Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

Leoric

Příjemné překvapení. Působivá kamera dává filmu nostalgický opar, z vyprávění hlavního hrdiny, spisovatele Bena Mearse v podání skvělého Roba Lowea srší tíživá melancholie, a ve stínu nejsou ani další hvězdy filmu, Donald Sutherland a Rutger Hauer. Jedná se o adaptaci stejmojmenného románu od Stephena Kinga, a nutno uznat, že je rozhodně z té série povedenějších, kterých je želbohu jako šafránu. ()

PenaPP

Vynikající upírský horor, u kterého se člověk opravdu má příležitost bát a ne jen být znechucen nechutnými krvavými scénami, jak tomu u hororů v poslední době bývá. ()

Steffa

Na TV film velmi dobré. Pravda první půlka je trochu nudná ale dá se to přežít, efekty také nejsou zlé, atmosféra ujde...Není lehké vložit do filmů podle Kinga to, co on vkládá do svých knih, ten pocit tíživého strachu z neznáma ale Salems Lot je určitě jeden z těch povedenějších kousků. ()

helraiser

Sice o trochu slabší než Hopperův originál, ale jinak skvělá upířina s dost dobrou atmosférou, jen škoda, že se hlavní upír moc nepoved, tomu předchozímu nesahá ani po kotníky, ale jak jsem řekl vše ostatní je jak má být. Jedná se opravdu o pěknou podivanou a délka 184 minut vůbec neškodí, právě naopak. ()

..Anya

Velice, velice pěkné. Ač by se tři hodiny promítání mohly zdáti jako hodně, tak v tomto případě mi to nijak nevadilo. První hodinu jsem pronikala do blízkosti lidí v tak trošku podivném městě a začínalo mě zajímat ono temné místo v jejich duších/městě. Druhou třetinu filmu se ono zlo trošku rozhýbalo a počalo mi ukazovat stinné stránky města/lidí. A až na počátku hodiny třetí, kdy už byl zřejmý rozsah celé tragédie se akce rozjela. Nepochybuji však o tom, že téma mohlo být natočeno i lépe. ()

Kissak

Jeden s nejlepších horrorů všech dob. Perfektní herecké obsazení i výkony, atmosféra a skvělá knižní předloha. Dokonalost sama. Nejlepší film ze všech zfilmovaných románů a povídek Stephena Kinga. A s otcem Callahanem se setkáme i v Kingově sáze Temná věž, na jejíž převedení na filmové plátno se můžeme těšit. ()

Trisstes

vzhľadom na to že filmy natočene podľa Kinga väčšinou nestoja za veľa je Salems lot film dobrý...Rob Lowe sa tam veľmi nehodí no Sutherland a Hauer su geniálni...jedna z podarenejších kingoviek... ()

kubal18

Prokletí Salemu je vyjímečný román, který čtenáře přitáhne napětím, které se poté stupňuje až do finále v klasickém horrorovém stylu. Což nelze říct o filmovém zpracování, které jak v původní starší verzi(1979), tak i v této nenaplnilo moje očekávání. Škoda! ()

spofford

Myslím, že existují i lepší televizní adaptace Kingových románů než je tato a je pravda, že jsou i horší. Osobně mi hodně dělá problém James Cromwell. S postavou otce Callahana se u Kinga setkávám často a takhle podle mne prostě vypadat nemá. Stvárnění samotných upírů je taky poněkud podprůměrné. Leč co se musí uznat - není zde přehršle mrtvých nebo krvavých a co je asi nejdůležitější, je tu jistá atmosféra. Film bych asi znovu vidět nechtěla, ale těch 184 minut určitě nelituju. ()

lakart

Adaptace Kingovi upírské variace se mohla zvrtnout v něco šíleného, nudného a naprosto nezajímavého, ale jsem příjemně překvapen. I přes značnou stopáž má film dobré tempo, vyhnul se zbytečným scénám, daří se mu postupně budovat atmosféru. I přesto že se jedná o televizní film, tak si myslím, že byl natočen hodně na úrovni a nemusí se za nic stydět. Řemeslně v rácmi možností bylo vše dobře natočeno včetně scénáře, herců, efektů, stříhu a hudby. Takto by Kingovi adaptace mohly vypadat. 80% ()

