Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Chrustyn

Ben Stiller natočil svůj nejhravější a zároveň nejdospělejší snímek, když se rozhodl pro velice volnou předělávku snímku z roku 1947, ale pozměnil prakticky vše (vyjma snění) aby si film přizpůsobil k obrazu svému. Vypráví příběh nesmělého (a samozřejmě svobodného) čtyřicátníka, který svůj nudný život mění za snová dobrodružství, ve kterých je hrdinou. A samozřejmě, aby celý snímek nebyl jen o snění, shoda okolností, donutí hlavního hrdinu, aby přestal snít a jedno takové neuvěřitelné dobrodružství si prožil. "Walter Mitty" je neuvěřitelně optimistický snímek, plný jemného humoru, skvělých nápadů (už úvodní titulky dají najevo, že texty všeho druhu, zde budou hrát velkou roli) a ještě lepšího hudebního doprovodu. A dokonce i Stiller, zde předvádí svou nejlepší hereckou kreaci. Pěkný, nenáročný film, který v mnoha lidech probudí myšlenky na změnu svého dosavadního života. ()

classic

Dobrodružstvá Waltera Mittyho v podaní Bena Stillera pred kamerou a zároveň aj za kamerou nestačia spojiť dokopy dve ťažké profesie filmárčiny,na ktoré nestačí na úplne ohodnotenie... Walter Mitty pracuje v časopise Life,ale jemu samotnému chýba potenciál lepšieho žitia,ktoré si vynahrádza pauzami,keď je zasnený,a vtedy by mu takýto „life” závidel každý používateľ sociálnych sieti,ktorý je postihnutý touto nákazou. Nikto ho neberie vážne a nový boss si na ňom zasadne,keď zavetrí jeden nedostatok vo Walterovej profesii,kde sa stratil negatív,ktorý musí nájsť.Hľadať ho začne tam,kde by to nikdy nečakal.V destináciach,kde chodí jeho idol fotografovať,Sean O Connell sa nachádza v Grónsku a na Islande,kde Walter zažije najlepšie momenty jeho života... Všade, kde chodí, máva morálnu podporu v kolegyni z práce Cheryl,s ktorou diskutuje čo sa práve deje. Každému tento počin dodá potrebný optimizmus s prírodou,ktorá obklopuje miesta,kde smeruje výprava za dosiahnutím cieľu,najlepšia scéna filmu je z Afganistanu,v ktorom nájde Seana(Sean Penn) s pekným mottom.Kamera ponúka toto dobrodružstvo prežiť plnými dúškami a hudba ešte zvýrazňuje celkový dojem. Po skončení snímku má človek pocit zmeny v duši,ale príbeh Waltera Mittyho pôsobí príliš rozprávkovým dojmom,než aby to sa mohlo naozaj stať.Niektoré momenty filmu som prezýval.Ak by sa Ben sústredil lepšie na vyrozprávanie tohoto story len ako režisér,alebo len herec s iným režisérom,možno by bol výsledok lepší? Takto sa na človeka hrnú myšlienky,ktoré vstrebať je nemožné. ()

hammer_head

Perfektní výprava s nádhernými scenériemi a příjemnými herci. Místy příběh trochu vázne, ale jinak se jedná o slušnou podívanou s mnoha libovými momenty (scéna se žralokem, karaoke v baru). Velmi milé překvapení ke kterému se budu rád vracet. ()

