Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

Bilky

d-e-s-p-e-r-a-d-o napísal presne to isté čo si myslím aj ja, až mi je to divné... podobný námet spracoval môj obľúbenec Pišta Král v diele Tajné okno, tajná záhrada :) ale dávam o hviezdičku viac, lebo na upírsku tématiky je tu toľko braku že toto dielko je ešte tak 5% nad 50. este odkaz pre k-l-e-r-i-k-a: ak Kingovkám sedia najlepšie mini série, jak to, že najlepší film tohto portálu je Shawshank podľa jeho novely a Zelená míle alebo Osvícení majú nad 90%? Podla mňa je problém ftom, že sa Kingových predlôh chytajú samí neschopáci...česť výnimkám. Pôvodná verzia (tá kratšia) má lepšiu atmosféru a vzhľadom na rok vzniku (1979) aj masky. ()

tremors

Po přečtení knížky jsem si říkal, že ve filmu nemůže být všechno, co je v ní. Taky nebylo, ale všechny důležité věci ve filmu nechyběli a potěšilo mě i pár drobností (například děti, už upíři, v autobuse). Povedené zpracování knížky, sice občas nudí, ale jinak velmi povedené. Těch 184 minut si opravdu knížní předloha předloha zaslouží. ()

warpcore

Sympatická TV adaptácia upírskej tématiky. Najviac je však TV rozpočet vidieť na umelohmotných chupa-chups upírskych zuboch. Trochu viac tajomna a menej low-end upírov a dal by som **** drevené kôly namiesto ***. Spokojnosť ! PS: Neskutočne ma irituje Sutherlandova brada. Vyzerá s ňou ako otec, syn a duch svätý v jednej osobe. ()

djbarrel

Oproti originálu dost ztrácí na atmosféře, nicméně i tak je to zajímavá upířina. Film se drží originálu tak pevně jako dítě máminy sukně a nevím jestli je to dobře nebo ne. Možná jsem čekal nějaké menší změny, protože takhle je to skoro jako přes kopírák. Film rozhodně neurazí, ale ani moc nenadchne. Prostě chybí atmosféra a s tím se nic dělat nedá. 50 % ()

CorvusBlek

Prvních zruba 40minut je slušných, má to atmosféru, pak se ale objeví béčkoví upíři a jde to do háje a to ještě zbývá do konce víc jak dvě hodiny!! K nepřežití! Velká škoda dobře rozjetého filmu. Za úvod *** a zbytek odpad. ()

ejay

Zatímco je Kingova kniha plná napětí a akce, v tomto filmu je to spíš čekání, čekání na něco velmi zlého, ale ono to nepřijde. ()

chiara

dobry horor s upirou tematikou. nevydel som originalny Salem's Lot, takze nemozem porovnavat, ale tento sa mi pacil. Na televizny film az moc kvalitny. ()

Janie.

S knížkou, kterou mám od Kinga suverénně nejraději, se adaptace rovnat nemůže ani náhodou, ale nebyla to úplná katastrofa. Jen škoda té délky, kratší a s rychlejším spádem to mohlo být mnohem lepší. Hlavní hrdina byl docela sympaťák, hlavní záporák správně odpudivý a místy to dokonce působilo i strašidelně. A upíři se povedli :) ()

kolodej1

jsem fanouškem Stephena Kinga. Atmosféru tenhle příběh má správnou, podařílo se přenést atmosféru, jakou měla už knižní předloha. Takže za mě spokojenost, i když je přece jen cítit, že jw to TV film. I tak to bylo zajímavé a mezi filmovými zpracováními Kingových děl to patří k tomu, co se povedlo. ()

Shimmy

Prokletí Salemu byla první kniha, kterou jsem od Stephena Kinga četla a naprosto mě uchvátila, doteď je pro mě nejlepší knihou od něj vůbec. Bohužel film mě trošičku zklamal. Byl tu jiný konec než v knize, a u začátku jsem se dokonce zalekla, že snad koukám na úplně jiný film. Ale nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbil, i tak byl velice vydařený a upíři byli dost děsiví. ()

