Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

WolfR

Ono to v první polovině v pár pasážích vypadá hodně nadějně, dokonce tak, že to o dost překoná první verzi z roku 79, nicméně pak to jde doslova všechno do prdele. Je to překombinované, nudné a bez atmosféry. Plusem je akorát tak skvělý James Cromwell jako otec Callahan, 2 hvězdy. ()

ecceHOMMO

Dve hviezdy z dôvodov celkom jasných: Neskutočne dlhá (a zbytočne) stopáž, televízne spracovanie až príliš bijúce do očí. A prakticky takmer polovicu filmu sa len zoznamujeme so situáciou okolo mestečka Salem´s Lot. ()

PabloFuentes

Jednoho dne se tvůrci tohoto filmu rozhodli znásilnit nějakou knihu a bohužel přišel na řadu Kingův Salems Lot. A mě nenapadl jiný lepší nápad, než si hned po přečtení knihy tenhle film pustit. To, že se nemohou filmaři držet přesně knihy a že příběh v knize a ve filmu funguje trochu jinak je jasné, ale co se mi nelíbí je to, že pokud už se drží alespoň částečně, tak ať to udělají na takové úrovni, že z hrdinů neudělají úplné pitomce. Takhle to totiž vypadá, že jsou všichni bez mozku. Vztah Susan a Bena byl úplně zazděn, městečko které v knize fungovalo perfektně tady nebylo v podstatě vůbec a to nemluvím o tom, že z upírů udělali v závěru filmu zombie. To město mělo být mrtvé a tam bylo na ulicích v noci živěji jak na Václaváku za dne. Navíc v knize bylo každé rozhodnutí hlavních hrdinů logickým vyústěním několika dedukcí a hromadné domluvy. Tady bylo všechno hozeno jen a pouze na Bena. Dost často to tedy ani nedávalo logiku. Někdo může říct, že se jedná pouze o televizní film, ale i ten se dá udělat dobře. Tohle byla jen parodie. ()

venison

Chjo, horor.. Takové silné téma, zvláště pokud jde o tak slavného a dokonalého autora jakým je King, se pokud jsou peníze musí zpracovávat jedna radost.. Bohužel většinou nebývají a tak vznikají béčkové až céčkové a mnohdy i déčkové filmy, na které se fanoušek hororů nevydrží dívat a člověk, který hororu zrovna neholduje, si o něm dělá ještě horší iluze, než by měly být.. Filmová adaptace "Salem´s Lotu" si zaslouží 3*, i když trpí spoustou nedostatků.. Příšerné herecké obsazení, které podává dosti žalostné herecké výkony (vyjma filmových veteránů Donalda Sutherlanda a Jamese Cromwella), ale na televizní film v podstatě stačí.. Postrádám nějakou tajemnější, děsivější a temnější atmosféru, chybí napětí, naprosto jsou vynechány "lekavé" scény a nějaké to bubububu, které vám zvedne kapku hladinu adrenalinu v krvi, obsahuje jen velmi laciné vizuální efekty, ale to je spíš otázkou rozpočtu.. Na vampejřinskej filmeček příliš málo krve a na horor příliš málo "fujtajbl" scén, např. nemohli toho psa na vratech aspoň vykuchat apod. Chválím, že se "skoro úplně" drželi, až na pár odchylek" předlohy.. Velmi mdlé :-( Je pár minut po půlnoci, jsem osoba něžného pohlaví a v klídku jdu venčit sama ven do tmy psa.. ()

Guzo

Nedávno jsem četl knihu, proto se samozřejmě nevyhnu alespoň malému srovnání. Některé věci zde byly scénáristicky jinak (to se dalo očekávat), zejména konec mě ale silně nepotěšil. Jinak vyobrazení postav a městečka je docela dobré, i když se vše přesunulo do moderní doby, kdy existují mobily a počítače. Nejhorší byly ale asi efekty, kdy upíři třeba lezli po stropě (nebo skrz ventilaci, to byl horor v hororu), sráží to pak celý film značně pod úroveň, přestože režie je vcelku dobrá. ()

Gerret

Salem's Lot patří k těm lepším zpracováním podle předlohy, i když je změn ve srovnání s knihou nesčetné množství. Zajímalo by mě i to starší vydání filmu z roku 1979, ale to si asi nechám na později. Film trpí hlavně stejným problémem jako kniha, přílišné množství postav v tom dělá jen zmatek. I když ve filmu se v tom dá mnohem lépe zorientovat. Hodnocení 65%. ()

pfa

Další dílo S. Kinga slušně převedené do filmové podoby. Strach vás napínavě bude provázet až do konce. [8/1O] (Salem's Lot, USA, horror) ()