korbitch22

Tak nejdřív musim Bena pochválit za to, že je to první film od dob Zoolandera, ve kterém mě Stiller příšerně nesral, ale snad poprvé v životě dokázal vytvořit opravdu sympatický charakter, kterému může divák fandit a opravdu se do něj vcítit. Film jako takový je příjemný, režisérsky zmáknutý a až na zbytečnou stopáž, která způsobí občasné ošívání v křesle i zábavný, mimo scény se žralokem, která je totálně mimo.Na větvi jako většina uživatelů z toho být ale nemůžu, jelikož v tomhle typu filmu mám dost nakoukáno a Ben bohužel evidentně taky. Vykradených scén bych nespočítal, vykalkulovaný soundtrack (leč skvělý) jen podtrhuje místy Stillerovu bezradnost udělat z filmu nějaké wow, nebo nedej bože poselství, jestli v tom někdo vidí něco víc, než obyčejnou, leč příjemnou a odsýpající zábavu je notně mimo. Přiznám se, že jsem čekal hlubší myšlenku, nebo nedej bože pointu kterou bych si neřekl asi v desáté minutě filmu, jenže ono nic velkého nepřišlo až na Mittyho dobrou řeč ke svému bývalému šéfovi a to jsem stejně čekal větší stěrku.I přes všechny negativa, který zkušený divák najde, je Tajný Život příjemný film, který je v žumpě Stillerovi životní tvorby něco jako zjevení, pokud ovšem něco o filmu víte a máte nakoukáno, rozhodně se z toho neposerete a pokud je tu někdo, kdo si myslí jak je to emočně dokonalé, pusťte si prosím o deset let starší Horší už to nebude, na který se Stiller evidentně už taky parkrát díval, než napsal tohle. 75%. ()

Ghoulman

Starej dobrej vyzkoušenej recept, což je největší slabina tohoto filmu. Trochu víc originality v celkové struktuře příběhu a vynechat těch několik málo příšerně provařených momentů, o kterých máte pocit, že se objevují v devadesátiosmi procentech americké produkce posledních deseti let (a hlavně v komediích). Kdyby tyto chyby neexistovali, tak moje hodnocení skončilo na pěti. Protože Stiller, obrázky z přírody i hudba(!) šlapou perfektně... ()

Jirka_Šč

Nevěřím tomu. Dokud je Walter ňouma a hrdinské pasáže jsou jasně oddělené, super, ale jak začnou naostro, mám problém uvěřit, že se dějí. Tvůrcům se scénář tak nějak rozsypal pod rukama. Silné scény, ale nebyl čas je nechat vyznít a odeznít. Do konce jsem čekal, že se Walter probere v grónské hospodě s otevřenými ústy a nepřítomným pohledem, hledě na odlétající vrtulník. Krásně nasnímané, vizuálně super (zřejmě se doopravdy točilo, kde se hovoří, že se točilo), ale bohoužel v mých očích americky naivní (asi nejvíc ve scéně s irbisem, kde jsou ze stejného místa viděl kluci hrající fotbal a kdosi prohlásí, že si "odskočí" zahrát si s nimi - kua, pohybovali jste se někdo někdy v horách ???). Čistých 70%. ()

mcb

Kdysi si Ben Stiller z podobných filmů dělal srandu (viz Tropická bouře) a nyní je sám natáčí. Walter Mitty ale není žádný Simple Jack s oscarovými ambicemi, nýbrž vcelku obyčejná feel-good jednohubka, která jakoby dala dohromady všechny motivační hesla a plakáty a narvala je do jednoho vyprávění s příměsí road movie. Jistě, výsledek je vcelku nevyrovnaný a logicky si odporující, ale když divák přistoupí na hru Walterova snového světa a připustí fakt, že ne vše zobrazované musí být pravda (neskutečné souhry náhod), může si užít jeden z eskapistických filmů roku, z něhož, na rozdíl od obdobně laděného Útěku do divočiny, nevystřízliví do kruté reality. ()