Jimmoris

4 hvězdy dávám knize - film mě krapet zklamal - začátek vypadal nadějně, ale pak se z toho stala průměrná upíří komedie z 90let. :-( ()

Merenre

Teda od takového tv filmu jsem moc nečekal a nakonec jsem byl dost příjemně překvapený. Vydržel jsem celé tři hodiny a to už je u mě co říct - a musím říct, že tak někde uprostřed to bylo opravdu dost luxusní, dlouho jsem nenarazil na tak dobrou upířinu a líbilo se mi to víc než uondaná předloha. Začátek byl mírně pomalejší, ale ne vyloženě nudný nebo tak - to vůbec ne... ale bohužel!!! Ten závěr, resp. poslední cca třetina nebo čtvrtina filmu - to byl těžký průser, nebýt toho dám za pět. U hororů je ale s těma koncovkama skoro vždycky kříž mám pocit . ()

Carnosaurus

Mikael Salomon, zručný řemeslník a geniální kameraman. Co na to říct. Je to nudná, zdlouhavá, krotká a bezkrevná sračka. Příběh přemrdali jako Peter North Sarah Youngovou. Z upíra, kterej mě děsil ve snech, udělali Rutgera Hauera a ty nejúžasnější a nejděsivější scény tam pro jistotu ani nedali. Chápu, že je to televizní produkce, ale horor je jeden z mála žánrů, kterej skoro nic nestojí, a to co vyplácali na podělaný a hnusný počítačový efekty, mohli použít na masku, která by zakryla Rutgerovi ksicht. Myslím, že za to, aby nejděsivější a nejstarší upír všech dob nevypadal jako holandská pornohvězda v kožený bundičce, by to stálo. Chtěl jsem přimhouřit oči a vlastně se celej zabalit jako ježek, vzhledem k tomu, že je to televizní film, ale tady to nejde. Kniha má mnoho vrstev, ale tvůrcům se nepovedlo zpracovat ani jednu z nich. ()

Kathane

Film o upírech, natočený podle románu Stephena Kinga, byl ze všech jeho knih nejlépe zfilmovaný! Od tohoto filmu se nedá čekat, že by to byl nějaký krvák, ale když jej shlédnete večer, strach vás bude doprovázet po celou noc, jako myslím si, že to byl lepší film, než třeba 30 dní dlouhá noc, který byl téměř bez děje. Svými slovy bych Prokletí Salemu popsala jako moderní, netradiční horor. 65% ()

montel

Spisovatel Ben Mears (Rob Lowe) se vrací do svého rodného města Jerusalem´s Lot, napsat knihu o Marstenově domě. Obydlí ve kterém se kdysi stali hrozné věci, si pronajmou dva cizinci. V městečku se najednou začnou ztrácet lidi a brzy výjde najevo, že jeden z obyvatelů Marstenova domu, není člověk, ale upír... Povedené zpracování románu Stephena Kinga, příjemně se na to kouká, a nebýt to tak zbytečně dlouhé,asi bych ještě jednu hvězdu přidal,ale rozhodně příjemné překvapení. 60% ()

2sistem

Lepší trojka, nebylo to nejhorší a to filmy s upírama nemusím. Co mě vadilo nejvíc, byla délka fimu. Úplně zbytečně rozložena na tři hodiny, zatím co by se dala z toho nasekat akčnější dvouhodinovka. Jinak skvělá předloha, inteligentní dialogy, dobrá atmosféra i obstojné triky, udělali z filmu kvalitní béčko. ()

zekon

Dost mizerně zpracováno a domotáno. Nudné a zbytečně dlouhé. Jsou tam pasáže jakoby tam ani nepatřili, nepovedenina. ()