Veronica27

Ale jo, tohle zpracování upířiny se mi líbila.I když to bylo teda delší, bála jsem se nudnosti, ale musím říct, že jsem se ani chvíli nenudila, takže všechna čest.Sympatický spisovatel i pan doktor, bylo na co koukat :-) což je plus. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Ako začať? Príbeh je zaujímavý a aj atmosféra filmu je dostatočná. Určite sa mi to páči viac ako pôvodný film aj keď je za mňa nehorázne natiahnutý. Film je z TV produkcie a tým pádom je to robené ako 2 dielny film s konečnou dĺžkou 184 min. Prvá polovica filmu je pomalá a tiahne sa ako slimák . Druhá polovica je rýchlejšia. Charaktery postáv sú napísané dobre tiež herecké výkony sú dobré. Nie je to nič prelomové ale zas nič také hrozne. Nedokážem si pomôcť ale ani jedna verzia nie spracovaná dostatočne aby sa to dalo považovať za dobré odvedenú prácu. Prvý film z roku 79 je hrozný už od základu a tento je natiahnutý a zle je nadavkovaná akcia aj časti ktoré mali dotvárať atmosféru. Z tohto príbehu môže byť buď dobrý 90 min film alebo nejaký seriál na jednu sériu, kde by mali dostatok času na postavy akciu atď. Čo je v tomto filme zle rozložené. Určite nie 184 min epos, kde prvú polovicu skoro spite a pri druhej si hovoríte konečne sa začína atmosféra aj akcia. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

coco.brice

je vidět,že je to televizní film..ale není to špatný televizní film..a dokonce jsem se chvilku i decentně bál..a o to tady jde,ne?:-) ()

WScully

Napínavý a s lehkostí natočený horor, kde napětí převládá nad krví a obludnostmi. Knihu jsem sice nečetl a neviděl jsem předcházející verzi, avšak takto natočený televizní horor si opravdu vysoké hodnocení zaslouží. Překvapila mne kvalita dialogů, propracovanost postav, ocenil jsem věrohodné vykreslení a propojení vztahů mezi obyvateli města, samotná vizáž upírů nebyla přehnaná, akce se dostavila v příjemné formě, prostě vše poctivě vystavěno. Vytknout lze snad jen příliš ukvapený závěr, od kterého jsem očekával vzhledem k průběhu a vystavěnosti celého snímku víc. Poctivé čtyři hvězdy pro poctivě natočený televizní film. Kéž by takových televizních adaptací Kingova díla bylo více. ()

Daryl.Dixon

Zaujalo mě to více než zpracování z roku 1979, kde mi chyběla ponuřejší atmosféra. Na tv film dobře zpracované, jen upíři na ulicích vypadali spíše jako zombíci a jejich rychlostí se také pohybovali, až na toho kulhajícího kluka ze skládky, kterému by ani superman nestačil. Efektivní byla scéna s upířími dětičkami, lezoucíma po stropě autobusu - jeden z důvodů, proč se nestát autobusákem a vozit nevděčné haranty. Jinak zdařilá adaptace románu Stephena Kinga, který bývá pro filmaře výzvou. ()

WolfIssen

Knihu jsem nečetl, ale chystám se na to. Z mého prozatimního pohledu je to jeden z těch lepších upírských filmů, působivá atmosféra i příběh. ()

joelly01

Tak tady Tobe Hopper vyhrava na cele care. Pryc je atmosfera, je to jen jakesi prihlouple a trapne zvaneni. Nejsou zde fakt strasidelni upiri, jen jacisi pocitacove upraveni panaci s mirne rozmazanym ksichtem, nebo herci s extra svetlym mejkapem. Jsem preveliky Kinguv fan, ale tady i ty dve davam s velikym sebezaprenim. Rob Lowe jako Ben Mears prevelice slizsky a nesympaticky. Kudos za Sutherlanda a Hauera, to je opravdu spravne demonicke duo, ale kdyz ten zbytek je takove nic moc blacko, ktere jeste trva tri hodiny, tak ani tihle dva to nezachrani. Ty dve fakt o prffa. ()

donnovann

Tak tohle se hrubě nepovedlo. Film jsem shlédnul na několikrát protože jsem neudržel pozornost, taková nuda. Zasazení příběhu do moderní doby vůbec nepomohlo, naopak. Na první snímek z roku 1979 to nemá ani náhodou, 1* jako úcta ke knížní předloze. ()