VenDulin85

Ještě před dnešním a zároveň letos posledním kinem jsem tak trochu bilancovala a říkala si, který film byl v tomto roce nejlepší. Nevěděla jsem, že mě teprve čeká. Někdo by mohl namítat, že tohle už tu bylo ikskrát, přerod hlavního hrdiny z nesmělého tichošlápka v sympaťáka, co se nebojí zdolat Himaláje.. ale Walter a hlavně Ben Stiller, ke kterému jsem vždycky byla megapřísná, mě chytil za srdce a nepustil. Až nějak v závěrečných titulcích jsem si všimla (hups!), že krom úžasného hereckého výkonu stačil i odsedět režisérské křeslo, no klobouk dolů, Bene. Naprosto fantastická hudba podtrhla krásu světa, ať už městského nebo drsné nespoutané přírody. A konec.. ten konec, to se prostě všechno tak krásně zapasovalo do sebe, že jste měli pocit, že jste dostali ještě dodatečný vánoční dárek. Tím pádem vřelé díky za téměř profesionální agitku, ty-víš-kdo, za tímto štědrým filmovým rokem to byla vskutku krásná tečka. (zlé jazyky budou tvrdit, že kdybych si doma nezapomněla brýle, hodnotila bych jinak.. nevěřte jim! ;-) __________ Musela jsem to udělat, po včerejším opětovném zkouknutí prostě tenhle film musel do topky. ()

heyda

No zatím to tu má až neuvěřitelné hodnocení, ale to určitě klesne. Líbily se mi určité momenty, líbila se mi drsná příroda Grónska a Islandu, líbila se mi hudba, ale nejsem si jistý, jestli jako celek mě to nějak ohromilo. Chápu, že cílem má být vybídnutí k tomu, abychom nebyli líní a pasivní, ale snažili se taky něco zažít. Jenže ono to není tak snadné. I lítání něco stojí, takže takové dobrodružné úlety nejsou pro každého. Z filmu však sálá celkem dobrá nálada, takže to na ty 4 hvězdy ještě vyjde, ale je to jen tak tak. 70% ()

mat.ilda

Snad první případ, kdy mi byl Ben Stiller sympatický a jeho šimpanzí očka nepůsobila hloupě, ale zasněně, jak vyžadovala role Waltera Mittyho, jehož tajný život, jakoby poskládaný z textů písní (skvěle Major Tom), stál za zveřejnění, i když místy působil chaoticky, neúplně a jako by se nemohl rozhodnout, čím přesně bude, i tak byl zábavný a zejména díky kouzelným záběrům božských scenérií, roztomilým Gróňanům a Islanďanům, cyklistice, skateboardingu i pěší turistice bylo vskutku příjemné ho sledovat. ()

jojinecko

Film ako taký *** ,no úchvatné prostredie Grónska a Islandu je za *******. Niekedy som mal pocit, že v tom prostredí, kde sa veľká časť filmu odohráva môžem sledovať čokoľvek...Mitty je oddychovka, Ben Stiller sa drží pri zemi a neotravuje. Pár momentov kreatívnych a fungujúcich, ako celok ľahko zabudnuteľné, no príjemné, resp. ničím neurážajúce, Space Oddity od Bowieho poteší kedykoľvek... Btw. podľa filmu sme si už na booking.com predbežne vytipovali jeden hotel na Islande, snáď sa tam do konca života dostanem:) ()

Flego

Nemožem si pomocť, ale celé vyznenie filmu mi pripadá akési podivné. Hrdinova cesta je na jednej strane dobrý pokus vymaniť sa z vlastného stereotypu a farbistej predstavivosti ( ozaj zábavne natočené ), vzápatí sa vracia do podobného sveta, len s partnerkou... O čo vlastne išlo ? Na film ako celok sa dobre pozerá, čo sa mu nedá uprieť, humor je jemný, Stller ako herec príjemne prekvapil a Penn je cool. Len mám stále pocit podvodu na divákovi. ()

BMW12

Velice příjemný film o chlápkovi jménem Walter, který pracuje jako správce negativů, nikdy nikde nebyl, nemá holku a věčně sní o tom, co kdyby to bylo takhle... Ale ono není, jelikož se neodváží nic udělat. Ale pak nastane změna, Walterova práce ho zavede do Grónska a tam začíná to jeho dobrodružství, kdy se jeho sny začínají měnit ve skutečnost. Když se tak zamyslím, asi i já jsem takový snílek jako Walter Mitty. ()

anais

Stillerovi nevycházejí snad jen snové akční sekvence, které jsou dost přepálené, a nehodí se k jinak skromnému a milému filmu, jakým Walter Mitty je. ()

