení se v šeru sklepa, ale že život je takový, jaký si ho člověk zařídí. Běžný, průměrný scénář, běžné průměrné výkony, běžná průměrná komedie. Jen ta atmosféra nostalgie starých časů ustupujících novým, hledání radosti ze života, antihrdina Walter, to dělá tuhle komedii přece jen trochu chytlavější než obvykle. Divák odchází z kina spokojen a satisfuckován...70% ()

bartias

Ben Stiller režíroval jeden z posledních přídavků k nejlepším filmům roku 2013. Walter Mitty a jeho tajný život je úplně jiný než skoro stejně zábavná Tropická bouře. A přitom by nemohl být odlišnější. Život fantazírujícího snílka se shodou okolností změní ve fantastickou osudovou dobrodružnou jízdu snů, která oplývá filozofickými myšlenkami i naopak celkem praktickými radami do života. Vzhledem k tomu, že děj zahrnuje postavu prvotřídního fotografa a jednu poslední fotku, je kamera přiměřeně skvělá, snímá nádherně a často je namířená na dech beroucí místa. Sofistikovaný humor v akčních scénách exploduje a ze Stillera zapovězeného kvůli dětinským vtípkům třetích Fotrů a Nocí v muzeu 2 je najednou zase ten starý dobrý Ben. 9/10 ()

reky

Na konec roku (nebo spíš na začátek toho nového) krásný film. Stiller se vyznamenal, místy mi naskakovaly vzpomínky na Útěk do divočiny. Nejen díky Pennovi, ale i úžasným scenériím, poselství (ne rutině, užívej života a udělej něco výjimečného), parádní hudbě - když to odpálej Arcade Fire nebo David Bowie, jsou to jedny z nejsilnějších momentů. Ten film má neskutečně pozitivní feeling, což je přesně to, co u podobných snímků hledám. ()

nineweh

Není to úplně pětihvězdičkový film, to ne. Ale já se u něj tak dobře bavila a mám z něj tak dobrý pocit, že tam tu pátou hvězdu vrazím. Walterova awkwardness je k sežrání a je to něco, s čím se až bolestivě dobře dokážu ztotožnit, záběry z Islandu mě zase nutily vykřikovat "Tam chci jet!" a vtípky a gagy taky na jedničku. K tomu všemu snad nejvydařenější soundtrack roku 2013. No nekupte to. ()

brokenhi

Musím říct že nemám ráda dlouhé pohledy na krajinu které film jen natahují.... ALE tenhle film mě nutí jet na Island a sjet si kopec na "longbordu".... ()

SeanLSD

Fantasticky pekný a odzbrojujúci film! Neoriginalita látky a možno polovičaté riešenie základných otázok naplneného života a konfliktu reality a fantázie mu síce trochu znižujú hodnotu, ale stále je to dielo neskutočne príjemné, neretardovaným spòsobom zábavné a hravé, umelecky zaujímavé, plné skutočných krásnych emócií a hlbokej životnej pravdy. Také, po ktorom človek vyjde do hnusného, chladného, sychravého večera a s pòžitkom sa hlboko nadýchne, s vedomím, že život je predsa len skvelá, zázračná vec. Mòj prvý film roka 2014. Ak bude len zo štvrtiny taký pozitívny, lepšie som začať ani nemohol! ()

URBAN

Wow nemám slov ... To bylo tak jiné a vím že to je divné , ale našel jsem se v tom a myslím že se v tom tak něják našel každý z nás . A to provedění bylo skvělé občas si taky takto ve své mysli zafantazýruju , ale narozdíl od Waltera jsem to nikdy neuskutečnil : ) ( 14.1.14/MAC ) ( 4.1.17/PC ) ()

misulka03

Přemýšlím o komentáři k tomuto filmu a čtu si názory ostatních a často i jejich kritiku. A vlastně se jim vůbec nedivím, že řadu z nich tento film nezaujal, že je to "jako omalovánka", že nejlepší byla hudba, ale smysl celého filmu jim nějak utekl. Jo asi to chápu, ale tento film ke mě přišel zrovna v takovém rozpoležení, kdy jsem si ho já osobně hodně užila, přestože jsem asi celý smysl filmu spíše chtěně zasunula do pozadí a jen si užívala zajímavé provedení. Ben Stiller byl pro mě často nudným, nezajímavým soro až nehercem, ale tady se musím kát před svým původním označením, protože tohle byla jeho jízda. Pro mě prostě dobře načasovaná příjemná podívaná. ()

flyboyeda

Roztomile filmove pohlazeni se sympatickym vyvojem hlavniho hrdiny, nekomplikovanym ale presto zabavnym pribehem a nevtiravou love story. Potesi vsechny snilky... ()

wendelin9

Skvělý snímek s nádhernými záběry divoké přírody!! Ačkoli jsem měla při sledování pocit, že se ve filmu skoro nic neděje, najedou byl konec a já zjistila, že jsem si to parádně užila.. Navíc má film neuvěřitelný náboj. Já osobně jsem hned po shlédnutí měla chuť sednout na první letadlo a letět někam mimo civilizaci. ()

