Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

D.Moore

Průměr, průměr, průměr. A rozhodně to není knižní předlohou, která je výborná. Nevím, zdálo se mi, že každý z herců hrál tak jen na půl páry. Přitom McConaughey se pro Dirka Pitta hodí - bohužel mu ale nepropůjčil nic jiného než svoje tělo (což mi jako heterosexuálovi nestačí, že). Penélope Cruz to samé, jen je mi sympatičtější, Steve Zahn lezl většinu času na nervy, pár (tuším, že fakt jen dva) dobrých fórů mu ale upřít nemůžu. Nejlépe ze všech na tom je William H. Macy v netypické šéfovské úloze. Co se týče akčních scén, ty byly zvládnuty poměrně dobře, filmu hodně pomáhá atmosféra pouště, afričtí záporáci také nejsou špatní... Jen ten scénář tu a tam zavání stupiditou. Tak na dva a půl hvězdy. ()

ripo

Neskutočne trápny pokus o napodobnenie Indyho a iných filmov s dobrodružným námetom. Abnormálne prisprostastý námet i scenár, šmrncnutý ekologickou tématikou, kde je vopred každému jasné, kto je "dobrý" a kto je "zlý" ..... Neskutočná trapošina a zbytočne vyhodené peniaze ()

gogo76

Celkom vydarený dobrodružný film s trochou humoru, chýbalo tomu trochu viac vierohodnosti v akčných scénach, ale ak to má byť akčná komédia, tak sa to dá. Ale ak to mal byť dobrodružný film tak trošku vedľa, ale za pozretie určite stojí.Kvalitná hudba v akčných scénach.60%. ()

Reiniš

Prosluněné 2 hodiny s chrízmatickým McConaugheym a sexy Penelope.Ke konci mi ale trochu vadilo, že hrdinové už nehledají poklad ale spíš se snaží zabránit "ekologické katastrofě".Indiana to není přesto v Dirku Pittovi něco je... ()

Phobia

Průměrná oddechová akčně-dobrodružná podívaná. Přemýšlení je u tohoto filmu přísně zakázano:-). Málo platné, Indiana Jones je jen jeden a jeho nápodoby (jakož i poslední pokračování) jsou prostě slepence bez šťávy. 55% ()

kinej

Sahara není dobrý film, je to nudná slátanina všeho možného. Už jen hledání artefaktů americké historie není zrovna zajímavým tahákem. A dvouhodinnová stopáž se při nudě číšící z plátna vleče neuvěřitelně dlouho. Film nezachraňují ani nezajímaví herci, takže je to vlastně úplná ztráta času. ()

Jamal

Bylo to dobré, mělo to spád, děj i vše co se od toho očekávalo, ale do kina bych na to nešel tři a půl :: )) ()

Fiftis

Než sa nazdáte, stojí pred vami nejnabušenejší eko-thriller všetkých čias, s prehľadom likvidujúci Aljašku v plameňoch (nie že by to bolo tak ťažké). Finále potom pripomína to najlepšie z Indiana Jonesa, takže s kľudom odpustíte nadbytočnú Penelope, bielenú zápletku so znečistením vody a koniec koncov aj tú mierne béčkovú fasádu. Eisner je macher a ponúka zábavu, v ktorú mnohí len dúfali. ()

Boogeyman

Náhodou, vynikající oddychovka. Obrovský rozpočet je znát z každého záběru, takže se jedná o skutečně velkou podívanou, i jako soudtrackového analfabeta mě zaujala Manselova hudba a pouštní atmosféra z obrazovky přímo praží. Příběh je taky docela zajímavej, pátrání v poušti po velký obrněný lodi, do toho naverbovaný nějaký to vyšší ekologicko-spasitelský poslání, no je to kýč, ale ujde to. Asi největším záporem tak zůstává vedle občas kreténskýho scénáře herecké obsazení. McCounaghey je sice sympaťák a Penélope roštěnka, ale tady byli, jako by tu nebyli, navíc mi dost srali.. Naopak zaujal Macy a Zahn. Jak říkám, Sahara je fakt slušnej relax a na takový žánr nelze mít velké nároky. ()

salahadin odpad!

