Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

Othello

Je přece debilita stěžovat si na obří stopáž, když si ten film s tímto faktem pouštím, ale vono je to fakt tak strašně dlouhý.... ()

Morholt

Kingovu předlohu neznám a možná právě proto mi to přišlo až moc dlouhé. Ale i přesto jsem se bavil víc než slušně, protože na televizní film to bylo výborně zpracované a to včetně efektů, atmosféry a herců. Tedy kromě Hauera. Ačkoliv ho mám docela rád, tak tady působil jak pěst na oko. Jinak ale není nic výraznějšího, co by se dalo vytknout. Možná i proto, že dobrých upírských filmů je jako šafránů. 80% ()

corpsy

Aj keď som veľkým fanúšikom pôvodnej TV adaptácie, tohto pre mňa jedného z najlepších románov Stephena Kinga, sledoval som aj toto prevedenie s určitým nadšením. Alebo skôr zanietením, očakávaním. Kde sa verzia z roku 1979 javila ako veľkorozpočtový snímok ( v tej dobe ), táto sa javí ako malorozpočtový. Je to vidieť, je to cítiť. TV je až na pár príkladov proste B kategória ( v tej dobe ). Dnes, keď sa Kingove knížky dostávajú vo svojich mediálnych prepisoch opäť do formy, bude zaujímavé sledovať opäť ďalší prepis tohoto upírieho kultu. ()

Korbitch odpad!

Víte, co se stane s upíry, když jim umře boss? Houmlesáci, co žerou odpadky na smeťáku! Proboha, nežerte všechno tomu pisálkovi Kingovi. ()

Tayen

Film kopíruje svoji předlohu, nic víc v něm není. Bohužel žádné originální nápady ani atmosféra se zde nekonají. Ze zvučných jmen tady lze jmenovat jen Donalda Sutherlanda, jehož záporák je patřičně slizký, a tak do filmu přináší aspoň něco pozitivního. O herectví Hauera v tomto snímku raději mluvit nebudu. Film Kinga příliš neurazí, protože téměř každý ví, jak to s většinou jeho adaptací dopadá. ()

jondzavid

Slabšia tv Kingovka, ktorá má síce sľubne rozbehnutú 1/2, ale v tej druhej jej dôjde dych. Herecky je trefou vedľa Rob Lowe, ktorý je absolútne nemožne nevýrazný a z ostatných nepomôžu ani známejšie mená ako Sutherland či Cromwell. Proste obstrihnúť to na 120 min a bolo by to slušné, ale taký je problém väčšiny viacdielnych tv kingoviek. Takže dúfam, že časom sa dostanem k staršiemu zfilmovaniu SL, na ktoré mám z mladosti príjemnejšie spomienky a na túto verziu si po týždni už ani nespomeniem. ()

raimi

Tak tohle mě příjemně překvapilo. Před pár rokama jsem tuhle dvoudílnou minisérii rozkoukal, a zhnuseně ji po prvním díle nechal až doteď ležet ladem. Nebavilo mě zasněžený, neustálýma plískanicema zmítaný prostředí (oproti původní slunný minisérii), šedivej look filmu a depkařská atmosféra, kterou šponovaly neustálý vnitřní monology hlavního hrdiny, kterej komentuje jak je všechno na hovno. Malý města na hovno, lidi v nich na hovno, víra na hovno, Amerika na hovno, a tak dál. No, ale teď jsem se to konečně rozhodl dokoukat, a hele, vono se to v tom druhým díle docela pěkně spraví. Scénář drží pohromadě a hezky graduje. Hlavní hrdina přestane řešit kokotiny, začne jednat a nachází v sobě i špetku optimismu. Jako horor to funguje jak má, na postavách člověku záleží, Rutger Hauer je skvostnej, a ve finále to ve člověku zanechá příjemnej chuťovej ocas. ()

Desperado

Horor určený pre divákov, ktorí sa nestretli s Kingovou predlohou a taktiež aj pre tých, ktorí nevideli originálnu verziu, ktorá síce pôsobila rovnako silne televíznym dojmom ako táto (však nakoniec aj bola), ale na druhej strane bola atmosferickejšia, akosi na hororové ingrediencie čistejšia. Nová verzia obsahuje lepších a zvučnejších hercov (paradoxne jeden z kameňov úrazu), horší scenár, klasicky Kingovsky dlhá stopáž (napr. Storm of the Century, Stand, Rose Red), tým pádom aj veľa vaty medzi napínavými scénami , vyložene trápny a smiešny koniec, ktorý je ako z iného filmu a ktorý celkove kazí celý dojem dovtedy slušného hororíku. Alebo že by si tvorcovia pomysleli aj na Cohenovú strašnú (nie strašidelnú) druhú časť s podtitulom Návrat do Salem's Lot? Záver je akoby z neho vystrihnutý, ba čo viac, čo sa týka trápnosti, ho aj prekonáva. A taktiež k mínusom by som zaradil aj postavu samotného Barlowa, ktorý tu pôsobí nezaujímavo, necharizmaticky...proste diabeticky. A nezachráni ho ani herecký predstaviteľ, skôr naopak, film od chvíle, keď sa v plnej paráde objaví na scéne, stratí na atmosfére a napätí. A ako klinec do rakvy (úplne sa tvorcovia trafili :-) ) je spomenutý koniec. Ten je ako som spomenul, naozaj strašný! ()