Jinny

Benu Stillerovi bych už opravdu přála nějakou krásnou dramatickou roli, protože jako by přesně pro to zrál. Bohužel, Walter Mitty - ačkoliv na to má náběh - tou rolí není. Jedná se o lehkonohou komedii o našem obyčejném životě a volbách, které ho pro nás můžou udělat plnohodnotnější, na kterou je zvlášť v první polovině radost pohledět, ve druhé polovině ale scénáři často dochází invence. Zajímalo by mě, jestli použitý závěr filmu na Stillerovi vynutilo studio, nebo tak byl plánovaný od začátku. SPOILER Pokud už bylo třeba Waltera Mittyho s někým spárovat, tak by v rámci celkového vyznění dávalo větší smysl, kdyby si začal bromanci s Seanem Pennem SPOILER. ()

poz3n

Normálně bych asi váhal s hodnocením, ale Walterovi prostě 5 musím dát. Překvapil mě totiž hned na několika frontách. V prvé řadě v podstatě splnil to, co jsem si během neustálého koukání na jeden a ten samý trailer postupně vysnil. Tím pádem se dostal v mých očích dál, než třeba taková Gravitace. Ben Stiller k mému velkému překvapení ukázal, že je nejen že dobrý herec, ale především kvalitní režisér, který má nejen plnou hlavou nápadů, ale dokáže celý film držet ve formě, kterou mu zvolí. Když pak navrch přidá opravdu poctivou a nápaditou filmařinu, zůstává mi nad tím rozum stát. Walter Mitty je po všech směrech skvěle zvládnutý film. Má příběh, vtip, skvělý vizuál a dokonce i vnitřní hloubku, která na mě působila především skrze opravdu parádního Bena Stillera. Jsem opravdu moc a moc šťastný za to, že mě po dlouhé době film, na který jsem se tak dlouhou dobu těšil, nezklamal. 9/10 ()

rikitiki

Zajímavá je hlavně obrazová stránka děje a nenápadné přechody mezi realitou a denním fantazírováním. Příběh o tom, že denní sny jsou sice fajn, ale když se člověk odhodlá dobrodružství zažít i v ve skutečném životě, zjistí, že to měl udělat už dávno a neutápět se ve zbytečném snění. Překvapil mě Ben Stiller a jeho uměřený projev bez zbytečných opiček a trapností, jak bývá obvyklé v mnohých jeho filmech. /16. 6. 14./ ()

Pítrs85

Teda trvalo to, musel jsem si počkat skoro až na konec roku, ale přeci jen jsem se dočkal, on je totiž tenhle Walter nejlepším filmem letošní filmové sezóny, Ben Stiller se dočkal své nejlepší role v kariéře, do toho nám hraje ten nejlepší možný soundtrack... sakryš, není toho nejlepší už nějak moc? No je, ale když ono vám je to tak zasněně krásné... Walter Mitty a jeho tajný život je totiž plný nezapomenutelných scén- skok z vrtulníku na loď, resp. na druhou loď resp... do moře :-), zápas se žralokem, výbuch sopky na Islandu... atd. atd., nebudu to tu prozrazovat, však se do toho kina vydejte taky, rozhodně nebudete litovat. A to jsem tu nezmínil úžasné přírodní exteriéry, jakousi epizodičnost děje (která je v tomto případě jen a jen ku prospěchu věci, posouvá děj snímku kapitolu po kapitole, jako kdyby jste četli nějakou úžasnou knížku) a perfektně trefný závěr s tím nejlepším coverem časopisu LIFE ever. A už tu máme zase to nejlepší... :-) Film o tom, že na snech není nic špatného, špatné je to nezkusit si alespoň některé z nich skutečně prožít. ()

PF 2014

PF 2014