E=mc2

Výborný film ktorý vo mne zanechal príjemný pocit. Nejedná sa však o nejakú hlbokomyselný počin. Možno s výnimkou filozofie fotografa v podaní Seana Penna. Každopádne jedná sa o pohodový film ktorý človeku zdvihne náladu. 85% ()

sir-dave

Ben Stiller v trochu netradiční roli nesmělého snílka. Každý se občas zasní a jakmile zde Walter Mitty skončí s představami, začne mu to pravé dobrodružství. Cestovatelsky příjemný good-feeling film promíchaný vtipnými scénkami. Příkladem může být nadsazený popis typického Grónského baru s naštípaným karaoke týpkem a pitím tupláku. Se závěrem jsem si po dlouhé době vychutnával i závěrečné kreslené titulky a absolutně nečekal, že si to Stiller i zrežíroval. Nezapomenout ani na výborný hudební podkres. Hodně dobře natočené, můžu doporučit! :-) Když se mi okamžik líbí, nerad si ho kazím fotografováním. ()

kocik1

Na můj vkus je těch barev až příliš. Nemám ráda ani takové ty přeplácané romantické fotečky připomínajcí omalovánku, které vám kdekdo posílá na mail. Když chci hezkou kameru, vyberu si spíš Melancholii nebo Antkrista. A tak mě Walter Mitty ničím neoslovil, protože kromě velmi barevných záběrů je to vlastně jen taková jednoduchá báchorka a řekla bych, že s rozpočtem, který film měl, se dalo rozhodně natočit i víc "muziky". ()

Radiq

Tak nějak mi přišlo, že co je "Věčný svit neposkvrněné mysli" pro Jima Carreyho, to je "Walter Mitty a jeho tajný život" pro Bena Stillera. Nevim, jak jsem na to přišel a neptejte se mě na to. Sice tady najdeme i typické stillerovské vtípky typu parodie na Benjamina Buttona, ale jinak je to krásnej film s krásnou přírodou, nenásilným humorem a zajímavým příběhem. Jak severské státy, tak ty hory jsou nasnímané fakt poeticky a když nám k tomu zahraje jedna ze skvěle vybranejch skladeb (ktery se tam všechny perfektně hodí), máme z toho úžasnou atmosféru. Navíc člověk si do určité chvíle není vůbec jistej, co je sen a co skutečnost. Prostě jednou zase skvělej a zábavnej filmovej zážitek. ()

vesper001

A pak že úniky do snění jsou nezdravý zlozvyk. Naopak, nemít tuhle schopnost, polovina lidstva by skončila jako lumíci, a druhá polovina ve cvokárně. Jen umělci by nevymřeli. Žádní by totiž nebyli. Fantazie může přinést nejen chvilkovou úlevu, ale sem tam jednoho dokopat k životní změně. A ve výjimečných případech ho nakopnout až na vrchol Everestu. Což sice nemusí být změna dvakrát vítaná, ale vypnout motor znamená, že nikdy nebudete létat. ()

AntonG.

Zvěsti neklamaly (tedy alespoň ty z ČR, v USA nebyly reakce moc pozitivní) je to opravdu feel-good film roku a nádherné zakončení filmové sezóny roku 2013. Ve své podstatě je to vlastně takový malý komorní film, ve kterém čas od času přímo vytryskne gejzír opulentní trikové akce, za kterou by se nemusel stydět kde jaký blockbuster. Vizuální pojetí vůbec a snová atmosféra patří k největším trumfům filmu. Veškeré scény mimo USA jsou úžasné, za podtržených 5*. Nicméně 2/3 filmu se odehrává v USA, převážně pak v kanceláři magazínu Life, a i když vlastně proti nim nemůžu napsat nic moc špatného, zkrátka nemají ten drive a magickou atmosféru, jako ty z Grónska, Islandu či Afganistánu. Proto nakonec jen 4*. Mimochodem, záběry krajiny jsou tu fakt nádherné, takový Peter Jackson ať se jde s tím svým přechvalovaným (digi)Novým Zélandem bodnout... Herci odvedli zcela adekvátní práci, ať už příjemně civilní Stiller, či naopak záporácký Adam Scott. Po delší době písničkový soundtrack, který mi vážně sedl. Po tomhle režijním počinu už jsem si Stillera zkrátka do té topky režisérů dát musel (a nahradil tam Del Tora). Toč dál Bene! PS: Teaser tohoto filmu je skvělý! Plakáty se rovněž povedly. ()

PF 2014

PF 2014