Damiel

64 % - Na to, že film byl určen jen pro TV, je výsledek vcelku dobrý. Režisérovi se povedlo vybudovat slušnou atmosféru strachu (mj. postupné uvádění upíru na scénu), v poslední třetině ale tempo a napětí začíná opadat. Závěr pak vypadá jako ušitý horkou jehlou a podráží nohy všemu, co se podařilo divákovi nabídnout. Škoda, že jej tvůrci nepřetočili. ()

stration

Na to, že je to televizní film (teda dvojfilm), to asi o moc líp dopadnout nemohlo. Místy sice trochu rozvleklé, ale s perfektní atmosférou a kupou známých ksichtů. Upírskou tématiku nemám příliš v lásce a tuto kingovu knihu považuju spíš za takovou rozjezdovou. Tento filmík se ale povedl. ()

L_O_U_S

Neinvenční, nestrašidelné a pro znalé předlohy dost nudné. A co měl znamenat ten dabing? Jednou Martens, pak Marsten, nejdřív Straker, pak Striker... (572., červenec 2010) ()

JohnMiller

Priznám sa že som čakal vlažnú TV zlátaninu. O to viac som sa po pozretí prekvapil. Je to fantastický,temný, atmosferický príbeh ktorého dej ma pripútal k sedačke. Ono tie 3 hodiny ubehnú ako nič. Bavilo ma to oveľa viac ako originál z roku 1979. Proste to malo šťavu vynikajúce herecké výkony kde nemilosrdne vládli Donald Sutherland a Rutger Hauer. Sú to fakt triedy. Stephen King má podľa môjho názoru (ale je to všeobecne u jeho fanúšikov známe) že zo svojich knižiek má málo kvalitne spracovaných adaptácii a to vonkoncom nehovorím o televíznych filmoch. Tieto snímky by som vedel spočítal na jednej ruke , a tento by bol u mňa medzi nimi. ()

kagemush

Ono to na mě vlastně ani nemělo fungovat. Že bych vyhledával filmový remake,no to teda né,-že bych nějak slintal nad tzv. TV produkcí,to taky ne,- a že bych byl zrovna denně nalepenej na Universal Chanel (dříve Hallmark),no tak to už vůbec ne! No a přece,bavil jsem se! Bavilo mě to i víc než ,,původní" Hooperův Salem ze 79. ()

balba

Je vynikající remake , původního filmu z roku 1979.Film je plný napínavých scén , s kterých občas tuhne krev v žilách.Škoda jen , že nevyšel s českým dabingem. ()

SallyZen

Další Kingovo velké dílo, které je sice malinko více komerční, ale zase přidává na neuvěřitelné atmosféře a skvělým vykreslením postav. U knížky jsem se místy i celkem bál a Prokletí Salemu si vychutnal a celkově jsem byl potěšen. Film má tedy ten potenciál, ale zase tu mám stejný problém jako u Pavučiny snů. Nezfilmovatelné. Ačkoli zde si tvůrci s materiálem poradili o něco lépe než v Pavučině. Snímek má dlouhou stopáž a stejně obsáhl dost málo. Herecký obsazení mi tu absolutně nesedělo, asi jenom charismatický Hauer dost sedl. Přesto zde oceňuju jak se do toho štáb pustil a i přes to, že to měli moc moc těžké, to bylo celkem koukatelné. 60% ()

Jimmi

podla mna vydareny televizny film....uz som sa ho chystal pozret davnejsie..ale stale ma odradzala..jeho dlzka(tu vidim asi jedine minus filmu)...toto je asi 2hy dobry film v ktorom hral rutger hauer...ten prvy je obojok:) ()

Flaxik

Pokud nenajdete v análech nic lákavějšího, klidně si to pusťte, ale nejedná se o velký odvaz. Hlavní, co je opravdu bída, jsou herci, nějak jim to nejde. Nikomu. A to to obsazení vypadalo tak lákavě. Nevím teda, jestli ten Stephen má zapotřebí, aby mu mrvili tak dobrou předlohu (ale možná už je zvyklý). ()

WoWoW

Skvělá předloha pro film bohužel nic neznamená. A to mám Kingovo Prokletí Salemu moc a moc rád. Totiž kdybych dostal do ruky lopatu, tak bych těm upírům ulehčil práci. Prostě bych tam ty herce mlátil jednoho po druhém. Herecké "výkony" totiž byly naprosto otřesný a tím trpěl i celý zbytek. Atmosféra by fungovala a efekty byly na televizní film taky v poho. Těm hercům to ale nezapomenu. Tohle Prokletí Salemu bylo jako jít do oblíbený restaurace na krvavej biftek a dostat kus tak propečenej, že už je to skoro škvarek. ()

Flynn

Jelikož se jedná o jednu z nejlepších knih od Stephena Kinga je mi trochu líto že se nedostal scénář do trochu jiných vod než jen TV film, přesto film není až tak úplně slabý, je to poměrně povedená upířina, ale stejně jako u Misery si nemůžu pomoct a po srovnání s knihou je to prostě slabší vývar.... myslím že tahle kniha by si zasloužila hooodně kvalitní zpracování a taky by jí slušelo kino...ovšem kdybych na tento film narazil v programu TV Nova určitě by patřil do silnějších vod tamního programu---- ()