Philoun1

Nechápu proč ty filmaři ty knížní předlohy vůbec překrucujou. Myslím, že v tomhle případě to nebylo vůbec potřeba. Ale ještě to nebylo tak hrozné. ()

zdenur

Zatím nejlepší upíří horor co jsem kdy viděl. Hustá strašidelná atmosféra, skvěle zpracovaní upíři, triky a efekty. Mrzí mě jen nějaké nudné pasáže v docela dlouhé stopáži. Závěr mě taky nějak nezaujal, čekal jsem něco akčnějšího. ()

jacksax

Čistě průměrná Kingova adaptace, která je tím horší, čím větší má děj spád. Vždycky musím dumat nad tím, co vede tvůrce adaptací k tomu, aby měnili charaktery a osudy postav. Myslí si, že jsou schopnější než autor předlohy? Celkově únosná záležitost se solidním začátkem, která se bohužel v průběhu času potápí sice pomalu, ale stejně nezadržitelně jako Titanik. 3 je až dost ()

waits

Salomons Lot je jedna z nejdepresivnějších Kingových knih se skvěle budovanou myšlenkou maloměsta pomalu podléhajícímu zlu, s nikterak veselým koncem a hlavně s dokonalým dojmem, že tahle situace může nýt reálná...pamatuju, že mi po téhle knoze nebylo dobře po těle...Salomon samozřejmě nemohl přenést atmosféru v (televizní!) adaptaci úplně, ale i tak odvedl dobrou práci. Pomalé vyprávění, přijatelné efekty a několik slušných momentů dává prostor mezi 3-4 hvězdami. Dám tři a doporučení i při slušné režisérově práci přečíst si nejprve knihu. ()

Mania

Tak tohle zpracování se mi nelíbilo. Sice mám ráda, když jsou - zvláště pak ty podle Kinga - filmy natočené skoro jako "přepis" knihy, ale tohle bylo až příliš. Příliš nudné, příliš rozvláčnělé. Pohyby upírů křečovité. Líbily se mi jejich zuby, ty narozdíl od obdobných filmů vypadaly věrohodně. Robu Lowemu jsem jeho postavu nevěřila. Možná kdyby to nebyl film podle knihy, kterou mám opravdu ráda, tak bych dala i tři hvězdičky. Navíc jsem podle Kinga viděla už hezkou řádku filmů, takže bez obav mohu říct, že tenhle patří k těm horším. ()

Heroine

Už jenom vidět zde napsané "184 minut" může vypadat dost děsivě, možná děsivěji než celý film. I přes dost slušné obsazení se to nějak moc nepovedlo, i když tu bylo pár originálních momentů. Ale Stephen King mne vždycky nakonec zklame, na to on je machr. ()

mourinho

Vynikající román Stephena Kinga se sice nepovedlo přenést na plátno úplně bez výhrad, vyložený průser tohle zpracování ale také není. Kdo knihu nečetl a nemá možnost srovnání, přijme zřejmě filmovou podobu jako lehce nadprůměrnou upířinu, která možná mohla být o něco kratší, i tak si ale ve filmové historii zaslouží své místo. ()

Raziel_cz

Největší problém téhle adaptace je, že v ní prostě není dost upírů. A hororu jako takového. Má tři hodiny a z toho dvě se budují charaktery – jenže skoro všechny jsou tak morálně pohnuté, že jim stejně jenom přejete, aby umřely. V tom byla Hooperova verze lepší. Brala si sice taky čas, ale použila ho k budování atmosféry blížící se pohromy a izolace a postav, kterým fandíte a o které se můžete bát. Tohle je sice mnohem lepší, než bych od TV filmu z počátku tisíciletí čekal, moderní vizuál v kombinaci se Salomonovým chladným odstupem tomu sluší a krom pár zmínek na začátku o e-mailech a internetu to není typicky posedlé technologiemi, takže to ani nepůsobí jako patnáct let stará věc, ale prostě to není dost zábavné. Snaží se to zachytit rozpětí Kingova románu, čili je tu spousta postav a spousta různých konfliktů, ale tyhle linie ve výsledku buď vedou do ztracena, nebo jsou jen velmi vágně napojeny na tu hlavní a vyznívají vlastně úplně zbytečně. Nejlepší je na tom posledních pětačtyřicet minut, kdy už je město opravdu obležené upíry, ale toho si taky tolik neužijete. Přitom je to škoda. Upíři se sice pohybují otravnou superrychlostí, jež vypadala blbě v Underworldu a v The Strain a vypadá blbě i tady, ale jinak nejsou špatní. A právě na konci, když se plouží městem, jsou vážně děsiví. Navíc Barlowa hraje Rutger Hauer a užívá si to jen o málo míň než Donald Sutherland Strakera, ale opět – oba mají dost málo prostoru. Mít to hodinu a půl a orientovat se na to, kvůli čemu na to stejně všichni koukáme, mohla to být fakt bašta. Takhle je to sice neurážející, ale pořád hora nenaplněného potenciálu. ()

kkarx

Lepší než zdánlivě nekonečná 79 tv verze, ale pořád to má daleko k úplné spokojenosti. Prostě některé scény mi přišly tak nějak mimo a je to celé takové průměrné. Jako mít pro takovou roli Shuterlanda, tak je to skoro zločin, to natočit takto a Hauera nemám moc rád. Kdekoliv se objeví je strašné béčko. ()