Americkým tvůrcům doporučuji návštěvu odborníka, pít hodně tekutin a netrávit tolik času prudkém slunci (z jedné recenze:-). Při sledování jsem opravdu zíral, co všechno se dá splácat dokupy!!! Herecké výkony jsou ubohoučké, téma filmu imbecilní (koho tohle napadlo!?!?!). Americký tupý slátanec, který si zaslouží zcela adektvátní odpad. To stálé zachraňování světa už začíná být opravdu neefektní, spíš jsem si při sledování tohodle "..." přál, aby ten svět nezachránili (když jsem u toho zrovna nespal, nehoupal se na židli, neodcházel z důvodu neúnosnosti křečí ze smíchu, nepil čaj v bezpečné vzdálenosti od repráků, abych je nepoprskal,......). McConaughey je navíc tak nehorázně odpornej namistrovanej floutek, že se mi do mysli hodně často vkrádala památná věta Kelišové: "Tak, velebnosti, jdu blejt." ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// To byl zase jednou porod a tentokrát sakra dlouhej. Jak jsem od filmu očekával hodně, tak mě zchladili již prvotní reakce okolí a i přesto film dopadl ještě hůř. K hercům: McConaughey (to nedokážu ani vyslovit), toho jsem teď viděl snad v 5 filmech za poslední měsíc a rovněž ani v tomto filmu mě neoslovil. Penélope Cruz rozhodně není sexy a tak mě nějak napadá, proč tady vlastně je? Ostatní herci (Macy, Lindo) jsou v poho. Hudba nevýrazná. Děj a scénář strašně nudný, a jako poznámku mohu uvést, že na film jsem se díval po částech 5 dní a sem rád, že je to za mnou. Nebýt tedy snad kvality DVD a posledních cca 10 min, uvažoval bych i o 1*/// Celkem 46%/// PS: Lovci pokladů jsou o hodně lepší a rovněž se ztotožňuji s Monologem a jeho komentářem. ()

666teen

Pokud je libovolné pokračování dobrodružství Indiany Jonese šťavnatý steak, pak tahle dobrota je připálený hafbanátek, vysušený jako ta Sahara v názvu. Jedovatý hnus, který je o to nebezpečnější, že se za ten steak vydává. Fuj. ()

Foox

Sympatičtí herci i postavy v průměrném kříženci Indiana Jonase s klasickým záporákem z Bondovek. Hlášek, akce, tempa i stupidity je dostatek, takže svou roli oddychovky po náročném dni si Sahara plní bez větších obtíží, jen ještě přidává pár bonusových bodů za obsazení. ()

HAL

Jednoho krásného dne se setkal Indiana Jones s Jamesem Bondem, a z jejich homosexuálního svazku vznikl Dirk Pitt. Hustější brácha Brada Pitta. Všude byl, všechno zachránil, a pořád při tom byl největší hezoun široko daleko. - tak ho alespoň popsal ve své absurdně nekonečné sérii spisovatel Clive Cussler, a vzhledem k množství jeho příběhů a jejich popularitě je dost s podivem že na jejich adaptaci došlo až teď. Zásadní je že Matthew McConaughey dělá z hlavní postavy vcelku snesitelného chlapa kterého scénář i okolní postavy čas od času dokáží tak akorát shodit, takže přiblblé stavění na piedestal a otravná heroizace nedostávají moc prostoru. Krom úvodních detailních záběrů jeho břišáků. Zbytek je jako z příručky pro filmaře letních blockbusterů - je tu dost akce, odlehčené zábavy, hezká holka, evil záporáci, sluníčko, špičkující se hlavní postavy, a úplně všechno to velice hladce funguje. Prototyp filmu který nenabízí absolutně nic nového, baví tak že není třeba litovat času u něj stráveného, a hodinu po skončení už si nikdo nepamatuje o čem to vlastně bylo. No vzhledem k tomu že jsem nějakou tu knihu od Cusslera také četl, tak z toho všeho mám pocit že Sahara je tím pádem absolutně dokonalá adaptace - působí úplně stejným dojmem jako předloha. Jen je hlasitější. 7/10 ()

Legas

Poměrně zručně natočená oddechovka, které neurazí, ani bohužel nenadchne. Příběh je sice poněkud podivný a není v něm příliš akce, ale proč ne, když venku mrzne. Nejvíc mi to připomínalo takovou bondovku bez Bonda - asi kvůli té hudbě a lokacím. ()

Sinecod

Dokáže jedna věta zachránit nevalný film? Ano! ,,Nebojte příteli. Jste v Africe a Afrika stejně nikoho nezajímá." Plus Steve Zahn, kterého mám ráda už hodně moc dlouho:) ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)