Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

rublik05

Na Sahaře se mi vždy líbila ta příjemně uvolněná atmosféra, které celý film provází. Jistě tomu dopomáhá nehostinná, rozpálená, ale přesto nějakým záhadným způsobem sympatická africká poušť, stejně jako povedené herecké obsazení v čele se sympatickým duem Matthew McConaughey-Steve Zahn a pohlednou Penélope Cruz. Chemie mezi hlavní trojkou funguje perfektně, stejně jako různé vtipné hlášky a průpovídky. Příběh není nikterak složitý, tvůrci spíše sází na spoustu akčních scén a solidní tempo, což v tomto případě vůbec není na škodu, ba naopak to z filmu dělá svižnou dobrodružnou akční jízdu, která si na nic nehraje a dokáže diváka skvěle pobavit. 7/10. ()

Likan7

Je to strašná bejkárna a asi aby to zasloužilo spíš ty 2, ale Matta mam rád v jakýkoliv roli a tady je za super klaďase. Je to ale děsně pitomý, trochu delší než bylo zdrávo a bere se to moc vážně. Ale je to vlastně stejně jen dobrodružná akční nevtipná komedie, která občas skřípe, rádi ty postavy ale budete. ()

Martensson35

Levné dobrodrůžo jak z knihy koupené v letištním obchodě a po přečtení zanechané doma na záchodě. Neohrožení hrdinové, jejich podržtaškové a krásky v nesnázích v honbě za poklady, která je svede proti brakovým padouchům. Málo vtipu a žádný nadhled a styl, většinou stereotyp. Nic moc. ()

Lokran

Tak tenhle film mě stál hodně sil. Kterého idiota v hollywoodu napadlo, že udělá akční příběh o hledání lodě v poušti a o hrozbě globální katastrofy způsobené odpady najednou?? Tak dementní příběh s naprosto nenavazujícími scénami jsem skutečně dlouho neviděl. Hrdinové se dostanou do vlaku směr tajná základna. Střih. Už jsou v základně a špehují. Střih. Zajme je hlavní záporák. A člověk jen němě zírá. Jak, co, kdy, kde???? Ne, tohle už nikdy víc! 20% ()

Alojs

Někdo to tady doporučoval jako čaj na dobrou noc po pracném dni. Já jeden takový dnes měl. Sotva jsem se doplazil do postele a Sahara měla posloužit jako hřebíček. Neposloužila. Možná je to plné hloupostí, nicméně já se bavil. Nic jsem nečekal a dostal jsem hodně. Do pohody, sympatická ústřední dvojka, příjemné (byť ohrané) patálie a to vše ve vcelku líbivém balení. ()

MRPitivier

Moje očekávání tento film naprosto splnil! Při práci potřebujete kulisu a doopravdy tento snímek snad nebyl natočen pro nic jiného! Ať se herci snaží sebevíc, nereálný příběh jejich snahu doslova rozmetá na malé zrnka písku! Ani krása Penelope Cruz tento film nespasí, tak jen můžu dodat, jako kulisa při práci nebo návštěvě ideální, ale myslím, že po jednom shlédnutí už nebude toužit vidět tento film podruhé! ()

Gromit

Není to vůbec špatný film, ale při vší úctě k Matthewu McConaugheymu, takhle by Dirk Pitt vypadat neměl. Svého času se mluvilo o tom, že by ho hrál George Clooney - a ten by byl naprosto ideální. ()

Snathoras

Akční / Dobrodružný / Komedie - přesně tak to mám rád a přesně to co jsem od takového filmu čekal jsem dostal...nemám si na co stěžovat :) ()

Marator

Sahara je vyprahlá, jak scénář k tomuto filmu. Je to taková sr...a až jsem se musel smát a proto tvůrcům dám aspoň jednu hvězdičku:-) ()

beso74

Matthew McConaughey (Dirk Pitt) sa hraje na Indiana Jonesa. Má rád dobrodružstvá, naháňa sa za pokladmi, nevyhne sa názorovej pästnej výmene a určite nie je gay. Ale, ale, ale... Žiaden dobrodruh pre nové tisícročie, čo by Indiána odsunul na vedľajšiu koľaj to nie je. Zostal na úrovne kámošky z mokrej štvrte Lary Croft a tesne nad Sydney Fox z Lovcov pokladov a Allanom Quatermainom, čo zase nie je až tak zlé. Nenáročná oddýchovka, pri ktorej si človek neláme hlavu nad inotajmi ukrytými v hlavách tvorcov a nemusí podrobovať postavy prísnej psychoanalýze, tento film je tu totiž len tak, pre zábavu... ()

papadoce

Dobrodružným filmom fandím čím ďalej, tým viacej. Páči sa mi na nich ľahkosť, hrdinovia väčšinou všetko zvládnu, navyše zvyknú byť počas akcie špinavý a sprevádza ich nejaká babenka. Vždy majú proti sebe zloducha, ktorý je obvykle bohatý a dobre technicky vybavený a je v presile s veľkou armádou žoldákov. Sahara toto všetko spĺňa, navyše tu hraje hlavnú rolu môj obľúbenec. Všetko ladilo ako malo, len tá prvá bitka na pláži mala hrôzostrašne zlú kameru a to ma varovalo, že pozor. Nízke hodnotenie na csfd ma nezaujímalo vlastne nikdy, lebo často mám opačný názor, takže v poho. Sahara je šablónovitá, zábavná, akčná, odpočinková. Čo som očakával, to som dostal, takže spokojnosť. Prijemné pozeranie na sobotu popoludní alebo po dlhom pracovnom dni. Neváham dať lepšie tri. ()

LukeSharp

Hlavně proboha od tohoto dílka nečekejte zázrak.Jedná se o jednoduchou oddychovku na jedno shlédnutí s mnoha nesmysly,chabým dějem a pro mě nesympatickými herci.Matthew McConaughey hledá poklad,Penélope Cruz zdroj nákazy a jaká to zázračná náhoda,že obojí je prakticky na stejném místě.Akční scény jsou poněkud přehnané(ne všechny) a tak mě celkem udivilo co jsem na tom vlastně viděl.Doted nevím,ale bylo to celkem zábavné a tak Saharu hodnotím 3*,které neoslní,ale ani neurazí.Asi nejčistší průměrák co jsem viděl.50% ()

mikhail

No nebolo to zase až také hrozné ako tu niektorí píšu. Faktom však je, že som pri tomto filme záver prespal - kvôli pokročilej nočnej hodine, niežeby ma nudil :-) Podobne ako tu už písal Tosim, ide o nenáročnú zábavu s celkom podarenými hláškami a dobrými akčnými scénami. Zatial dávam 3*. ()

čolek

Uděláme Panamu. - Co to je Panama?Vy dva jste byli v Panamě? - Ne, v Nikaraguy. - Tak proč tomu říkate Panama? - Mysleli jsme si, že jsme v Panamě !! ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)